TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Myślenice z miejską komunikacją autobusową - z FRPA!
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.01.2020 11:00:58
Myślenice z miejską komunikacją autobusową - z FRPA!; fot. UM Myślenice

13 stycznia - dzięki uruchomieniu autobusowej linii z dotacją FRPA- małopolskie miasto zyskały własną komunikację publiczną. Autobusem dojedziemy teraz m.in. do szpitala i przychodni.

W poniedziałek burmistrz Jarosław Szlachetka oraz wiceburmistrz Mateusz Suder poinformowali o uruchomieniu pierwszej linii, która będzie umożliwiała mieszkańcom szybki transport do najważniejszych miejsc na terenie Myślenic.

Jej operatorem jest firma "Mini Bus" Zenon Płoskonka. Bus będzie posiadać specjalne oznaczenie i będzie kursować od poniedziałku do piątku na linii Myślenice – Bysina – Jasienica.

-"Dzisiaj rusza pierwsza miejska linia komunikacyjna, która została utworzona dzięki dofinansowaniu przewozów autobusowych z Urzędu Wojewódzkiego. To pierwsza linia, która będzie dojeżdżała i zapewniała transport mieszkańcom w dostaniu się do centrum Myślenic. Utworzenie tej linii jest odpowiedzią na potrzeby, które od ostatnich kilku miesięcy były kierowane do Urzędu Miasta. Mam nadzieję, że mieszkańcy nauczą się korzystania z tego środka transportu. Jest to pewne novum, które proponujemy chcąc podnieść jakość życia. Mam nadzieję, że to nie ostatnia linia jaką będziemy otwierali. Na początku kwietnia powinna ruszyć autobusowa linia na trasie Myślenice–Kraków – powiedział w czasie konferencji burmistrz Jarosław Szlachetka.


Finansowe ABC

Wysokość dofinansowania z budżetu Gminy wynosi ponad 7 tys. złotych, a dotacja z Urzędu Wojewódzkiego to prawie 37 tys. złotych. Całość zadania będzie kosztować przeszło 44 tysiące złotych.

-"Linia będzie kursować pięć razy dziennie. Rozkład jazdy będzie dostępny na naszej stronie internetowej. Oprócz tego rozkłady będą też kolportowane w wersji papierowej, ale także wychodząc naprzeciw wnioskom mieszkańców będziemy starali się uporządkować te rozkłady jazdy na poszczególnych przystankach. Pojawią się tam tablice sygnowane logiem Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, na których będą regularne czasy odjazdów. Cena biletu w obrębie miasta będzie wynosić 2 złote, poza obrębem miejskim: z Bysiny 3,5 złote, a z Jasienicy 4 złote – dodał wiceburmistrz Mateusz Suder.

Linia umożliwi transport do takich obiektów jak: Szpital w Myślenicach, Przychodnia Certus i Tele-fonika, Zakład Produkcyjny Cooper Standard, Plac Targowy Dolne Przedmieście oraz Urząd Skarbowy.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FRPA
Myślenice
Małopolskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....