TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Tarnów kupuje jedną solówkę na CNG
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.08.2019 15:00:48
fot. MPK Tarnów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie ogłosiło pierwszy z dwóch zapowiadanych na ten rok przetargów na nowe autobusy. Na celowniku przewoźnika jest jeden pojazd klasy MAXI na CNG. Najlepiej z szybką dostawą i ciekawym pakietem gwarancyjnym.

Plan zakupowy tarnowskie MPK zakłada w tym roku wybór dostawców łącznie 11 autobusów. O tych planach pisaliśmy tutaj. Pięć używanych "dwunastek" na CNG udało się wybrać i dostarczy je Scania. Pozostało jeszcze sześć nowych. Właśnie ruszył pierwszy z przetargów objętych ostatnią pulą.

Na celowniku małopolskiej spółki jest jeden nowy autobus klasy MAXI z napędem na CNG. Ma on być wyprodukowany i dostarczony w przyszłym roku. Licznik nie może pokazać więcej niż 1500 km przebiegu. I tyle na razie wiadomo o autobusach. Póki co są problemy z otwarciem pliku, który zawiera OPZ.

Szacunkowa wartość zamówienia to 1 300 000 PLN netto. Autobus będzie objęty trzyletnią gwarancją całopojazdową i pięcioletnią na układ napędowy. Wycena całkiem całkiem, a i tak jest spora szansa, że uda się zejść dużo poniżej tego poziomu. Autobus ma zostać dostarczony do Tarnowa w ciągu maksymalnie 180 dni od podpisania umowy.

Na dokładniejsze omówienie SIWZ dajemy sobie wobec tego czas. Więc formalności. A te nie są wygórowane. Minimalny poziom zdolności finansowej to 500 000 PLN. Na taką samą kwotę postawiono minimum w zakresie ubezpieczenia od prowadzonej działalności przez oferenta. Warunek doświadczenia MPK uzna za spełniony jeśli wykaże się dostawę min. jednego autobusu miejskiego na CNG z nadwoziem długi na 11,9 - 12,2 m. I komplet, czyli wadium. W tarnowskim przetargu to 29 000 PLN.

Termin składania ofert mija 10 września. Zostaną one ocenione przy pomocy trzech kryteriów. Cena ma 50% wagi. Do 47% można wywalczyć w ocenie technicznej, w której premiowane są m.in. gazowe hybrydy, możliwość tankowania biogazem i silniki o pojemności 6 - 8 l. Pozostałe 3% to ekologia, czyli wynik bilansu energetycznego, w którym podstawą do obliczeń jest wynik spalania w SORT2.

Zapowiada się ciekawy przetarg. I kto wie czy nie będziemy świadkami debiutu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Tarnów
CNG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....