TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Częstochowa z nową stacją CNG. Najnowocześniejsza w Polsce!
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.10.2016 10:09:32 1 komentarz
MPK Częstochowa ze stacją CNG, nagrodami i nowymi autobusami

24 października na terenie zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie oddano do użytku najnowocześniejszą w kraju stację tankowania CNG. Inwestycja jest efektem umowy jaką MPK jest związane z Górnośląskim Zakładem Obsługi Gazownictwa z Zabrza. Firma będzie dostarczać gaz CNG do Częstochowy przez 10 lat (przez ten okres będzie to ok. 16 mln metrów sześciennych tego ekologicznego paliwa).

Razem z budową stacji daje to koszt 52 mln zł. Stacja dostępna na razie do użytku wewnętrznego MPK docelowo będzie (po uzyskaniu stosownych pozwoleń) służyć także klientom indywidualnym z zewnątrz. Instalacja składa się m.in z 10 stanowisk z dystrybutorami (dwa do wolnego i osiem do szybkiego tankowania).

? "Ma także dwie duże sprężarki o wydajności 800 metrów sześciennych na godzinę każda, do tego duży magazyn na 60 butli (jedna ma pojemność 150 l). To jedna z najnowocześniejszych tego typu inwestycji w Polsce" ? uzupełnił podczas uroczystego otwarcia obecny na spotkaniu Leszek Piłat, wiceprezes GZOG.

Proekologiczne MPK

Inwestycja jest uzupełnieniem poprzednich, proekologicznych działań częstochowskiego MPK.

? Mamy do czynienia ze swoistym hat-trickiem. Najpierw kupiliśmy dzięki stuprocentowej dotacji 40 prototypowych autobusów hybrydowych, następnie wybudowaliśmy nową halę do obsługi autobusów, której zazdroszczą nam w innych miastach, a teraz oddajemy stację CNG. Dzięki temu częstochowianie będą wdychać czystsze powietrze, a my realizujemy naszą dewizę "MPK czyli Moja Przyjazna Komunikacja" ? pokreślił prezes zarządu MPK w Częstochowie, Roman Bolczyk.

Za swoją dotychczasową działalność Bolczyk otrzymał podczas spotkania wyróżnienie z rąk przedstawicieli kapituły plebiscytu "Laur Przedsiębiorczości". Kilka miesięcy temu ogólnopolską nagrodą "Laur przedsiębiorczości" zostało odznaczone częstochowskie MPK, tym razem nagroda specjalna w ramach tej formuły ? tytuł "Menedżera roku" - trafił do rąk prezesa przedsiębiorstwa. Doceniono ogół jego działań od chwili objęcia funkcji prezesa firmy.

Preferencje pasażerów

W drugiej części spotkania w sali konferencyjnej biurowca MPK odbyła się konferencja prasowa, na której przybliżono wyniki Analizy Transportowej dotyczącej m.in preferencji komunikacyjnych mieszkańców Częstochowy. Badania przeprowadziła firma Star ITS. ? Zleciliśmy je po to by jeszcze lepiej poznać twarde dane na temat organizacji komunikacji w naszym mieście, to w jaki sposób korzystają z niej i chcą w przyszłości korzystać częstochowianie. Troską prezydenta miasta, Krzysztofa Matyjaszczyka jest, aby poziom realizacji usługi komunikacyjnej był jak najwyższy w naszym mieście. Do tego sukcesywnie dążymy na rożnych płaszczyznach. Dlatego w sprawie unowocześniania różnych form naszej komunikacji nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa ? zapowiedział zastępca prezydenta Częstochowy, Mirosław Soborak. Jako zapowiedź najbliższych działań Soborak wskazał planowany, zakup 40 kolejnych, nowych autobusów, tym razem o napędzie diesla, z bardzo bogatym wyposażeniem (klimatyzacja, liczniki pasażerów, interaktywne mapy, dynamiczna informacja pasażerska, biletomaty, usb, wifi i wiele innych). Częstochowa na ten cel wywalczyła dofinansowanie ze środków UE. Zadanie kosztować będzie blisko 40 mln zł. Autobusy najpóźniej na wiosnę 2017 roku zaczną wozić pasażerów w komfortowych warunkach. Wyprodukuje je i dostarczy miastu firma Solaris Bus & Coach S.A., która złożyła najlepszą ofertę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Częstochowa
CNG
  • fan cng – 28.12.2016

    a kiedy bedzie otwarta stacja dla wszystkich?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....