TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mobilis startuje jutro z MAN-em. W Warszawie najwięcej hybryd w Polsce!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.06.2018 15:45:18
fot. ZTM Warszawa

W sobotę, 9 czerwca, na stołecznych ulicach pojawią się pierwsze 12-metrowe autobusy hybrydowe MAN Lion`s City Hybrid. Wprowadzi je do ruchu Mobilis. Trafią one do obsługi łącznie 13 linii autobusowych.

To początek realizacji kontraktu zawartego w grudniu 2017 r. przez Zarząd Transportu Miejskiego z Mobilisem. Umowa będzie obowiązywała do końca 2025 r. Przewoźnik będzie realizował przewozy za stawkę początkową 8,11 zł/wkm brutto. Ponadto gigant z Mościsk zadeklarował, że pozyska łącznie 61 nowoczesnych autobusów spalinowo-elektrycznych MAN A37 Lion's City Hybrid. Szczegółowo pojazdy te opisaliśmy tutaj.

Hybrydowe “lwy" emitują mniej zanieczyszczeń i hałasu w porównaniu z autobusami silnikami spalinowymi. W takim pojeździe podstawowym napędem jest silnik elektryczny a spalinowy napędza prądnicę, która przetwarza energię mechaniczną w elektryczną potrzebną do zasilania dwóch silników asynchronicznych o łącznej mocy 150 kW.

Dodatkowo hybrydowe MAN-y posiadają fukcję start-stop. Umożliwia to zatrzymanie oraz rozruch przy wykorzystaniu wyłącznie silników elektrycznych. Dzięki temu użytkownik pojazdu ma odczuć mniejsze zużycie paliwa wynoszące nawet 30% mniej w stosunku do diesla. Efekt ten najłatwiej osiągnąć kierując hybrydę do obsługi linii, na których następują jak najczęstsze zatrzymania na przystankach lub skrzyżowaniach.

Wszystkie pozyskane przez Mobilis spalinowo-elektryczne “lwy" to pojazdy całkowicie niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, system głosowego zapowiadania przystanków, ekrany LCD z informacją pasażerską oraz białe tablice zewnętrzne. Każdy z nich posiada systemy lokalizacyjne i liczenia pasażerów oraz monitoring.

Nowe MAN-y Mobilisu będą jeździły na liniach: 102, 118, 139, 159, 181, 193, 194, 221, 255, 300, 522, 707 i 712. Do tej pory w Warszawie eksploatowano 10 autobusów hybrydowych (pięć Solarisów Urbino 12 hybrid w Arrivie; cztery Solarisy Urbino 18 hybrid w MZA i jeden Volvo 7900 hybrid). Teraz jednak stan ten ulegnie diametralnej zmianie. Na warszawskich ulicach będzie najwięcej pojazdów tego typu w Polsce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ZTM Warszawa
Mobilis
MAN
hybryda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....