TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Łódź testuje blokady antyalkoholowe
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 05.07.2012 19:02:30
MPK Łódź testuje blokady antyalkoholowe

W czerwcu br. MPK Łódź o. zdecydowało się testowo na montaż pięciu blokad antyalkoholowych (alcolock) w swoich autobusach. Urządzenia pod nazwą ilteQ dostarczył polski producent –firma Noidss z Katowic. W ostatnich latach wprowadzono wiele rozwiązań, które miały poprzez podniesienie kar za jazdę pod wpływem alkoholu wyeliminować to zjawisko. Niestety statystyki w dalszym ciągu przerażają, a wizerunek Polski jako państwa zapewniającego bezpieczeństwo na drogach jest nadal niekorzystny. Parlament Europejski pracuje obecnie nad rezolucjami mającymi w perspektywie znacząco poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w całej Europie. Wpisując się w planowane działania firma Noidss z Katowic produkuje urządzenia wykrywające podwyższoną zawartość alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu i blokujące zapłon w przypadku gdy stężenie alkoholu przewyższa dopuszczalną wartość. Blokada antyalkoholowa to jedno z rozwiązań skutecznie eliminujących z ruchu pijanych kierowców. Przypomnijmy tutaj, że temat alcoloków jest o tyle aktualny, że w zeszłą niedzielę Francja wprowadziły wymóg wyposażenia każdego samochodu w alkomat chemiczny lub elektroniczny. Za brak alkomatu będzie grozić grzywna w wysokości 11 euro, ale dopiero od 1 listopada 2012 roku. Władze tłumaczą, że alkohol jest we Francji najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych, powodując prawie jedną trzecią zabitych;wskaźnik ten praktycznie nie zmienia się od 10 lat i jest wyższy niż np. w Anglii (17 proc. ofiar śmiertelnych) lub Niemczech (10 proc.).

W czerwcu 2012 MPK Łódź Sp. z o.o. zdecydowało się testowo na montaż pięciu blokad antyalkoholowych ilteQ w swoich autobusach. Prowadzenie pojazdów przewożących pasażerów to wyjątkowa odpowiedzialność, dlatego takie rozwiązanie to korzyści wielostronne. Montaż blokad antyalkoholowych to krok ku świadomemu zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa na drogach. Pozostaje mieć nadzieję, iż pozostałe spółki obsługujące autobusy i tramwaje w polskich miastach pójdą w ślad za MPK Łódź i zapewnią swoim pasażerom poczucie całkowitego bezpieczeństwa podróży. Jak zatem działa system ilteQ? Składa się on z trzech modułów:
- modułu akwizycyjnego, czyli testera z ustnikiem, w który dmuchamy po wejściu do samochodu (tak jak policyjny alkomat), zintegrowanego z modułem sterującym, „mózgiem”urządzenia, które po analizie stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu pozwala lub uniemożliwia uruchomienie samochodu.
- o tym, czy możemy ruszyć, czy nie informuje sygnalizacja świetlna i dźwiękowa testera,
- trzeci moduł –specjalny system oświetleniowy LED umieszczony na szybie auta –to informacja dla pozostałych uczestników ruchu o statusie pojazdu: „bezpieczny”lub „niebezpieczny”. System pomaga Policji i innym służbom upoważnionym do kontroli kierowców oraz podpowiada całemu otoczeniu o potencjalnie niebezpiecznym kierowcy. 


Firma Noidss Sp. z o.o. została założona z końcem roku 2009. Jest to polska firma technologiczna, której celem nadrzędnym jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które kierowane są na nisze rynkowe w różnych dziedzinach życia. Misją firmy stało się wprowadzanie produktów o charakterze społecznym, zwiększającym i wspierającym bezpieczeństwo na co dzień.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Łódź
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....