TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Tarnów i system autobusów bisowych
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.04.2020 17:00:00
MPK Tarnów i system autobusów bisowych; fot. MPK Tarnów

Z powodu pandemii Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie od 19 marca świadczy usługi w dni robocze według rozkładu jazdy na soboty.

Decyzja tarnowskiego ZDiK-u o ograniczeniu kursów była podyktowana zamknięciem szkół i uczelni w związku z zaostrzeniem warunków kwarantanny wprowadzonych przez rząd RP. Jednak by zapewnić pasażerom bezpieczne podróżowanie szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego, MPK Tarnów wprowadziło system autobusów bisowych.

-"Okazało się to być doskonałym rozwiązaniem, które bardzo dobrze sprawdza się w praktyce, w przeciwieństwie do wielu innych miast, gdzie powoduje to problemy i stałe łamanie zaleceń – mówi Jerzy Wiatr, prezes MPK Tarnów.

Warto dodać, że to rozwiązanie tarnowskie MPK wprowadziło przed 24 marca br., kiedy zaczęło obowiązywać rządowe ograniczenie pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej, do połowy liczby miejsc siedzących.

Jak oni to robią?

W godzinach porannego i popołudniowego szczytu, na liniach 0, 1, 2, 9, 30, i 210, są podstawiane dodatkowe autobusy, od jednego do trzech na kurs o tej samej godzinie, oznaczone informacją "kurs zdublowany".

-"Na bieżąco wspólnie z ZDiK śledzimy napełnienia autobusów przez zdalny monitoring on-line, który mają wszystkie kursujące teraz autobusy – mówi prezes MPK Tarnów, Jerzy Wiatr. - Kierowca też ma reagować i wypraszać pasażerów, jeżeli za dużo ich wsiądzie. W razie stwierdzenia przekroczenia dopuszczalnej liczby pasażerów kierowca to zgłasza, a dyspozytor natychmiast wysyła rezerwowy autobus, który podjeżdża na dany przystanek i zabiera pasażerów, którzy nie zmieścili się do poprzedniego autobusu. Przez dwa dni policja prowadziła wyrywkową kontrolę napełnienia autobusów i stwierdzono tylko jedno drobne uchybienie."

Co ważne, kierowca nie odjedzie z przystanku dopóki liczba pasażerów nie będzie zgodna z nowo obowiązującymi przepisami. W ekstremalnych sytuacjach prowadzący pojazd może wezwać policję.

Bezpieczeństwo pracowników

Od 24 marca MPK Tarnów wprowadziło bezwzględny nakaz badania temperatury wszystkich pracowników spółki przed podjęciem pracy. Badaniem objęci są też goście firmy, którzy chcą odbyć spotkania z pracownikiem MPK. Tego typu spotkania zostały zresztą ograniczone do absolutnego minimum. Badane są także osoby z firm zewnętrznych, które świadczą usługi dla MPK, np. serwis sprzątający.

Po wykryciu podwyższonej temperatury pracownik nie zostaje dopuszczony do pracy, a w ciągu 3 dni ma dostarczyć zwolnienie lekarskie lub podjąć pracę jako zdrowa osoba po konsultacji z lekarzem POZ.

-"Do badania używamy wysokiej klasy termometrów bezdotykowych. Takie środki ostrożności mają na celu minimalizację ryzyka zakażenia pracownika MPK, a szczególnie kierowcy, który mógłby zarazić kolegów lub pasażerów autobusu – podkreśla Jerzy Wiatr.

Ta decyzja uzupełnia restrykcyjne działania zarządu MPK wprowadzane stopniowo od 2 marca 2020, tj. dokładna dezynfekcja autobusów i stanowiska kierowcy, zakaz sprzedaży biletów przez kierowców, stworzenie bezpiecznych stref dla kierowców, silne środki dezynfekcji dla wszystkich pracowników (dostępne w każdym biurze i osobiście dla każdego kierowcy) dostępne bez ograniczeń, dezynfekcja stanowiska kierowcy kilka razy dziennie, szczególnie przy zmianie obsady w ciągu dnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
MPK Tarnów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....