TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Bolesławiec o bezpłatnych nowych autobusach [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.06.2018 08:57:07
Bolesławiec o bezpłatnych autobusach [FILM]

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej (BKM) w Bolesławcu - z dniem 23 czerwca poprzedziło dokonanie korekt tras. Teraz bolesławiecki MZK nie wyjeżdża już poza granice administracyjne miasta.

-"Od pierwszego dnia wakacji (od soboty, 23 czerwca) zaplanowaliśmy wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej. Mogą z niej korzystać wszyscy pasażerowie autobusów MZK na terenie Bolesławca – zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji na terenie miasta jest kolejnym elementem poprawy jakości powietrza na terenie miasta poprzez graniczenie niskiej emisji. W celu skutecznego ograniczenia ruchu samochodów indywidualnych zachęcamy kierowców samochodów osobowych, aby w miarę możliwości, korzystali z transportu zbiorowego. Wierzę, że nowoczesne autobusy i bezpłatna komunikacja zmobilizuje większą liczbę osób do korzystania z transportu publicznego, bo naprawdę warto zadbać o czyste powietrze dla nas, naszych dzieci i dla przyszłych pokoleń – mówi prezydent Bolesławca Piotr Roman.


Nowe Solarisy

-"Aktualnie MZK ma 21 autobusów Solaris, które spełniają najwyższe normy techniczne. Nowe autobusy zostały zakupione już z myślą o bezpłatnej komunikacji, mają pojemność dla 80 osób – informuje Andrzej Jagiera, prezes MZK w Bolesławcu.

W czerwcu Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu wzbogacił się o 13 nowoczesnych autobusów marki Solaris Urbino 10. Autobusy wyposażone są w silniki Euro 6, spełniające najwyższe normy emisji spalin. Autobusy posiadają między innymi, troje drzwi oraz automatyczną skrzynię biegów, umożliwiającą zmniejszenie zużycia paliwa. W komorze silnika każdego autobusu znajduje się automatyczny system gaszenia pożarów, zapobiegający powstaniu pożaru. Światła do jazdy dziennej, lampy tylne oraz oświetlenie przestrzeni pasażerskiej wykonane w technologii LED. Autobusy wyposażone są w pełny monitoring obejmujący kamery wewnątrz autobusu, kamerę cofania oraz kamerę boczną.

W przestrzeni pasażerskiej autobusów znajdują się ładowarki umożliwiające ładowanie telefonów komórkowych i laptopów. Autobusy posiadają tablice elektroniczne, przednią, boczną, tylną oraz wewnętrzną, która prezentuje między innymi przystanek, na którym autobus się zatrzymał, następny przystanek oraz przebieg trasy autobusu.

Autobusy są w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Podłoga w autobusach na całej długości pojazdu, jest bez progów poprzecznych i bez stopni w drzwiach wejściowych, wyposażona w podjazd dla wózków. W autobusach znajduje się wyodrębnione miejsce do mocowania wózka inwalidzkiego lub roweru. Autobusy posiadają tzw. funkcję przyklęku, umożliwiającą dodatkowe obniżenie podłogi o 60 mm. Dodatkowo w autobusach przy środkowych drzwiach znajduje się tablica dla osób niedowidzących prezentująca numer linii.

Bolesławiecki projekt "Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego na potrzeby komunikacji miejskiej w Bolesławcu" uzyskał dofinansowanie. Warto przypomnieć, że w maju ub.r. prezydent Bolesławca Piotr Roman i Cezary Przybylski, marszałek województwa, podpisali umowę na dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020. Na realizację zadania Urząd Miasta w Bolesławcu zaplanował ponad 12 mln zł. Zgodnie z umową z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 Bolesławiec otrzymał ponad 8 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
BKM
MZK Bolesławiec
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....