TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Częstochowa z piętrowym autobusem. Z 1965 r.
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.01.2018 13:00:20 4 komentarze
MPK Częstochowa z piętrowym autobusem. Z 1965 r.

Do Częstochowy przyjechał londyński piętrowy autobus, który będzie woził mieszkańców i turystów podczas wycieczek po mieście. Koszt zakupu pojazdu i przygotowania go do kursów na dodatkowej, turystycznej linii MPK zamknie się kwotą 300 tys. zł.

Londyński "piętrus" dotarł do miasta w czwartek wieczorem. Na własnych kołach przejechał ponad tysiąc kilometrów z Holandii do zajezdni MPK, gdzie obejrzeli go m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i prezes miejskiej spółki Mariusz Sikora.

Wyprodukowany w 1965 roku Bristol Lodekka będzie służył m.in. do przejazdów turystycznych, podobnych do tych z ubiegłego sezonu, które cieszyły się dużym powodzeniem. Wówczas miasto wynajmowało autobus, teraz ma już własny. Jego zakup był możliwy dzięki decyzji radnych i zarezerwowaniu w miejskim budżecie 300 tys. zł. Ta kwota pozwala nie tylko na zakup "piętrusa", ale też dostosowanie go do lokalnych warunków drogowych.

Sam pojazd jest w dobrym stanie, 5 lat temu został poddany pełnej renowacji i spełnia wszelkie wymagania unijne. Jego charakterystycznym atutem są dodatkowe drzwi po prawej stronie, umożliwiające sprawniejszy przepływ pasażerów.

W zeszłym roku "londyńczyk" doskonale przyjął się w Częstochowie. Autobusem za darmo mógł podróżować każdy chętny. Kolejne przejazdy odbywały się co godzinę, a wycieczka po mieście zajmowała ok. 40 minut.Akcja promocyjna zakończyła się sukcesem i dlatego zapadła decyzja, aby w tym roku zakupić autobus. I tak też się stało - jedyna różnica w porównaniu do "pożyczonego londyńczyka" to stały dach. Podobno są prowadzone rozmowy, czy można z pojazdu zrobić wersję cabrio - bardziej przydatną do wakacyjnych, turystycznych kursów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
oldtimer
MPK Częstochowa
linie turystyczne
 • JasłoZgasło – 15.01.2018

  Zamiast remontować polskie zabytkowe autobusy to kupują zagraniczne, które nie mają żadnego związku z naszą historią. Słabe.

 • kris – 16.01.2018

  Można było przerobić jakiegoś przegubowego Ikarusa. Widać, że liczył się efekt "wow", a nie dbałość o pielęgnowanie historii. Za 300 tys. można było spokojnie odtworzyć jakiś polski, lub związany z polską historią wóz.

 • al – 16.01.2018

  Lepiej niechaj porzuca pomysl cabrio bo ktos madry zdecyduje sie dotknac trakcji tramwajowej. Albo jak chca cabrio niechaj zwina siec trakcji tramwajowej

 • solaris2284 – 17.01.2018

  Jak będzie cabrio,to będzie weselej i z efektami świetlnymi.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....