TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Wrocław wybrało. Kolejne Mercedesy Citaro G C2!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.01.2019 17:30:19
fot. wroclaw.pl

Wygląda na to, że wrocławskie MPK jest już na ostatniej prostej by zakończyć przetarg na dostawę nawet 100 nowych autobusów przegubowych. Wczoraj, 7 stycznie spółka dokonała wyboru nowego zwycięzcy postępowania. Wygląda na to, że do Wrocławia przyjadą kolejne Mercedesy Citaro G C2.

Przypomnijmy, że cały czas chodzi o trwający już ponad rok przetarg na dostawę 50 autobusów klasy MEGA z silnikami diesla dla wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. W zamówieniu, które ogłoszono w drugiej połowie grudnia 2017 r. zawarto prawo opcji w postaci rozszerzenia dostawy o kolejnych 50 przegubowców. Pisaliśmy o tym tutaj. Przyjrzeliśmy się wymaganiom przewoźnika wobec nowych nabytków. Dostawy autobusów mają zostać zrealizowane w ciągu maksymalnie 210 dni od podpisania umowy.

Oferty otwarto w pod koniec marca 2018 r. Przedstawili je EvoBus Polska i MAN. Krajowy dystrybutor autobusów Mercedes i Setra wyraził gotowość realizacji zamówienie za 97 342 200 PLN brutto. Jeden Mercedes Citaro G C2 został więc wyceniony na 1 582 800 PLN netto. Była to cena adekwatna do "gwiazdy" w wersji przegubowej. Tańsza oferta została przedstawiona przez MAN-a. Opiewała ona na 96 247 500 PLN brutto. A to dawało to cenę za jednego Lion'sa City G w wysokości 1 565 000 PLN netto.

Na pierwsze rozstrzygnięcie musieliśmy czekać trzy miesiące. Wreszcie w pod koniec czerwca jako najlepszą MPK wskazało ofertę producenta "lwów". Jej atutem prócz ceny było także objęcie autobusów dłuższą gwarancją. Wydawało się, pozostawało więc oczekiwanie na podpisanie umowy po dokonaniu przewidzianych w przepisach obowiązkowych formalności.

Po rozstrzygnięciu przetargu, w połowie lipca, wrocławski przewoźnik przekazał dokumentację postępowania do kontroli uprzedniej prowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Kontrola ta trwała około czterech miesięcy i została zakończona w listopadzie. To wreszcie umożliwiało podpisanie umowy.

Duży upływ czasu od chwili przedstawienia ofert, a także zmiany realiów rynkowych, które zaszły od wiosny zrobiły jednak swoje. MAN powiadomił miejską spółkę, że wykonanie zamówienia w tej chwili nie jest możliwe na warunkach określonych w postępowaniu i odstępuje od zawarcia umowy.

W tej sytuacji MPK musiało dokonać kolejnego wyboru dostawcy. W grze pozostał tylko EvoBus, który zdecydował się podrzymać swoją ofertę dla Wrocławia. Wczoraj miejski przewoźnik zdecydował się przystać na tą propozycję. Pozostają więc jedynie formalności, bez których nie można podpisać umowy.

Tym samym do Wrocławia w drugiej połowie roku trafią kolejne Citaro C2, tym razem wyłącznie przegubowe. Przypomnijmy, że od lutego 2018 r. MPK eksploatuje 60 autobusów z topowej miejskiej rodziny Mercedesa- 40 przegubowych i 20 standardowych. A jeśli doliczymy do tego jeszcze 102 "gwiazdy", które do Wrocławia dostarczano od 2008 roku to stolica Dolnego Śląska stanie się jednym z największych bastionów w Polsce miejskich Mercedesów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Wrocław
MAN
Mercedes
EvoBus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....