TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mobilis pojedzie Autosanami do Wieliczki
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.08.2017 11:01:36 6 komentarzy
Mobilis pojedzie Autosanami do Wieliczki

Od września br. to spółka Mobilis będzie obsługiwać sześć linii autobusowych – w tym trzy nowe – które przez kolejne 4. miesiące będą dowozić mieszkańców gmin Wieliczka, Gdów i Świątniki Górne do stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce. To efekt decyzji Kolei Małopolskich, która 11 sierpnia 2017 r. rozstrzygnęła postępowanie - w trybie zapytania ofertowego - na obsługę połączeń.

Kolejowa oferta Mobilisu opiewała na sumę 1157242,38 PLN , co przy liczbie planowanych wzkm 275533,8 km daje cenę za 1 wzkm na poziomie 4,20 PLN.

-"Cieszymy się, że nasza oferta na obsługę sześciu linii dowozowych do stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia została zaaprobowana przez Koleje Małopolskie. Kontrakt pozwoli na integrację różnych form transportu – autobusów i kolei, co jest istotne z punktu widzenia pasażerów – mieszkańców poszczególnych gmin i powiatów, jak i turystów. W ten sposób, w zakresie realizacji kontraktu, będziemy jako Mobilis, współtworzyć sieć publicznego transportu zbiorowego w województwie małopolskim – powiedział Paweł Paruch, kierownik Zajezdni Kraków Mobilis Sp. z o.o. - Umowa obsługiwana będzie w oparciu o nasze doświadczenie, zasoby kadrowe i zaplecze techniczne w Krakowie. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozpoczęcia wykonywania usług. Koncentrujemy się przy tym na spełnianiu wszystkich wymogów związanych z kontraktem oraz codziennym dostarczaniu pasażerom usług oczekiwanej jakości – dodaje Paweł Paruch.

Personel i autobusy

Mobilis posiada ugruntowaną pozycję na krakowskim rynku transportowym, gdzie działa już od 2008 roku, a także wszelkie zasoby niezbędne do realizacji kontraktu. Zatrudnia wykwalifikowany personel, w tym ponad 200 kierowców autobusów. Dysponuje również w pełni wyposażonym zapleczem technicznym, w postaci zajezdni autobusowej wraz z warsztatem.

Kolejowy kontrakt realizowany będzie 7,7- metrowymi autobusami Autosan H7-20.07 Solina City. Ten sam tabor kursować będzie na wszystkich sześciu trasach, obsługiwanych na zlecenie Kolei Małopolskich i objętych kontraktem. Autobusy te posiadają tylną platformę niskopodłogową. W każdym z pojazdów przewidziano łącznie 44 miejsca (siedzące i stojące) dla pasażerów. Wyposażone będą w kierunkowe tablice świetlne, które będą wyświetlać nazwę linii oraz kierunek jazdy autobusu.

6 linii - trzy nowe i trzy stare

Spółka z Izabelina będzie dowozić po wakacjach pasażerów SKA do węzła przesiadkowego Wieliczka Rynek Kopalnia. Trzy istniejące do tej pory trasy: z Wieliczki do Byszyc (B1), Raciborska (R1) i Dobranowic (D1) zostaną rozbudowane. Dołączą do nich także trzy kolejne, na nowo wytyczone linie autobusowe. W finale mieszkańcy gmin Wieliczka, Gdów i Świątniki Górne od września bez problemu dojadą na pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej autobusami zatrzymującymi się w następujących miejscowościach:

 • linia B1: Wieliczka – Rożnowa – Siercza – Koźmice Wielkie – Gorzków – Byszyce – Świątniki Górne,

 • linia D1: Wieliczka – Mietniów – Chorągwica – Grajów – Dobranowice – Hucisko – Dobranowice – Grajów – Raciborsko – Gorzków – Byszyce – Świątniki Górne,

 • linie: G1 i G2: Grabie – Węgrzce Wielkie – Kokotów – Śledziejowice – Czarnochowice – Wieliczka – Grabówki – Podstolice – Ochojno – Rzeszotary – Świątniki Górne,

 • linia R1: Wieliczka – Rożnowa – Pawlikowice – Koźmice Małe – Raciborsko – Grajów – Raciborsko – Gorzków – Byszyce – Świątniki Górne,

 • linia S1: Wieliczka – Grabówki – Podstolice – Ochojno – Rzeszotary – Świątniki Górne.

Kursy autobusów będą skoordynowane z rozkładem jazdy pociągów obsługujących linię Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1: Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia i będą funkcjonować jako przedłużenie linii SKA1. Dzięki temu podróżni skorzystają z połączeń, którymi dojadą niemal pod same drzwi pociągu. W dni robocze wszystkie autobusy zatrzymywać się będą na parkingu przy dworcu Wieliczka Rynek Kopalnia 5 minut przed każdą pełną godziną. Odjazdy pojazdów zaplanowano natomiast 10 minut po każdej pełnej godzinie. W soboty, niedziele i święta liczba kursów zostanie ograniczona.

Pasażerowie będą mogli korzystać z nowej oferty obsługiwanej przez spółkę Mobilis od września do grudnia tego roku ( od 01.09.2017 do 31.12.2017, czyli 4 m-ce). Koleje Małopolskie zakładają, że kolejna umowa na realizację przewozów z wyłonionym w przetargu wykonawcą będzie już wieloletnia.

Na nowym rozwiązaniu skorzystają także turyści odwiedzający Kopalnię Soli "Wieliczka", do której w ubiegłym roku przybyła rekordowo wysoka liczba gości – ponad 1,5 mln osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mobilis
linie
Autosan
 • Ja – 18.08.2017

  Na zdjęciu jest Ursus

 • Jacek – 18.08.2017

  Bo ex Warszawskie Soliny na razie nie nadają się zarówno do fotografowania, jak i używania.

 • anty hej – 19.08.2017

  Jacek. A aparat robiac tobie zdj ulega awarii poprzez pekniecie lustra... Ilez w tobie nienawisci!

 • Jacek – 19.08.2017

  @anty hej-mam wrażenie że z twojego postu wieje nienawiścią, z mojego tylko dobrym poczuciem humoru i odrobinka prawdy.

 • V – 20.08.2017

  NIESTETY to są AMZ CS 12 LF .

 • kajman – 21.08.2017

  Pytanie dlaczego na zdjęciach nie ma Solarisów? Przecież to często się zdarza na tym portalu:))

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....