TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Włocławek wierny III generacji Urbino 12
INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.11.2017 17:15:40 10 komentarzy
fot. MPK Włocławek, facebook.com

W pod koniec ubiegłego tygodnia MPK Włocławek odebrało dwa Solarisy Urbino 12, które spółka zamówiła w pierwszej połowie roku. W porównaniu z poprzednimi dwunastometrowymi "jamnikami", jeszcze III generacji różnią się kilkoma bardzo użytecznymi detalami.

Są to kolejne Urbino 12 w taborze MPK, które spełniają normę Euro 6. Tak samo jak te, które kupiono w ubiegłym roku posiadają mocne i duże silniki. Są to jednostki DAF MX-11. To jednostki o pojemności 10,8 l, mocy 240 kW oraz 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zblokowane je z czterobiegowymi automatycznymi skrzyniami biegów Voith Diwa 6. Komorę silnika zgodnie z życzeniem klienta Solaris wyposażył w system detekcji i gaszenia pożaru.

Autobusami może podróżować maksymalnie 86 pasażerów, w tym 33 na miejscach siedzących. Dwanaście miejsc jest dostępnych z niskiej podłogi, przy czym 10 to fotele. Dwa to straponteny, które zamontowano w oparciu dla wózka dziecięcego lub inwalidzkiego Wejście na pokład jest możliwe- standard w Urbino 12- dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Dodatkowym ukłonem dla pasażerów są podświetla diodowo poręcze. Będą to pierwsze autobusy we Włocławku z takim rozwiązaniem.

Wentylacja naturalna jest możliwa dzięki sześciu przesuwnym oknom. To już druga seria autobusów we Włocławku z tym rozwiązaniem. Dodatkowo pojazdy wyposażono w klimatyzację nie tylko kabiny kierowcy, ale także przestrzeni pasażerskiej. To z pewnością najbardziej ucieszy pasażerów.

System informacji pasażerskiej oparto na rozwiązaniach bydgoskiego Pixela. Składa się on z autokomputera Asterix, czterech zewnętrznych tablic diodowych o wysokiej rozdzielczości oraz wewnętrznego LCD o przekątnej 22,5". Nie zabrakło naturalnie głosowych zapowiedzi przystanków oraz zewnętrznego głośnika, a także monitoringu.

Nowe włocławskie "jamniki" różnią się pod względem wyposażenia w stosunku do wcześniej kupowanych autobusów od producenta z Bolechowa. Można je porównać z kupionymi w ubiegłym roku Solarisami. Widać zatem, że MPK już nie podchodzi tak ekonomicznie do wymaganego wyposażenia autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Włocławek
Solaris
 • WSPÓŁCZUCIA DLA MIESZKAŃCÓW – 28.11.2017

  WSTYD!!!! w czasach kiedy jest tylu dobrych producentów : AUTOSAN, SOLBUS, URSUS,maz, zaz,laz, bogdan, sor, isuzu, temsa, man , scania , MB, volvo, otokar...

 • Bartek – 28.11.2017

  @ współczucia dla mieszkańców.Idż trollu stad bo zasmiecasz komentarzem to miejsce.Autosan MAN scania.....ok ale Ursus otocar czy temsa zaz laz itp wynalazki to nawet nie maja co równać się z Solarisem

 • Poswietne – 28.11.2017

  Trochę wieje tandeta. Nie warte tych pieniędzy. Lepiej albo dołożyć do Mercedesa albo kupić za te pieniądze więcej Autosanów. Jakość dużo lepsza. Bez sensu za tandetę przepłacać.

 • Marek – 28.11.2017

  Fajnie, że ktoś jeszcze zamawia III generację :) Podoba mi się IV generacja, ale w czasach, gdy miasta są zalewane IV generacją (np. Kraków) buzia się cieszy, kiedy widzę jeszcze "poczciwą III generację :)

 • pyra – 28.11.2017

  @Poswietne: mercedesa.... chyba made in turkey....

 • znają się na robocie we Włocławku – 29.11.2017

  Skoro III generacja się sprawdza we Włocławku to po co zmieniać? Części tanie, mechesi znają sprzęty - to rozsądek.

 • @znają się na robocie we Włocławku – 29.11.2017

  mechesi?Języka polskiego zapomniałeś?

 • Mobilek – 29.11.2017

  Brawo za rozsądek dla Włocławka. Ciągle zapominacie moi mili, że nowa marka na zajezdni to nowe narzędzia specjalne (kasa), szkolenia (kasa), nowe kontakty, zapasy magazynowe (kasa), procedury itd. KASA KASA KASA. I w dodatku NASZA KASA!!!!! Można mieć zachcianki, tylko trzeba za nie płacić...

 • farafiu – 29.11.2017

  To było pewne, że Włocławek wybierze poczciwą trójkę. W mojej opinii szkoda, że Solaris nie zostawia III generacji.

 • Edward – 17.12.2017

  Kochani mieszkańcy Włocławka Solarisa kupują 32 kraje nie tylko Włocławek i się go nie wstydzą mają najnowszą technologię no i ekonomia się liczy za 2 mercedesy mają 3 Solarisy .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....