TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Nowy Sącz z przetargiem na autobusowy dworzec
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.01.2018 08:00:34 5 komentarzy
MPK Nowy Sącz z przetargiem na autobusowy dworzec

5 stycznia 2018 r. MPK w Nowym Sączu ogłosiło kolejny przetarg w ramach swojego dużego,  unijnego projektu komunikacyjnego. Po nowych autobusach przyszedł czas na nowy dworzec przy ul. Kolejowej.

Zadanie pod nazwą "Przebudowa węzła przesiadkowego pełniącego rolę dworca autobusowego przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu wraz z budową infrastruktury niezbędnej do obsługi osób korzystających z transportu zbiorowego" to jest część wartego 60 mln zł projektu rozbudowy miejskiego transportu publicznego. Zamówienie współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn.: "Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej"

Nowe autobusy marki MAN

Do tego doją jeszcze dwa elektryczne autobusy, a przy ul. Lwowskiej zlokalizowana zostanie stacja do ich ładowania. Z kolei w Starym Sączu ma powstać parking dla 154 samochodów w ramach systemu park& ride. Cały projekt wart aż 61 mln zł brutto realizowany jest wspólnie z gminą Stary Sącz.

Autobusowy dworzec

Najważniejszym celem nowego węzła jest zachęcenie mieszkańców z okolicznych miejscowości zmierzających w stronę Nowego Sącza, do przesiadki z auta do autobusów komunikacji zbiorowej. Nowy dworzec MPK w Nowym Sączu ma powstać w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

O tym, jakie firmy powalczą o to zamówienie dowiemy się najwcześniej 29 stycznia, kiedy zaplanowano otwarcie ofert. Kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty są następujące:

 • Cena brutto za realizację zamówienia 80%

 • Okres gwarancji 20%

Co ważne, wykonawca będzie musiał zapewnić i urządzić miejsce, gdzie będzie tymczasowy dworzec przesiadkowy dla pasażerów.

Nowy dworzec - nowy tabor

-"To kolejna inwestycja, która wpłynie na poprawę i jakość komunikacji w Nowym Sączu, a jednocześnie podniesie komfort i standardy obsługi osób korzystających z komunikacji zbiorowej, zapewnianej przez MPK - mówi prezydent miasta, Ryszard Nowak. - Nie mam żadnych wątpliwości, że nowy dworzec MPK przy ulicy Kolejowej jest potrzebny, tym bardziej, że pełni ważną funkcję węzła przesiadkowego - dodaje prezydent. - Pamiętajmy, że nowoczesny transport, to również dbałość o środowisko, dlatego w ramach planowanego projektu zakupione zostaną nowoczesne niskoemisyjne autobusy, w tym również bezemisyjne pojazdy o napędzie elektrycznym - podkreśla Ryszard Nowak.

Jak z kolei zaznacza prezes MPK Nowy Sącz, Andrzej Górski, przygotowany projekt nowego dworca pokazuje, że będzie to nowoczesny i funkcjonalny budynek.

- "Będą zadaszone perony autobusowe, infrastruktura techniczna z instalacjami i urządzeniami zapewniającymi wszechstronny komfort obsługi pasażerów - komentuje Andrzej Górski. - Dwukondygnacyjny budynek o podstawie trójkąta, powiązany będzie z pełnym zadaszeniem peronów, w którym zostaną zastosowane duże świetliki dachowe doświetlające pasy ruchu komunikacji kołowej."

Prezes dodaje również, że w ramach projektu zastanie wykonana nowa nawierzchnia ulicy, peronów i ciągów pieszych z wykorzystaniem nawierzchni bitumicznej oraz kostek betonowych.

Dworzec w liczbach

Powierzchnia całkowita budynku dworcowego to 641,80 m2. Na parterze budynku zaplanowana jest przestronna poczekalnia dla pasażerów (wyposażona w tablice dynamicznej informacji, biletomat), Punkt Obsługi Klienta oraz publiczna toaleta. Pozostała powierzchnia parteru zostanie przeznaczona na lokale usługowo-handlowe. Kondygnacja pierwszego piętra, do której dostęp umożliwi przestronna klatka schodowa wraz z windą, wykorzystana będzie dla potrzeb MPK (monitoring, pomieszczenie techniczne, poczekalnia dla kierowców) oraz obsługi petentów. Obiekt dworcowy w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Przebudowa dworca ma na celu zapewnienie funkcjonalnego płynnego ruchu komunikacyjnego i bezpiecznego punktu przesiadkowego dla pasażerów. Projekt został wykonany przez firmę MERiTUM PROJEKT z Katowic, której właścicielem jest mgr inż. Marek Myrcik, natomiast projektantami wiodącymi są dr hab. inż. arch. Bogusław Andrzej Szuba i mgr inż. arch. Robert Futerhendler.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
dworzec
MPK Nowy Sącz
 • PM – 09.01.2018

  W Krakowie wreszcie wygrywa CITARO!!!!

 • wicek – 09.01.2018

  wygrywa bo solaris ma zamowienie na cały 18 rok

 • PM – 09.01.2018

  Zdobył więcej punktów. Nikt Solarisowi kazać nie startował, a jak startował tzn że mógłby te 30 sztuk jeszcze zrobić. Byle jak, ale jednak...Mercedes wygrał głównie dzięki Sort 2.

 • PM – 09.01.2018

  Startować nie kazał *

 • xxx – 10.01.2018

  Gdzie MPK NS zlokalizuje zastępczy dworzec na czas budowy nowego przy ul. Kolejowej?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....