TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MZA Warszawa debiutuje z społecznym raportem
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.09.2018 12:30:38
MZA Warszawa debiutuje z społecznym raportem

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie opublikowały Raport Zrównoważonego Rozwoju. To debiutancka społeczna publikacja w historii MZA i jedna z pierwszych tego typu w miejskiej branży.

Do tej pory MZA przedstawiały tylko raporty finansowe, w tym roku po raz pierwszy zaprezentowano raport społeczny.

-"Jako jedni z pierwszych w Polsce w sektorze przedsiębiorstw komunalnych przedstawiamy obraz naszej organizacji z punktu widzenia przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie. Opublikowany raport dotyczący zrównoważonego rozwoju stawia przed nami cele i zadania, które konsekwentnie będziemy realizować – mówi Jan Kuźmiński, prezes MZA Warszawa.

Raport plus kampania

Inwestycje w niskoemisyjny tabor, rozwój pracowników, zwiększenie komfortu pasażerów, proekologiczne działania i szereg inicjatyw społecznych – to główne obszary tematyczne pierwszego Raportu Zrównoważonego Rozwoju. Równolegle zainaugurowana została kampania edukacyjna z zakresu CSR, pt. "Masz wpływ większy niż myślisz".

-"Czujemy współodpowiedzialność za rozwój miasta oraz jego wizerunek, dlatego od lat nasze cele koncentrują się wokół promocji zrównoważonego transportu publicznego i poprawy jego jakości. Uporządkowanie danych na ten temat w formie raportu to milowy krok dla prac nad stworzeniem kompleksowej strategii CSR dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz cenna baza wiedzy na temat firmy - wyjaśnia Marzena Myszkowska, Członek Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych.

130 elektrobusów

Raport Zrównoważonego Rozwoju Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. w Warszawie za rok 2017 to kompleksowe opracowanie podsumowujące działalność spółki i działania w 4 obszarach:

  • pracownicy,

  • pasażerowie,

  • ekologia

  • otoczenie społeczne.

Wśród planowanych inwestycji, szczególną uwagę zawraca konsekwentne zwiększanie udziału niskoemisyjnego taboru, który oznacza nie tylko wzrost jakości świadczonych usług, ale przede wszystkim szereg korzyści dla naturalnego środowiska. Do 2021 roku na ulicach Warszawy pojawi się kolejne 130 autobusów elektrycznych, co przy aktualnej liczbie 31 tego typu pojazdów oznacza ekologiczną rewolucję w transporcie publicznym.

Kierunek Pasażer

Tytuł raportu "Kierunek Pasażer" podkreśla również w jaką stronę spółka chce nadal rozwijać swoje kompetencje.

-"Wystarczy jedna podróż autobusem MZA by zauważyć, że są one nie tylko punktualne, ale również zadbane i bezpieczne. W ubiegłym roku prawie 97% naszych pojazdów kursowało zgodnie z rozkładem jazdy, ponad 70% wyposażonych jest w nowoczesny monitoring, a 75% w klimatyzację. W trosce o konsumentów inwestujemy także w rozwój zawodowy naszej załogi. Tylko w zeszłym roku przeszkoliliśmy ponad 2500 osób. Dzięki programom doszkalającym kierowców i nowoczesnym procedurom zarządzania Nadzorem Ruchu świadczymy usługi na coraz wyższym poziomie – podsumowuje Marzena Myszkowska.

Raport Zrównoważonego Rozwoju "Kierunek Pasażer" dostępny jest TUTAJ

Miejski CSR

Podczas wydarzenia miała miejsce również inauguracja kampanii edukacyjnej, pt. "Masz wpływ większy niż myślisz", której celem jest uświadomienie mieszkańcom Warszawy czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu i jak stosować jej zasady w różnych obszarach codziennego życia. Miejskie Zakłady Autobusowe przygotowały krótkie spoty, które będą wyświetlane w pojazdach, na monitorach UrbanINFO.tV . Partnerem merytorycznym kampanii jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

-"W kampanii "Masz wpływ większy niż myślisz" będziemy przekonywać odbiorców, że nawet najmniejsze pozytywne zachowania powtarzane wiele razy przynoszą efekty dla nas i otoczenia. Wierzymy, że konsekwencja, ciekawa forma graficzna i prosty choć niesztampowy przekaz trafią do odbiorców, zwiększając świadomość warszawiaków na temat CSR. W planach mamy również kolejne inicjatywy w tej tematyce skierowane do mieszkańców stolicy - mówi Grzegorz Rogólski, Kierownik Działu Promocji i Reklamy w MZA Warszawa.

Społeczna akcja

Raport to nie wszystko co MZA robią dla lokalnej społeczności. 22–23 września 2018 roku w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Dni Transportu Publicznego. Coroczne wydarzenie powiązane jest z Europejskim Dniem bez Samochodu. Na DTP dojedziemy specjalną, darmową linią 400. Szczegóły imprezy na https://www.facebook.com/events/610333939360713/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
raport
akcja
CSR
MZA Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....