TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Muzyczny Autosan przyjedzie do 7 miast
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.05.2018 10:00:15
Muzyczny Autosan przyjedzie do 7 miast

O przyjazd muzycznego Autosana do końca walczyło 10 polskich miast, ale tylko siedem z nich zorganizuje koncerty w ramach wyjątkowej trasy Red Bull z Quebonafide. Artysta zaśpiewa z dachu "Dziewiątki".

W czerwcu 2018 roku muzyczny autobus zawita do siedmiu następnych miast, których mieszkańcy oddali najwięcej głosów w naszym internetowym plebiscycie. A będą to: Bydgoszcz, Piotrków Trybunalski, Radom, Słupsk, Sosnowiec, Szczecin, Tarnów.

W głosowaniu dwa miasta otrzymały tę samą liczbę głosów: na Częstochowę i Słupsk głosowało 28044 internautów. Na stronie z głosowaniem wśród siedmiu zwycięskich miast pojawiła się zaraz po jego zakończeniu Częstochowa, ale po dokładnej analizie bazy zbierającej głosy udało nam się ustalić, że zwycięski głos został oddany na Słupsk. A zgodnie z regulaminem: w przypadku kiedy na koniec głosowania dwa miasta mają dokładnie taką samą liczbę głosów, do finalnej siódemki dostaje się miasto, na którego ostatni głos został dodany najwcześniej.

Muzyczny Autosan

Oczywiście nie jest to zwykły autobus, a profesjonalnie przebudowany Autosan H9-21, będący mobilną sceną, wyposażoną w odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie. "Dziewiątka" Red Bulla została przebudowana w 2011 r. przez firmę AMZ z Kutna. Autobus przeszedł zaawansowaną odbudowę podwozia, nadwozia i układu napędowego. Charakterystyczne, że wbrew tendencji towarzyszącej odbudowom autobusów tego typu, pozostawiono oryginalne ściany przednią i tylną, utrwalając wygląd zewnętrzny z początkowego okresu produkcji.

Autobus jest wyposażony w klimatyzację i ogrzewanie niezależne od pracy silnika. Wnętrze podzielono na trzy pomieszczenia, odgrodzone od siebie ścianami i przesuwnymi drzwiami. Pierwsze, nazwane "office room", to część przednia z miejscem kierowcy i wygodnymi fotelami do przewozu ośmiu pasażerów, składanymi stolikami, uchwytami na puszki, gniazdami elektrycznymi 230 V pod każdym ze stolików, gniazdami audio z możliwością odtwarzania muzyki z nośnika z miejsc pasażera, dostępnym dla kierowcy radiem cd i mp3 z wejściem aux i usb z czterema głośnikami w suficie.

Drugie pomieszczenie, "meeting room", wyposażono w wygodną kanapę wzdłuż lewej ściany, dwa stoliki, lodówkę, telewizor LCD i Playstation 3, zabudowę meblową oraz gniazdka elektryczne i profesjonalne nagłośnienie.

Część trzecia, "chill room", zawiera tylną kanapę rozkładaną na miejsca do spania, stolik, telewizor LCD, Playstation 3, szafy, gniazdka elektryczne i nagłośnienie, "toaletkę" dla gwiazd z podświetlanym lustrem. Na dachu autobusu znajduje się podest, częściowo rozkładany, z osłoną dachu i ścian wykonaną z siatki. Górna część sceny wykonana jest z kratownicy, umożliwiającej zamontowanie dodatkowego lekkiego oświetlenia. Wejście na dach możliwe jest przez dwie drabiny, dostawiane z tyłu autobusu.

Oprócz tego autobus jest wyposażony w agregat prądotwórczy Fischer-Panda, zamontowany w luku bagażowym, Wi-Fi, chowaną antenę satelitarną z dekoderem, oświetlenie zewnętrzne z tyłu i po bokach, gniazda elektryczne na zewnątrz pojazdu, wyprowadzenie rozwijanego i zwijanego automatycznie (wzorem odkurzaczy) kabla o długości ok. 50 m, umożliwiającego podłączenie do zewnętrznego zasilania 230V, 2 tablice diodowe na scenie z możliwością obsługi z wewnątrz, podpory stabilizujące autobus w czasie korzystania ze sceny, markizę o długości 4 metrów nad tylnymi drzwiami.

Jak widać, wykonany dla Red Bull Autosan H9-20 jest wyposażony we wszystko, co jest potrzebne do zagrania koncertu – ma zarówno miejsce do odpoczynku i przygotowania dla gwiazd, jak i odpowiednio nagłośnioną i oświetloną scenę, zasilaną z własnego lub zewnętrznego źródła.

Autobusy na Red Bull Tour

Red Bull zawsze starał się, aby jego koncertowe autobusy miały duszę, dlatego też przeznaczano do tego celu wiekowe, klasyczne autobusy. W Niemczech rolę tę pełni Mercedes z 1968 roku, we Włoszech FIAT 309, w Czechach Karosa ŠL 11, w Hiszpanii perełka – zabudowana przez lokalną fabrykę karoserii Jàtiva z Walencji Škoda 706RTO z 1961 roku, a w Szwajcarii przebudowany w 2010 roku Saurer L4C z nadwoziem Ramseier+Jenzer (rocznik 1948).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
oldtimer
akcja
Autosan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....