TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Wrocław pokazało swoje Mercedesy Citaro C2
- Opublikowano: 06.02.2018 15:06:27 2 komentarze
fot. wroclaw.pl

MPK Wrocław zaprezentowało najnowsze autobusy. Nowe, klimatyzowane, niskopodłogowe i spełniające najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin (Euro 6) Mercedesy Citaro 2 wyjadą na linie w marcu.

Przypomnijmy. MPK Wrocław wydzierżawiło 60 nowych autobusów (40 przegubowych i 20 solo). Przetarg na dzierżawę połączoną z serwisowaniem floty wygrała firma EvoBus w konsorcjum z Mercedes-Benz Leasing Polska. Pierwsze z nich można było dzisiaj oglądać. Robią naprawdę dobre wrażenie.

Na trasy mają wyjechać w marcu. Na razie do zajezdni MPK dotarły trzy sztuki i służą do szkoleń kierowców i mechaników. Więcej nowych pojazdów stoi już w bazie mercedesa w Pietrzykowicach. Są konfigurowane i uzbrajane w systemy informacji pasażerskiej i nowe kasowniki. Sukcesywnie będą trafiać na ul. Obornicką.

Wrocław zna już mercedesy
Wrocławianie mieli już okazję poznać możliwości autobusów mercedes typu citaro. Po ulicach miasta jeżdżą bowiem od 2007 roku modele ze starszej generacji.

Uważam, że ten wybór jest najlepszą opcją dla mieszkańców. Wygodne, przyjazne pasażerom i co najważniejsze niezawodne – mówi Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia.

Najnowsze citaro to w tej chwili najbardziej ekologiczne pojazdy z napędem spalinowym na świecie. Spełniają wygórowane normy emisji spalin Euro 6. Wyposażone są w moduł rekuperacyjny, aby magazynować energię elektryczną, dzięki temu spalanie jest jeszcze mniejsze. Pojazdy są bezpieczne, wyposażone w system antypożarowy i we wszystkie nowinki techniczne, łącznie z gniazdami USB. Jak oceniają je kierowcy i czym różnią się od starszych wersji?

Z perspektywy kierowcy różni się choćby wygodniejszym fotelem, ma dwa podłokietniki co pozwala wygodniej prowadzić autobus wiele godzin. Jest komputer pokładowy sterowany z kierownicy. Bardziej czytelne parametry na kokpicie. Pojazd napędza 380-konny silnik. Posiada też czterostopniową skrzynię biegów – dzieli się pierwszymi wrażeniami Dariusz Tylski, kierowca MPK

Kiedy wyjadą na ulicę ?
Będziemy starali się wyjechać, jak najszybciej. Najpóźniej stanie się to w pierwszych dniach marca. Nie będziemy ich przypisywać do konkretnych linii. Obsługiwać będą najbardziej popularne trasy w zależności od potrzeb przewozowych – mówi Jolanta Szczepańska, prezes MPK Wrocław.

Nowe pojazdy zostały wydzierżawione na 10 lat. W tej chwili są sukcesywnie dostarczane w partiach. Jadą do nas z fabryki mercedesa w Mannheim. Na całym świecie jeździ już ponad 50 tysięcy sztuk mercedesów citaro. To jednak nie wszystkie inwestycję Wrocławia w nową flotę. Miejski przewoźnik ogłosił niedawno przetarg na 50 nowych autobusów. I tym razem nie będzie to dzierżawa, ale zakup.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Wrocław
Mercedes
EvoBus
wynajem
dzierżawa
  • czyngis – 07.02.2018

    Bardzo dobre wozy i prezentują też się świetnie.

  • Komentator – 07.02.2018

    Autobusy kupują z najwyższej półki, bo mają posłużyć te 10-15 lat. Tramwaje za to ultrabudżetowe, dla założonej eksploatacji co najmniej 30 lat. Ot, gospodarskie podejście po wrocławsku...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....