TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Świdnica z ofertą od Solarisa [aktualizacja]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.09.2017 13:40:19 12 komentarzy
fot. MPK Świdnica

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne "Świdnica" otrzymało jedną ofertę w powtórzonym przetargu na dostawę dziewięciu nowych autobusów. Przedstawił ją Solaris. Propozycja mieści się w środkach, które na zakup zamierzał przeznaczyć przewoźnik.

Przypomnijmy, że świdnicka spółka musiała powtórzyć przetarg na dziewięć nowych całkowicie niskopodłogowych autobusów miejskich. W poprzednim przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Jeszcze raz ma to być siedem pojazdów klasy MAXI oraz dwa MIDI. Na ich zakup przewoźnik ma przygotowane nieco więcej w porównaniu z pierwszym podejściem. To 11 070 000 PLN brutto (9 000 000 PLN netto). Daje to średnio niespełna 1 000 000 PLN netto za jeden autobus.

Wszystkie pojazdy mają być całkowicie niskopodłogowe. Dwa MIDI mają mieć nadwozia o długości 8,5 – 10,65 m, szerokości do 2,55 i wysokości do 3,2 m. Musza umożliwiać podróż przynajmniej 59 pasażerom, w tym nie mniej niż 20 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2.

Z kolei siedem autobusów klasy MAXI ma posiadać nadwozia o długości 11,8 – 12,15 m, szerokości do 2,55 i wysokości maksymalnie 3,2 m. Muszą umożliwiać podróż przynajmniej 89 pasażerom, w tym chociaż 28 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony także dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2.

Autobusy musza być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Musza to być jednostki o pojemności 6 – 8 l. W autobusach MIDI silnik musi mieć moc min. 150 kW i maksymalny moment obrotowy nie mniejszy niż 750 Nm. W przypadku dłuższych pojazdów minimum to odpowiednio 200 kW i 1000 Nm. MPK dodatkowo wymaga, aby zużycie paliwa w warunkach testu SORT2 nie przekraczało 37 l na 100 km. Silniki będą zblokowane z automatyczną minimum czterobiegową skrzynią biegów. Przekładnia ma posiadać oprogramowanie, które umożliwi redukcję spalania paliwa. W komorze silnika nie może zabraknąć systemu detekcji i gaszenia pożaru.

Autobusy będą klimatyzowane i monitorowane. Wentylacja naturalna ma być zapewniona przez boczne okna i wentylatory nadmuchowe umiejscowione nad sufitem. System informacji pasażerskiej będzie się składał z trzech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych, jednej wewnętrznej tablicy LCD 22" oraz głosowych zapowiedzi przystanków.

Wczoraj, 4 września upłynął termin składania ofert. MPK otrzymało jedną, którą przedstawiły Solaris. Mieści się ona w szacunkach przewoźnika. Za 8 162 000 PLN brutto (nieco ponad 6 635 770 PLN netto) producent z Bolechowa chce dostarczyć do Świdnicy siedem Nowych Urbino 12. Daje to cenę jednostkową w wysokości niespełna 948 000 PLN netto. Z kolei dwa Nowe Urbino 10,5 Solaris wycenił na 2 260 000 PLN brutto (niespełna 1 837 400 PLN netto). Daje to cenę jednostkowo za "MIDI - jamnika" na poziomie niespełna 918 700 PLN netto. Łącznie więc propozycja Solarisa opiewa na 10 422 000 PLN brutto (niespełna 8 473 400 PLN netto).

"Bardzo cieszę się, że dostaliśmy dobrą ofertę i że znalazła się w niej długa gwarancja" – powiedział po otwarciu oferty Solarisa Tomasz Kurzawa, prezes Zarządu MPK Świdnica - "obejmująca 48 miesięcy, bo to oznacza, że już za kilka miesięcy będziemy mieli bardzo nowoczesny tabor, którego połowa ma cztery i mniej lat. Dla naszych pasażerów to gwarancja komfortu i niezawodnej pracy każdego dnia."

Pozostaje zatem czekać na decyzję MPK Świdnica. A ta wydaje się być formalnością i może być tylko jedna- akceptacja oferty Solarisa. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Świdnica
Solaris
przetarg
tabor
 • Wroc – 04.09.2017

  Ciekawe czemu Autosan nie wystartował? Założyli duże wymagania w temacie doświadczenia?

 • a – 04.09.2017

  @wroc: ponieważ tego badziewia nikt nie chce.

 • Szeryf – 04.09.2017

  Foto bez zgody autora !

 • Wroc – 05.09.2017

  @a chce nie chce, to nie ma znaczenia. Jak startują w przetargu i go wygrywają. Pytanie tylko dlaczego nie wystartowali

 • Szeryf – 05.09.2017

  Szanowna redakcjo. Zdjęcie nie pochodzi od MPK Świdnica, a ze strony kmswidnica.pl MPK Świdnica nie posiada swojej własnej galerii zdjęć i odnosi się do mojej strony internetowej. Zazwyczaj nie robię problemów z upublicznianiem moich fotografii, ale BARDZO nie lubię jak ktoś publikuje je bez mojej zgody ! Widzę, że poszła aktualizacja wiadomości, ale ta kwestia pozostała bez zmian.

 • Janek – 05.09.2017

  To dziwne, że wybrali badziew od solarisa...

 • yh – 05.09.2017

  @wroc: zamilcz już.@janek: to dziwne, że dalej udzielają sie tu spamboty traktora.

 • Redakcja – 05.09.2017

  @ Szeryf: Najmocniej przepraszamy za nasz błąd. Zdjęcie już podmienione i będziemy pamiętali o Tobie w przyszłości :)

 • Wroc – 05.09.2017

  @yh - możesz wypowiedzieć się merytorycznie? Zadalem normalne pytanie, jesli nie jesteś w stanie odpowiedziec, to poczekaj jak ktos kompetentny zabierze głos. W ten sposób możesz się zwracać do swoich znajomych, jak Ci na to pozwalają. Po to są komentarze, aby się wypowiedzieć.

 • q – 05.09.2017

  @wroc: nie zadawaj pytań na poziomie przedszkolaka, ale jak chcesz to rób dalej z siebie błazna. Dobrze ci idzie.

 • Kris – 06.09.2017

  A gdzie oferty od firmy Ursus i Autosan? Celowe zagranie czy nie byli w stanie zbudować takich autobusów?

 • haha – 06.09.2017

  @kris: i dobrze, że ich nie ma bo pewnie spóźniliby sie o 20 minut ;)))

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....