TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZK Bielsko-Biała kupi 10 solówek. Im nowsze tym lepiej
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.09.2015 12:54:16 6 komentarzy
Po 4 latach przerwy MZK idzie na zakupy.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej już przez 4 lata nie dokonywał zakupów autobusów miejskich. W 2011 roku przewoźnik pozyskał 10 sztuk Mercedesów Conecto LF oraz 4 egzemplarze modelu Citaro G. Nadszedł jednak czas by przełamać ten impas. Potrzeby taborowe MZK są duże, gdyż zakład eksploatuje jeszcze 53 autobusy na 133 posiadanych, które pamiętają w lata 90. ubiegłego stulecia.

W połowie września Rada Miejska Bielska-Białej dokonała zmian w budżecie miasta, dzięki którym MZK uzyskało dotację celową w kwocie 600 000 zł. Przewoźnik znalazł w swoich zasobach dodatkowe fundusze i w ostatnich dniach ogłosił przetarg na zakup 10 sztuk autobusów klasy maxi, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2006 roku.

Mają to być w pełni niskopodłogowe pojazdy o długości 11,5 - 12,5 m oraz układem drzwi 2-2-2. Podróżni mają mieć do dyspozycji przynajmniej 85 miejsc, w tym nie mniej niż 28 siedzących. Silnik o mocy co najmniej 160 kW, pojemności skokowej do 10 l ma spełniać normę czystości spalin chociaż EURO4. Zostanie on zblokowany z minimum czterobiegową automatyczną skrzynią biegów. Nowością jest wymóg bielskiego zakładu, aby autobusy były klimatyzowane.

Zamawiający dokona oceny ofert w oparciu o dwa kryteria. Cena ma wagę 90% punktów, kryteria techniczne zaś 10%. Wśród nich premię można uzyskać za zadeklarowanie dostarczenia autobusów wyprodukowanych w 2014 lub 2015 roku, przebiegi nie większe niż 100 000 km na jeden pojazd oraz jeśli będą one spełniały normę EURO6.

Aby złożyć ważną ofertę należy wykazać się referencjami poświadczającymi dostarczenie w ciągu ostatnich 3 lat przynajmniej 10 autobusów miejskich do różnych odbiorców. Wstępny termin otwarcia ofert MZK zaplanowało na 3 listopada. Warto przy tym podkreślić, że zamawiający oczekuje dostarczenia wszystkich autobusów nie później niż do 25 grudnia. Oznacza to, że zakład chce jak najszybciej rozstrzygnąć przetarg. Niewykluczone także, że przeprowadzono rozeznanie rynku, które doprowadziło do skonkretyzowania oczekiwań zamawiającego.

Co z tego wyniknie? Z pewnością pomocne będą zapytania do specyfikacji potencjalnych oferentów. Odpowiedzi, których udzieli MZK powinny wyjaśnić częściowo w jakie autobusy celuje zakład.

Zakup używanych autobusów to jednak nie jedyna inwestycja MZK Bielsko-Biała w tym roku. Przewoźnik pod koniec lipca zamówił w firmie ABP Bus&Coach jedną sztukę pojazdu typu Stratos LF38 za ok. 500 000 zł netto. Czy tym razem słupska spółka, która jest dealerem autobusów Iveco na Polskę oraz sprowadza używane autobusy z zagranicy także wyrazi chęć współpracy z MZK? Odpowiedź na to pytanie jak już wcześniej zaznaczyliśmy poznamy wstępnie 3 listopada.

WIĘCEJ W INFORMACJI PRZETARGOWEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Bielsko-Biała
 • xD – 30.09.2015

  Niech kupią sobie MAZy.

 • adrian – 30.09.2015

  gosciu sam se kup maza ja jestem z bielska i tego badziewia tu nie chce

 • farafiu – 30.09.2015

  Wydaje mi się, że to troszkę małe fundusze jak na 10 autobusów, ale zobaczymy. Irisbusy, które jeździły po Krakowie mogłyby idealnie być dla MZK

 • xD – 30.09.2015

  @adrian patrzyłem po kasie na co was stać idźcie jak robią przewoźnicy KZK GOP czyli MAZ, SOR, Solbus, Temsa

 • elal – 01.10.2015

  ciekawe czy Biskup poświęci nowy zakup...

 • ksiądz – 01.10.2015

  MAN-y Lion's City z Oslo :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....