TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MŚ o projekcie e-Bus: Powstanie elektromobilna, polska marka
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 09.09.2019 08:30:23 2 komentarze
MŚ o projekcie e-Bus: Powstanie elektromobilna, polska marka

Na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy wystąpili m.in. przedstawiciele ministerstwa środowiska, którzy mówili o ETZT i autobusowym projekcie NCBiR - e-Bus, czyli konkursie na opracowanie i dostawę innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego.

Wiceminister środowiska Michał Kurtyka wziął udział w panelu "Elektromobilność – Polska i Świat".

-"W marcu Warszawa rozstrzygnęła największy przetarg na autobusy elektryczne w Europie, kupując 130 pojazdów. Jesteśmy też jednym z najszybciej rosnących rynków produkcji baterii litowo-jonowych"– zaznaczył wiceminister Kurtyka.

Elektromobilna marka

Michał Kurtyka powiedział również, że administracja rządowa chce stworzyć polską markę elektromobilną, na początek autobus elektryczny.

-"Kiedy trzy lata uruchamialiśmy program elektromobilności nie było wokół niego zrozumienia, że będzie to trend, który dokona przełamania. Diagnoza wykonana trzy lata temu się na naszych oczach sprawdza – przekonywał. - Przygotowaliśmy plan rozwoju elektromobilności, który zakłada pewien zamysł polityki motoryzacyjnej, energetycznej, ale szerzej gospodarczej. To będą nowe miejsca pracy i nasza kontrybucja do światowej dyskusji na temat coraz większego wpływu człowieka na planetę, czyli wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom Polski i Europy – mówił minister Kurtyka. – Plan zakładał stworzenie ram prawnych w latach 2017-18. Stworzyliśmy konstytucję dla elektromobilności, zagwarantowaliśmy środki na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu. Lata 2018-19 to czas na przygotowanie infrastruktury i projekty pilotażowe.

-"Mamy świadomość, że nie jesteśmy krajem przyzwyczajonym do subsydiowania więc ostrożnie musieliśmy się poruszać po krzywej rozwoju tak, aby powstał spójny ekosystem a nie jednorazowe wydarzenie. Ten ekosystem w Polsce się tworzy – wyliczał Michał Kurtyka. – W Polsce znaleźli się prekursorzy, którzy już dziesięć lat temu myśleli o autobusach elektrycznych, doprowadzili łańcuch dostaw do stopnia, który pozwolił administracji myśleć o jego wykorzystaniu, a teraz czas na kolejne elementy przemysłu, jak samochody dostawcze, a potem samochody osobowe. Chcielibyśmy uzupełnić to spektrum o marki, z których Polacy mogliby być dumny zaczynając od autobusów elektrycznych – zapewnił Kurtyka.

MŚ wspiera ekomobilność

Z kolei wiceminister środowiska Sławomir Mazurek zwrócił uwagę w Krynicy, że rozwój transportu powinien odbywać się przy jednoczesnym ograniczeniu jego oddziaływania na środowisko i pozytywnym wpływie na zdrowie człowieka.

-"Ekomobilność to szansa na poprawę jakości powietrza i źródło ograniczenia hałasu. Jednak przejście na "czystą mobilność" wymaga głębokich zmian w technologii prowadzenia pojazdów, ale także w sposobie myślenia i codziennych nawykach obywateli"– powiedział Sławomir Mazurek.

W opinii wiceministra Mazurka ważnym elementem kształtowania zrównoważonej mobilności jest edukacja ekologiczna.

-"Dlatego od lat wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury prowadzimy kampanię "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu". Kampania ta promuje ekologiczne formy mobilności tj. transport zbiorowy czy rower. Jej zwieńczeniem jest przypadający na 22 września "Dzień bez samochodu", kiedy w wielu miastach i gminach komunikacja miejska jest za darmo"– dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
e-bus
elektrobus
NCBiR
  • Aurelia – 10.09.2019

    W Polsce byli prekursorzy autobusów elektrycznych, ale zamiast uzyskać wsparcie od rządu polskiego poszukali wsparcia w Hiszpanii. Teraz są prekursorzy napędu wodorowego. A polski rząd wywarza otwarte drzwi drugą edycją Ebusa. Elektryczne samochody dostawcze i osobowe to chyba nostalgia za upadającym producentem traktorów. Niebezpośredni właściciel chciałby, aby jego marka również zaczęła produkować autobusy elektryczne, bo na spalinowych autobusach po zaniżonych cenach dużego biznesu nie robią. Na pewno uda się to wszystko dzięki podniesieniu pensji minimalnej, bo od tego poziom technologiczny od razu też pójdzie w górę. W Europie jest tydzień zrównoważonego transportu, a w Polsce tylko jeden dzień bez samochodu. Gdyby tak jeszcze przez tydzień w środku zimy nie palić w piecu węglem.... Może to nie przypadek, że szambo wybiło właśnie w stolicy tuż przed wyborami?

  • tantus – 10.09.2019

    "To będą nowe miejsca pracy i nasza kontrybucja do światowej dyskusji na temat coraz większego wpływu człowieka na planetę"Te łajzy nawet poprawnie po polsku mówić nie potrafią. Kontrybucję to płacą kraje, które przegrały wojnę. Angielskie słowo "contribution" tłumaczy się na polski jako "wkład".A z tej "elektromobilnej" marki to wyjdzie pewnie to samo, co ze stępki promu w Szczecinie albo przekopie Mierzei Wiślanej. Ewentualnie przed wyborami poskleja się eBusa taśmą klejącą i pokaże jako sukces rządu.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....