TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mundurowi zamawiają kolejne pojazdy
INFOBUS - Opublikowano: 01.08.2012 22:28:42 2 komentarze
Mundurowi zamawiają kolejne pojazdy

Dopiero co informowaliśmy o przetargu na dostawę 27 sztuk autokarów dla Jednostki Wojskowej z Krakowa, a już pojawiły się kolejne przetargi.

Tym razem Jednostka Wojskowa nr 4226 z Warszawy ogłosiła przetarg na dostawę kolejnych 3 sztuk autokarów, podobnych do tych jakie chce zakupić Jednostka z Krakowa. Warto dodać, że w obu postępowaniach swoje odwołanie złożyła firma Zeszuta Sp. z o.o. która twierdzi, że wojsko wymagając silników o mocy minimum 320 kW faworyzuje jednego producenta –tj. firmę MAN z autokarem Lion’s Coach. W postępowaniu ogłoszonym przez krakowską jednostkę dodatkowo odwołanie, podobne do tego złożonego przez firmę Zeszuta złożyła również firma EVOBUS Polska. Zarzuty obu firm zostały już oddalone przez Jednostkę Wojskową z Krakowa. W uzasadnieniu podane zostało, że nie tylko MAN może złożyć ofertę. Autobusy pasażerskie z silnikami o mocy 320 kW i większej są oferowane przez:
- BOVA JSD 122 (340 kW);
- IRISBUS IVECO EVADYS HD;
- IRISBUS IVECO MAGELYS HD;
- IRISBUS IVECO MAGELYS PRO. 


Ponadto, silniki spełniające kryterium mocy, są montowane w autobusach firmy VanHool (silniki produkowane przez firmy DAF i MAN).
Określenie mocy silnika na poziomie min. 320 kW miało na celu zapewnienie optymalnej oraz bezpiecznej eksploatacji autobusów w Wojsku Polskim. Pojazdy te są eksploatowane w różnych warunkach terenowych, często ekstremalnych takich jak tereny górskie, drogi dojazdowe do poligonów wojskowych. Stąd muszą posiadać odpowiednią mobilność, a na ten wymóg ma bezpośredni wpływ m.in. moc silnika.
Jednakże w celu zapewnienia możliwości złożenia większej liczby ofert, które są obecnie dostępne na rynku, zwiększając tym samym gamę autobusów, co ma bezpośredni wpływ na poprawę konkurencyjności oraz pozwala Zamawiającemu na dokonanie wyboru pojazdu, który spełni oczekiwania określone przez Siły Zbrojne RP, Zamawiający działając na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych dokonuje zmiany zapisów zamieszczonych w części IV, pkt. 2, ppkt. 3 –Załącznika nr 3 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia i nadaje mu nowe brzmienie:
„Autobusy muszą być wyposażone w silnik wysokoprężny o mocy minimum 300 kW oraz automatyczną lub manualną zsynchronizowaną skrzynię biegów o minimum 6 Przełożeniach do przodu.” 

Termin składania ofert na autobusy dla Jednostki Wojskowej z Warszawy upływa 29.08.2012 r. natomiast dla Jednostki Wojskowej z Krakowa został przedłużony do 06.08.2012 r.

Kolejny przetarg na 5 autobusów ogłosiła Żandarmeria Wojskowa. Zgodnie z warunkami SIWZ autobusy mają umożliwiać przewóz 27 osób bez kierowcy i posiadać przestrzeń bagażową minimum 3m3. Dodatkowo autobusy mają posiadać m.in. silniki o mocy minimum 150 kW, tempomat, retarder, klimatyzację, odtwarzacz DVD z monitorem LCD.

Termin realizacji zamówienia to 60 dni jednaj nie później niż do 21.12.2012 r. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena brutto.

Dużym zaskoczeniem okazał się przetarg Centralnego Zarządu Służby Więziennej na dostawę 8 sztuk Dużych Więźniarek. W ostatnich latach tego typu pojazdy jakie nabywała zarówno Policja jak i Służba Więzienna bazowały na autobusach Autosan Solina, później Wetlina, jak również Kapena Thesi. Tym razem Służba Więzienna wymyśliła, że trzeba powrócić do rozwiązań stosowanych w latach wcześniejszych, gdy osoby aresztowane woziło się samochodami ciężarowymi z zabudową kontenerową, np. Star 200 lub Mercedes. Wszyscy pamiętamy tą słynną scenę z filmu Kiler, gdzie aresztant grany przez aktora Cezarego Pazurę jest przewożony na odsiadkę właśnie tego typu pojazdem. 

Ten przetarg jest o tyle zastanawiający, że całkiem niedawno CSZW zakupił 11 sztuk więźniarek na bazie Autosana Wetlina, wynajął 103 sztuki Renault Master a teraz chce zakupić ciężarówki z zabudową kontenerową ? Takie pojazdy na pewno nie będą tańsze od dotychczas eksploatowanych, a co gorsze kierowcy Służby Więziennej znowu będą musieli się przestawiać na innego typu pojazdy.

Pojazd musi być przystosowany do przewożenia:

1. w kabinie podwozia bazowego :

- 3 funkcjonariuszy (w tym dowódca konwoju i kierujący pojazdem) wraz z wyposażeniem,

2. w zabudowie kontenerowej:

- 2 funkcjonariuszy (przedział I),

- 1 osoba konwojowana (przedział II),

- 17 osób konwojowanych (przedział III),

- rzeczy własnych osób konwojowanych (przedział IV).

Termin dostawy pojazdów najpóźniej do 10 grudnia 2012 r. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena brutto całości zamówienia.

Dołącz do nas na Facebooku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Bova
Irisbus
  • Jarko – 02.08.2012

    ciekawe czy Irisbus wystartuje

  • siw – 03.08.2012

    co za argument z tą moca ,teraz istotniejszy jest wysoki moment obrotowy- bo to jest siła anie KM.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....