TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mobilis z Autosanami na kolejowych liniach dowozowych
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.09.2017 18:26:27 8 komentarzy
Mobilis z Autosanami na kolejowych liniach dowozowych

Mieszkańcy trzech podkrakowskich gmin – Wieliczki, Świątnik Górnych i Gdowa od września mogą korzystać z kolejnych specjalnych autobusowych linii dowozowych do stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA1) Wieliczka Rynek Kopalnia.

Od 1 września br. spółka Mobilis obsługuje sześć linii autobusowych – w tym trzy nowe – które przez kolejne 4. miesiące będą dowozić mieszkańców gmin Wieliczka, Gdów i Świątniki Górne do stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce. To efekt decyzji Kolei Małopolskich, która 11 sierpnia 2017 r. rozstrzygnęła postępowanie - w trybie zapytania ofertowego - na obsługę połączeń. Kolejowa oferta Mobilisu opiewała na sumę 1 157 242,38 PLN , co przy liczbie planowanych wzkm 275 533,8 km daje cenę za 1 wzkm na poziomie 4,20 PLN.Dzisiaj miała miejsce inauguracja połączeń.

Personel i autobusy

Kolejowy kontrakt realizowany będzie 7,7- metrowymi autobusami Autosan H7-20.07 Solina City. Ten sam tabor kursować będzie na wszystkich sześciu trasach, obsługiwanych na zlecenie Kolei Małopolskich i objętych kontraktem. Autobusy te posiadają tylną platformę niskopodłogową. W każdym z pojazdów przewidziano łącznie 44 miejsca (siedzące i stojące) dla pasażerów. Wyposażone będą w kierunkowe tablice świetlne, które będą wyświetlać nazwę linii oraz kierunek jazdy autobusu.

Kolejowa inauguracja

Jak podkreślił 1 września marszałek Małopolski Jacek Krupa, uruchomienie kolejnych linii dowozowych, które w szybki i wygodni sposób pomogą mieszkańcom podkrakowskich gmin dostać się na stację kolejową w Wieliczce, to kolejny ukłon w stronę pasażerów, którzy wybierają Koleje Małopolskie.

"Chcemy im jeszcze bardziej ułatwić codzienne dojazdy do pracy czy na uczelnię, a przez to zachęcić tych jeszcze nieprzekonanych, że kolej w wydaniu małopolskim to usługi na najwyższym poziomie" - dodał.

Od piątku do stacji Wieliczka Rynek Kopalnia, z której w 20 minut można się dostać pociągiem do Krakowa, zaczęły kursować specjalnie autobusy. Ich trasa będzie przecinać trzy gminy – Wieliczkę, Świątniki Górne i Gdów. Bilet normalny, ważny przez dwie godziny, będzie kosztował 3,30 zł. W ofercie są również specjalne bilety dla seniorów, a także bilety miesięczne. Operatorem linii będą Koleje Małopolskie, a przewoźnikiem, który zapewni ich kompleksową obsługę - firma Mobilis.

Dzięki podpisanej w piątek umowie od 1 września do 31 grudnia 2017 będą kursować specjalne autobusy dowożące pasażerów do Wieliczki. Pojazdy mają obsługiwać trasy: Wieliczka – Byszyce – Świątniki Górne, Wieliczka – Dobranowice – Hucisko – Świątniki Górne, Wieliczka – Raciborsko – Grajów - Świątniki Górne, Węgrzce Wielkie – Wieliczka – Podstolice – Świątniki Górne.

Kursy autobusów linii dowozowych zostały odpowiednio dopasowane do rozkładu jazdy pociągów Kolei Małopolskich obsługujących linię Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1: Wieliczka Rynek Kopalnia– Kraków Główny – Kraków Lotnisko.

Autobusy będą dowozić pasażerów do pociągów co godzinę, tak aby możliwa była przesiadka. Pierwszy poranny autobus pozwoli zdążyć na pociąg, który odjeżdża z Wieliczki do Krakowa o godzinie 5:22.

Koszt obsługi wszystkich specjalnych linii dowozowych do końca tego roku to ok. 1,2 mln zł. Z tej sumy prawie 800 tys. zł mają dołożyć trzy gminy, przez teren których przejeżdżają autobusy - Wieliczka, Świątniki Górne i Gdów.

Spółka samorządowa Koleje Małopolskie (KMŁ) wozi pasażerów od grudnia 2014 r. Razem z Przewozami Regionalnymi obsługuje linie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie w ramach SKA działają trzy takie linie: SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko, SKA2 Kraków Główny - Miechów/Sędziszów oraz SKA3 Kraków - Tarnów i Tarnów - Nowy Sącz - Piwniczna/Krynica. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Mobilis
Autosan
Małopolska
 • Kacper – 01.09.2017

  Super

 • farafiu – 01.09.2017

  Jeśli to są te sławne Soliny ze sławnej "213" to rzeczywiście super jeździć złomami, które dogorywały w Warszawie. Zresztą na niektóre z tych linii potrzeba autobusów z prawdziwego zdarzenia, nie busów. Poza tym żadna zmiana na lepsze, nawet jak coś to na gorsze, bo MPK/KrakTransRem od razu, gdy zaszła potrzeba wystawiło dwie solówki.

 • osiem – 02.09.2017

  To te padła z Warszawy? :D

 • frannrk – 02.09.2017

  Jedną wymalowali i zrobili zdięcie reszta nie wymalowana i jeszcze widziałem wczoraj tablice kierunkową wypisaną długopisem ale to mobilis tego nie ogarniesz.

 • www – 02.09.2017

  To prawie na pewno "nasze" z Warszawy. Dziwne, że u nas tak o budy nie dbali. Ale środek pewnie bez większych zmian.

 • zaq – 02.09.2017

  Dalej nie dbają, okleili jednego do zdjęcia na infobusa a reszta to Wasze barwy żółto-czerwone, tragicznie to wygląda, kupa złomu a te barany w garniturach pozują do zdjęć zamiast wspierać przewoźników z własnego podwórka to pewnie mobilisowi płacą po 8zł /km - strzelam :) ŻENADA

 • Uber alles – 03.09.2017

  Chciało by się dupę wozić MAN-ami CO ?

 • MRc – 03.09.2017

  Myślałem że już tymi Solinami i Libero Huta zajęła się. Ale wid, ę że tylko Mobillis je gdzieś przetrzumal. No niech tam do kończą swoich dni i w Warszawy nich nie wracają

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....