TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Poznań odbiera Nowe Urbino 12 electric
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.02.2020 15:00:11
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu jest na finiszu zakupu pierwszych w swojej historii elektrobusów. Spółka jest w trakcie odbiorów sześciu Solarisów Urbino 12 electric. Bateryjne pojazdy mają już niedługo zadebiutować na liniach.

Sześć elektrycznych "dwunastek z logo jamnika kosztowało poznańskie MPK 16 221 240 PLN brutto. To daje za jednego nU12e wraz z pakietem do ładowania cenę jednostkową w wysokości 2 198 000 PLN netto. Pojazdy dołączą do swoich 15 przegubowych braci, również bateryjnych, które wprowadzono do ruchu na przełomie listopada i grudnia 2019 r.

Elektryczne "dwunastki" z Bolechowa są wyposażone w baterie Solaris High Power i mogą być ładowane zarówno przez pantograf, jak i złącze typu plug-in. Zasobniki mogą zmagazynować energię elektryczną o pojemność 116 kWh. Całkowicie bezemisyjny napęd w Urbino electric zapewnia oś elektryczna ZF z dwoma zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi.

Ponadto elektryczne Solarisy zostały wyposażone w szereg nowoczesnych udogodnień dla pasażerów i kierowców.

Poznańskie Urbino electric są ładowane w trzech lokalizacjach. Dwie całkowicie nowe stacje szybkiego ładowania pantografowego zostały wybudowane na dworcu autobusowym Garbary, gdzie dostępne jest jedno stanowisko ładowania, w tym również ładowarka plug-in, oraz na dworcu przy osiedlu Sobieskiego. Tam powstały dwie dwustanowiskowe ładowarki pantografowe, które zapewnią ładowanie nawet 4 pojazdów jednocześnie. Dodatkowo dwa stanowiska posiadają możliwość ładowania w systemie plug-in. Dzięki mocy pantografu do 560 kW autobusy po kilku minutach uzupełniania energii na pętli mogą wyruszyć w dalszą podróż.

Pasażerowie poznańskiego MPK odnajdą na pokładzie każdego z Urbino 12 elcetric praktyczne i znane już rozwiązania, takie jak ładowarki USB zamontowane w poręczach pojazdów czy przyciski dodatkowo oznaczone w alfabecie Braille'a. Solarisy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych i pasażerów poruszających się z wózkami dziecięcymi.

Dla dodatkowego komfortu podróżujących pojazdy są klimatyzowane i wyposażone w bogaty system informacji pasażerskiej bazujący na rozwiązaniach firm Pixel i R&G Plus. Bezpieczeństwo na pokładzie Urbino zapewnia monitoring. Na potrzeby MPK zainstalowano również również bramki liczące pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Poznań
Solaris
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....