TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Gorzów akceptuje ofertę MAN-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.06.2017 16:42:18 3 komentarze
MZK Gorzów akceptuje ofertę MAN-a

Dziś gorzowski Miejski Zakład Komunikacji zaakceptował jedyną ofertę, która wpłynęła w przetargu na dostawę 6 autobusów hybrydowych klasy maxi oraz 4 typu mega o długości 14,5 – 15 m. Zmieściła się ona w możliwościach finansowych spółki.

O przetargu, który gorzowska spółka ogłosiła w drugiej połowie kwietnia pisaliśmy tutaj. Natomiast na początku minionego miesiąca potwierdzono dofinansowanie zakupu w ramach lubuskiego RPO. W efekcie MZK swoje nowe nabytki pozyska w znacznej mierze dzięki wsparciu unijnemu, które wyniesie ok. 9 mln zł. Dzięki temu spółka miejska pozyska 10 nowych, całkowicie niskopodłogowych autobusów. Przewoźnik zdecydował się na zakup pojazdów w dwóch klasach. Cztery trójosiowe pojazdy typu mega z nadwoziami o długości 14,5 - 15 m będą napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Całość uzupełni sześć hybryd klasy maxi z nadwoziami o długości 11,5 – 12,15 m. W celu poprawy bezpieczeństwa MZK wymagało montażu systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Czas na wyposażenie dodatkowe. Wentylacja przestrzeni pasażerskiej ma być realizowana poprzez uchylne okna, wywietrzniki dachowe oraz wentylatory nadmuchowe. Nie zabraknie także klimatyzacji. Autobusy mają być wyposażone w urządzenie o mocy nie mniejszej niż 20 kW. System informacji pasażerskiej ma się opierać na czterech zewnętrznych wyświetlaczach diodowych (przód min. 112x16 pkt ; bok min. 84x16 pkt i 48x32 pkt ; tył min. 28x16 pkt) oraz wewnętrznej tablicy LCD 22". Nie zabraknie także głosowych zapowiedzi przystanków, monitoringu oraz automatu do sprzedaży biletów. Urządzenia mają być zgodne z rozwiązaniami informatycznymi już stosowanymi przez zamawiającego.

Ostateczny termin składania ofert wyznaczono na 7 czerwca. Do MZK wpłynęła tego dnia jedna propozycja. Przedstawił ją MAN. Producent "lwów" dostawę czterech pojazdów typu A26 oraz sześciu hybrydowych A37 zaproponował za 15 002 290,90 zł brutto. Oferta mieści się w oczekiwaniach gorzowskiego przewoźnika. Spółka na zakup zamierzała przeznaczyć maksymalnie 15 375 000 zł brutto.

Dziś MZK podjął decyzję o akceptacji oferty producenta "lwów". Sześć hybrydowych Lion's City A37 oraz cztery trójosiowe w wariancie A26 LL trafią do Gorzowa w przyszłym roku. Przewoźnik jednak nie poprzestaje wyłącznie na zakupach nowych autobusów. Wczoraj spółka ogłosiła przetarg na dostawę dwóch używanych "piętnastek", które powinny być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2008 roku i na gorzowskie ulice trafią już wkrótce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Gorzów Wielkopolski
MAN
hybryda
 • luki – 29.06.2017

  Gorzów za 15 mln kupił 6 hybryd i 4 - 15m, a kalisz za 14,5 mln 10 diesli solarisa i jeszcze się szczycą ze to super transakcja

 • TomTom – 29.06.2017

  @lukiLeasing kosztuje. Normalnie 10 zwykłych solówek zapłaciłoby się ~10-11 mln zł (i tyle zapewne dostanie Solaris).

 • fg – 30.06.2017

  Byście coś o Wrocławiu napisali, bo też wybrali dostawcę 60 dzierżawionych wozów. :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....