TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MPK Częstochowa z dofinansowaniem na 12 autobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.02.2018 14:02:22
MPK Częstochowa z dofinansowaniem na 12 autobusów

Blisko 9 mln złotych dofinansowania unijnego wywalczyła Częstochowa na zakup 12 nowych autobusów. Projekt przygotowany przez MPK Częstochowa znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

21 lutego Zarząd Województwa Śląskiego wybrał projekt Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego sp. z o.o. do dofinansowania, w ramach poddziałania 4.5.2 typ 1-3 Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie.

Projekt "Moja Przyjazna Komunikacja – zakup nowego taboru autobusowego na potrzeby realizacji zadań z zakresu transportu publicznego w Gminie Miasto Częstochowa - etap II" zakłada kupno kolejnych 12 nowych autobusów wyposażonych w silniki diesla, spełniające najwyższe normy emisji spalin (Euro 6).

Przetarg na zakup pojazdów już ogłoszono. Pisaliśmy o nim tutaj. Przyjrzeliśmy się także wymaganiom jakie wobec nowych nabytków stawia MPK. Wyposażenie pojazdów będzie zapewniało bezpieczeństwo i wysoki komfort podróży dla pasażerów, w tym osób niepełnosprawnych, słabowidzących i słabosłyszących. Pakiet udogodnień będzie obejmował między innymi klimatyzację, monitoring, pojazdy będą też wyposażone w ładowarki USB oraz wifi. Tak skompletowane autobusy mają trafić pod Jasną Górę do końca października.

Wartość całego projektu to 13 697 280 PLN brutto. Uzyskano dofinansowanie w kwocie 8 997 888 PLN. Oznacza to, że koszt zakupu jednego autobusu przyjęto na poziomie 928 000 PLN netto.

"To kolejny europejski projekt służący lepszej komunikacji zbiorowej w Częstochowie" - komentuje prezydent  miasta, Krzysztof Matyjaszczyk. - "Nowe autobusy to nie tylko perspektywa większego komfortu podróżowania, a więc zachęta do częstszego korzystania z MPK, ale także dbałość o środowisko, z uwagi na wymóg spełniania przez nowe pojazdy najwyższych europejskich norm ekologicznych."

O tym, kto zdecyduje się powalczyć o kontrakt na nowe autobusy dla Częstochowy przekonamy się najwcześniej 20 marca. Cały czas jednak nie było pytań do SIWZ, więc termin ten zapewne ulegnie zmianie. Jednak im szybciej przetarg zostanie zakończony tym lepiej. Termin dostawy nie rozpieszcza jednak potencjalnych oferentów. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Częstochowa
unia
RPO
RIT
  • Krzysztof Kantor – 25.02.2018

    i tak ikarusy będą jeździć, zresztą paradoks MPK polega na tym że płaczą o małej ilości przegubowców a kupują... solówki!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....