TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Nowy Sącz z przetargiem na autobusowy dworzec
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.01.2018 08:00:34 5 komentarzy
MPK Nowy Sącz z przetargiem na autobusowy dworzec

5 stycznia 2018 r. MPK w Nowym Sączu ogłosiło kolejny przetarg w ramach swojego dużego,  unijnego projektu komunikacyjnego. Po nowych autobusach przyszedł czas na nowy dworzec przy ul. Kolejowej.

Zadanie pod nazwą "Przebudowa węzła przesiadkowego pełniącego rolę dworca autobusowego przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu wraz z budową infrastruktury niezbędnej do obsługi osób korzystających z transportu zbiorowego" to jest część wartego 60 mln zł projektu rozbudowy miejskiego transportu publicznego. Zamówienie współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn.: "Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej"

Nowe autobusy marki MAN

Do tego doją jeszcze dwa elektryczne autobusy, a przy ul. Lwowskiej zlokalizowana zostanie stacja do ich ładowania. Z kolei w Starym Sączu ma powstać parking dla 154 samochodów w ramach systemu park& ride. Cały projekt wart aż 61 mln zł brutto realizowany jest wspólnie z gminą Stary Sącz.

Autobusowy dworzec

Najważniejszym celem nowego węzła jest zachęcenie mieszkańców z okolicznych miejscowości zmierzających w stronę Nowego Sącza, do przesiadki z auta do autobusów komunikacji zbiorowej. Nowy dworzec MPK w Nowym Sączu ma powstać w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

O tym, jakie firmy powalczą o to zamówienie dowiemy się najwcześniej 29 stycznia, kiedy zaplanowano otwarcie ofert. Kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty są następujące:

 • Cena brutto za realizację zamówienia 80%

 • Okres gwarancji 20%

Co ważne, wykonawca będzie musiał zapewnić i urządzić miejsce, gdzie będzie tymczasowy dworzec przesiadkowy dla pasażerów.

Nowy dworzec - nowy tabor

-"To kolejna inwestycja, która wpłynie na poprawę i jakość komunikacji w Nowym Sączu, a jednocześnie podniesie komfort i standardy obsługi osób korzystających z komunikacji zbiorowej, zapewnianej przez MPK - mówi prezydent miasta, Ryszard Nowak. - Nie mam żadnych wątpliwości, że nowy dworzec MPK przy ulicy Kolejowej jest potrzebny, tym bardziej, że pełni ważną funkcję węzła przesiadkowego - dodaje prezydent. - Pamiętajmy, że nowoczesny transport, to również dbałość o środowisko, dlatego w ramach planowanego projektu zakupione zostaną nowoczesne niskoemisyjne autobusy, w tym również bezemisyjne pojazdy o napędzie elektrycznym - podkreśla Ryszard Nowak.

Jak z kolei zaznacza prezes MPK Nowy Sącz, Andrzej Górski, przygotowany projekt nowego dworca pokazuje, że będzie to nowoczesny i funkcjonalny budynek.

- "Będą zadaszone perony autobusowe, infrastruktura techniczna z instalacjami i urządzeniami zapewniającymi wszechstronny komfort obsługi pasażerów - komentuje Andrzej Górski. - Dwukondygnacyjny budynek o podstawie trójkąta, powiązany będzie z pełnym zadaszeniem peronów, w którym zostaną zastosowane duże świetliki dachowe doświetlające pasy ruchu komunikacji kołowej."

Prezes dodaje również, że w ramach projektu zastanie wykonana nowa nawierzchnia ulicy, peronów i ciągów pieszych z wykorzystaniem nawierzchni bitumicznej oraz kostek betonowych.

Dworzec w liczbach

Powierzchnia całkowita budynku dworcowego to 641,80 m2. Na parterze budynku zaplanowana jest przestronna poczekalnia dla pasażerów (wyposażona w tablice dynamicznej informacji, biletomat), Punkt Obsługi Klienta oraz publiczna toaleta. Pozostała powierzchnia parteru zostanie przeznaczona na lokale usługowo-handlowe. Kondygnacja pierwszego piętra, do której dostęp umożliwi przestronna klatka schodowa wraz z windą, wykorzystana będzie dla potrzeb MPK (monitoring, pomieszczenie techniczne, poczekalnia dla kierowców) oraz obsługi petentów. Obiekt dworcowy w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Przebudowa dworca ma na celu zapewnienie funkcjonalnego płynnego ruchu komunikacyjnego i bezpiecznego punktu przesiadkowego dla pasażerów. Projekt został wykonany przez firmę MERiTUM PROJEKT z Katowic, której właścicielem jest mgr inż. Marek Myrcik, natomiast projektantami wiodącymi są dr hab. inż. arch. Bogusław Andrzej Szuba i mgr inż. arch. Robert Futerhendler.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
dworzec
MPK Nowy Sącz
 • PM – 09.01.2018

  W Krakowie wreszcie wygrywa CITARO!!!!

 • wicek – 09.01.2018

  wygrywa bo solaris ma zamowienie na cały 18 rok

 • PM – 09.01.2018

  Zdobył więcej punktów. Nikt Solarisowi kazać nie startował, a jak startował tzn że mógłby te 30 sztuk jeszcze zrobić. Byle jak, ale jednak...Mercedes wygrał głównie dzięki Sort 2.

 • PM – 09.01.2018

  Startować nie kazał *

 • xxx – 10.01.2018

  Gdzie MPK NS zlokalizuje zastępczy dworzec na czas budowy nowego przy ul. Kolejowej?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....