TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Gorzów akceptuje ofertę MAN-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.06.2017 16:42:18 3 komentarze
MZK Gorzów akceptuje ofertę MAN-a

Dziś gorzowski Miejski Zakład Komunikacji zaakceptował jedyną ofertę, która wpłynęła w przetargu na dostawę 6 autobusów hybrydowych klasy maxi oraz 4 typu mega o długości 14,5 – 15 m. Zmieściła się ona w możliwościach finansowych spółki.

O przetargu, który gorzowska spółka ogłosiła w drugiej połowie kwietnia pisaliśmy tutaj. Natomiast na początku minionego miesiąca potwierdzono dofinansowanie zakupu w ramach lubuskiego RPO. W efekcie MZK swoje nowe nabytki pozyska w znacznej mierze dzięki wsparciu unijnemu, które wyniesie ok. 9 mln zł. Dzięki temu spółka miejska pozyska 10 nowych, całkowicie niskopodłogowych autobusów. Przewoźnik zdecydował się na zakup pojazdów w dwóch klasach. Cztery trójosiowe pojazdy typu mega z nadwoziami o długości 14,5 - 15 m będą napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Całość uzupełni sześć hybryd klasy maxi z nadwoziami o długości 11,5 – 12,15 m. W celu poprawy bezpieczeństwa MZK wymagało montażu systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Czas na wyposażenie dodatkowe. Wentylacja przestrzeni pasażerskiej ma być realizowana poprzez uchylne okna, wywietrzniki dachowe oraz wentylatory nadmuchowe. Nie zabraknie także klimatyzacji. Autobusy mają być wyposażone w urządzenie o mocy nie mniejszej niż 20 kW. System informacji pasażerskiej ma się opierać na czterech zewnętrznych wyświetlaczach diodowych (przód min. 112x16 pkt ; bok min. 84x16 pkt i 48x32 pkt ; tył min. 28x16 pkt) oraz wewnętrznej tablicy LCD 22". Nie zabraknie także głosowych zapowiedzi przystanków, monitoringu oraz automatu do sprzedaży biletów. Urządzenia mają być zgodne z rozwiązaniami informatycznymi już stosowanymi przez zamawiającego.

Ostateczny termin składania ofert wyznaczono na 7 czerwca. Do MZK wpłynęła tego dnia jedna propozycja. Przedstawił ją MAN. Producent "lwów" dostawę czterech pojazdów typu A26 oraz sześciu hybrydowych A37 zaproponował za 15 002 290,90 zł brutto. Oferta mieści się w oczekiwaniach gorzowskiego przewoźnika. Spółka na zakup zamierzała przeznaczyć maksymalnie 15 375 000 zł brutto.

Dziś MZK podjął decyzję o akceptacji oferty producenta "lwów". Sześć hybrydowych Lion's City A37 oraz cztery trójosiowe w wariancie A26 LL trafią do Gorzowa w przyszłym roku. Przewoźnik jednak nie poprzestaje wyłącznie na zakupach nowych autobusów. Wczoraj spółka ogłosiła przetarg na dostawę dwóch używanych "piętnastek", które powinny być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2008 roku i na gorzowskie ulice trafią już wkrótce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Gorzów Wielkopolski
MAN
hybryda
 • luki – 29.06.2017

  Gorzów za 15 mln kupił 6 hybryd i 4 - 15m, a kalisz za 14,5 mln 10 diesli solarisa i jeszcze się szczycą ze to super transakcja

 • TomTom – 29.06.2017

  @lukiLeasing kosztuje. Normalnie 10 zwykłych solówek zapłaciłoby się ~10-11 mln zł (i tyle zapewne dostanie Solaris).

 • fg – 30.06.2017

  Byście coś o Wrocławiu napisali, bo też wybrali dostawcę 60 dzierżawionych wozów. :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....