TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

mpTechnology skarży się na Białystok
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.07.2019 10:00:11
mpTechnology skarży się na Białystok ; fot. UM Białystok

Słupska firma cały czas kontynuuje swoją strategię skarżenia przetargowych zapisów. Teraz na wyjazdowej akcji w Białymstoku.

Niedawno pisaliśmy, że Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest wykonanie usługi polegającej na asyście technicznej, bieżącej konserwacji i rozbudowie systemu informatycznego dynamicznej informacji pasażerskiej i zarządzania flotą, którego producentem jest firma Pixel Sp. z o.o.

Upłynęło zaledwie kilka dni od jego ogłoszenia, a już do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie od mpTechnology Sp. z o.o.

Odwołanie mpTechnology

Początkowo termin otwarcia ofert wyznaczono na dzień 18 czerwca. Zamawiający w tym terminie jednak nie otworzył ofert z uwagi na odwołanie mpTechnology. Skarżąca spółka podniosła dwa standardowe zarzuty:

- zaniechanie opisania przedmiotu zamówienia w sposób jednoznaczny, zrozumiały i wyczerpujący, uwzględniający wszystkie okoliczności wymagane dla należytego sporządzenia oferty,

- zaniechanie opisu przedmiotu zamówienia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.

Co nie podoba się mpT?

MpTechnology wskazał, że firma, która wygra przetarg będzie zobowiązana m.in. do rozbudowy istniejącego systemu o określone moduły. Dostawcą tego systemu (CeSIP), a według mpT zamawiający nie przekazał podstawowych informacji umożliwiających realizację zamówienia wykonawcom innym niż producent posiadanego oprogramowania. W rezultacie obecnie jedynie PIXEL Sp. z o.o. lub ewentualnie jego podwykonawca, który jest twórcą systemu CeSIP są w stanie złożyć ofertę w tym postępowaniu. Odwołujący uważa, że jest możliwe sformułowanie SIWZ na trzy różne sposoby, tak aby nie godziło ono w normy prawa zamówień publicznych.

Propozycje zmiany SIWZ

Po pierwsze, mpT wskazał, że na etapie ogłoszenia przetargu winny być udostępnione kody źródłowe oprogramowania, gdyż obecnie modyfikację czy aktualizację autorskiego oprogramowania może wykonać tylko PIXEL.

Po drugie, wykonanie zamówienia będzie możliwe wówczas, gdy zamawiający na etapie ogłoszenia przetargu udostępni protokoły komunikacyjne lub interfejsy programowe do oprogramowania CeSIP, które umożliwią dwukierunkową wymianę danych z CeSIP i zawierać będą wszystkie dane dzięki którym, wykonawca będzie mógł dołączyć opracowane przez siebie moduły programowe.

Po trzecie, możliwość świadczenia usługi asysty technicznej stanie się realna wówczas, gdy miasto udostępni protokoły komunikacyjne do wszystkich tablic pasażerskich oraz urządzeń w pojazdach obsługiwanych przez CeSIP, w celu umożliwienia nowemu SDIP bieżącej komunikacji i wymiany danych z infrastrukturą zamawiającego.

Skarżący uważa, że spełnienie jednego z trzech przytoczonych żądań pozwoli na otwarcie konkurencji w postępowaniu przetargowym. Zdaniem odwołującego SIWZ w obecnym brzmieniu nie pozwala jednoznacznie stwierdzić, że dane, które zamawiający ma zamiar przekazać zwycięskiemu wykonawcy. W obecnej sytuacji, wykonawcy są zdani na dobrą wolę dotychczasowego dostawcy SDIP, który może podyktować różne warunki współpracy, a co bardziej prawdopodobne zdaniem mpT, może w ogóle nie udostępnić tych danych, co umożliwi temu wykonawcy złożenie jedynej oferty w postępowaniu.

O co wnosił skarżący?

Na podstawie w/w zarzutów mpTechnology wniósł o zmianę SIWZ w sposób, który umożliwi złożenie oferty wszystkim wykonawcom oraz przekazanie zmienionego SIWZ wykonawcom, a także o wydłużenie terminu składania ofert przynajmniej o 15 dni. Na odpowiedź zamawiającego nie trzeba było długo czekać. Miasto póki co zmieniło jedynie termin otwarcia ofert na dzień 12 lipca. W pozostałym zakresie jednak SIWZ nie uległo zmianie. Czekamy więc na rozstrzygnięcie KIO.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KIO
mpTechnology
Pixel
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....