TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mobilis zmienia strategię. Tylko komunikacja miejska
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.10.2018 15:45:00 1 komentarz
Mobilis zmienia strategię. Tylko komunikacja miejska

Mobilis, największy prywatny przewoźnik autobusowy w Polsce, chce skoncentrować się na realizacji usług dla komunikacji miejskiej. Spółka, której autobusy wożą pasażerów m.in. w Warszawie i Krakowie, zapowiada rozwijanie swojej oferty przewozowej dla miast i walkę o kolejne miejskie kontrakty. Będzie też realizować mniej lokalnych połączeń międzymiastowych, za to więcej długodystansowych.

Jak wyjaśnia Dariusz Załuska, prezes zarządu Mobilisu nowe podejście biznesowe spółki wynika z analiz, które przeprowadziła firma. Przewoźnik dostrzegł dla siebie duże szanse w zagospodarowaniu rynku komunikacji miejskiej w Polsce. Zdaniem prezesa Mobilisu, proekologiczna polityka wprowadzana obecnie przez miasta, m.in. dzięki ustawie o elektromobilności, spowoduje, że w najbliższych latach coraz więcej samorządów powinno zacząć otwierać się na prywatnych przewoźników i powierzać im realizację części usług w ramach komunikacji miejskiej.

"Prywatni przewoźnicy są bardziej konkurencyjni wobec miejskich spółek nie tylko cenowo, ale i jakościowo. Mają doświadczenie i wiedzę, jak zaoferować bardziej nowoczesną i ekologiczną komunikację autobusową w atrakcyjnej cenie" – twierdzi Dariusz Załuska. Sam Mobilis posiada największą w Polsce flotę autobusów hybrydowych. To 61 pojazdów, które jeżdżą po ulicach stolicy.

Spółka chce także pozyskać dobrych i wykwalifikowanych kierowców obsługujących trasy komunikacji miejskiej. Magnesem mają być pensje. Zarząd firmy podjął decyzję o ich podwyżce zdecydowanie większej niż średni wzrost płac na polskim rynku.

Mobilis chce walczyć o nowe kontrakty tańszą ofertą

Z analiz Mobilisu wynika również, że do otwierania się na prywatnych przewoźników w najbliższych latach mogą przekonać samorządy kwestie budżetowe. Dziś wydatki na komunikację miejską w miastach stale rosną, to często druga po edukacji pozycja w budżecie.

"Powierzenie realizacji części tych zadań prywatnemu podmiotowi to oszczędności rzędu 15 proc. W przypadku dużych miast to kwoty od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu milionów złotych, jeśli rynek zostanie otwarty, a kontrakty na obsługę komunikacji miejskiej rozpisywane będą na odpowiedni okres i na odpowiednią skalę" – mówi prezes Dariusz Załuska.

Autobusy spółki Mobilis wożą dziś pasażerów komunikacji miejskiej i podmiejskiej m.in.: w Warszawie, gdzie spółka jest największym prywatnym operatorem – 200 autobusów i Krakowie – 74 autobusy. Spółka ma ambicję poszerzyć swój zakres działania o kolejne miasta.

"Będziemy walczyć o kolejne kontrakty" – zapowiada prezes Mobilisu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Mobilis
 • Maciek Tgk Bielski – 31.10.2018

  Nic dziwnego.W komunikacji miejskiej czy pasażer jedzie czy nie za kilometr wykonany jest kasa a w dalekobieżnej pasażer musi pokryć całość kursów.

 • Sebbastian Pioro – 31.10.2018

  😂😂😂 magnesem mają być wyższe pensje 😂😂😂 brzmi świetnie - tylko kiedy Mobilis chce wprowadzić wyższe pensje ??? I co dla Mobilis oznaczają "wyższe pensje" ???

 • marek – 01.11.2018

  Magnesem mają być pensje.człowieku zmień dilera.

 • Karol Kiljańczyk – 01.11.2018

  A skąd Mobilis ma na to wszystko pieniądze

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....