TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Chodzież z minibusem od Mercusa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.11.2019 14:00:33
MZK Chodzież z midibusem od Mercusa

Miejski Zakład Komunikacji w Chodzieży rozszerza zakupy, które miały miejsce na przełomie 2017 i 2018 r. Przewoźnik pozyska nowego niskowejściowego autobusu klasy MINI od dealera Mercusa. I to jeszcze w tym roku.

Jaki autobus?
Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego autobusu typu miejskiego wyposażonego w silnik diesla Euro6, fabrycznie nowego, przeznaczonego do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Ma to być konstrukcja o długości do 8 m i nie szersza niż 2,45 m. Ma zabierać na pokład min. 41 pasażerów, w tym 16 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez co najmniej dwa wejścia. 

Autobus ma być napędzany silnikiem diesla. MZK preferuje małą jednostkę, bo o pojemności 2 - 3 l. Ma mieć ona 110 - 150 kW mocy. Zostanie zblokowana z automatyczną, co najmniej sześciobiegową skrzynią biegów.
Termin dostawy to 30 grudnia, a więc bardzo szybko. MZK Chodzież wymagało objęcia autobusu dwuletnią gwarancją całopojazdową.

Akcja-akceptacja
12 listopada minął termin składania ofert. Na zakup MZK przygotowało 440 000 PLN brutto. Jak na oczekiwania spółki była to wycena w sam raz. I tak się złożyło, że jedyna otrzymana przez nią oferta zmieściła się w tych szacunkach.

Przedstawił ją warszawski Truck Export-Import Wynajem, a więc dealer Mercusa. Midibusa zaoferował za 436 650 PLN brutto. Jakiego? To się dopiero okaże.

MZK w każdym razie długo nie ociągało się z formalnościami i 14 listopada zaakceptowało ofertę dealera Mercusa. Czekamy więc już tylko na przekazanie.

Kontynuacja
To kontynuacja zakupów autobusowych z przełomu 2017 oraz 2018 r. Pierwsze MZK odebrało cztery spalinowe Solarisy Urbino 8,9LE. Natomiast na wiosnę 2018 r. przewoźnik wzbogacił się o bateryjnego Urbino 8,9LE electric. Oczywiście ich zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowym z wielkopolskiego RPO. Dzięki temu w Chodzieży nastąpiło diametralne odmłodzenie floty. Tabor MZK obejmuje obecnie osiem autobusów, w tym oprócz Solarisów dwa Autosany H7 i jeden Neoplan N4009.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Chodzież
Mercus
Truck Export-Import Wynajem
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....