TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mobilis pojedzie Autosanami do Wieliczki
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.08.2017 11:01:36 6 komentarzy
Mobilis pojedzie Autosanami do Wieliczki

Od września br. to spółka Mobilis będzie obsługiwać sześć linii autobusowych – w tym trzy nowe – które przez kolejne 4. miesiące będą dowozić mieszkańców gmin Wieliczka, Gdów i Świątniki Górne do stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Wieliczce. To efekt decyzji Kolei Małopolskich, która 11 sierpnia 2017 r. rozstrzygnęła postępowanie - w trybie zapytania ofertowego - na obsługę połączeń.

Kolejowa oferta Mobilisu opiewała na sumę 1157242,38 PLN , co przy liczbie planowanych wzkm 275533,8 km daje cenę za 1 wzkm na poziomie 4,20 PLN.

-"Cieszymy się, że nasza oferta na obsługę sześciu linii dowozowych do stacji Wieliczka Rynek-Kopalnia została zaaprobowana przez Koleje Małopolskie. Kontrakt pozwoli na integrację różnych form transportu – autobusów i kolei, co jest istotne z punktu widzenia pasażerów – mieszkańców poszczególnych gmin i powiatów, jak i turystów. W ten sposób, w zakresie realizacji kontraktu, będziemy jako Mobilis, współtworzyć sieć publicznego transportu zbiorowego w województwie małopolskim – powiedział Paweł Paruch, kierownik Zajezdni Kraków Mobilis Sp. z o.o. - Umowa obsługiwana będzie w oparciu o nasze doświadczenie, zasoby kadrowe i zaplecze techniczne w Krakowie. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozpoczęcia wykonywania usług. Koncentrujemy się przy tym na spełnianiu wszystkich wymogów związanych z kontraktem oraz codziennym dostarczaniu pasażerom usług oczekiwanej jakości – dodaje Paweł Paruch.

Personel i autobusy

Mobilis posiada ugruntowaną pozycję na krakowskim rynku transportowym, gdzie działa już od 2008 roku, a także wszelkie zasoby niezbędne do realizacji kontraktu. Zatrudnia wykwalifikowany personel, w tym ponad 200 kierowców autobusów. Dysponuje również w pełni wyposażonym zapleczem technicznym, w postaci zajezdni autobusowej wraz z warsztatem.

Kolejowy kontrakt realizowany będzie 7,7- metrowymi autobusami Autosan H7-20.07 Solina City. Ten sam tabor kursować będzie na wszystkich sześciu trasach, obsługiwanych na zlecenie Kolei Małopolskich i objętych kontraktem. Autobusy te posiadają tylną platformę niskopodłogową. W każdym z pojazdów przewidziano łącznie 44 miejsca (siedzące i stojące) dla pasażerów. Wyposażone będą w kierunkowe tablice świetlne, które będą wyświetlać nazwę linii oraz kierunek jazdy autobusu.

6 linii - trzy nowe i trzy stare

Spółka z Izabelina będzie dowozić po wakacjach pasażerów SKA do węzła przesiadkowego Wieliczka Rynek Kopalnia. Trzy istniejące do tej pory trasy: z Wieliczki do Byszyc (B1), Raciborska (R1) i Dobranowic (D1) zostaną rozbudowane. Dołączą do nich także trzy kolejne, na nowo wytyczone linie autobusowe. W finale mieszkańcy gmin Wieliczka, Gdów i Świątniki Górne od września bez problemu dojadą na pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej autobusami zatrzymującymi się w następujących miejscowościach:

 • linia B1: Wieliczka – Rożnowa – Siercza – Koźmice Wielkie – Gorzków – Byszyce – Świątniki Górne,

 • linia D1: Wieliczka – Mietniów – Chorągwica – Grajów – Dobranowice – Hucisko – Dobranowice – Grajów – Raciborsko – Gorzków – Byszyce – Świątniki Górne,

 • linie: G1 i G2: Grabie – Węgrzce Wielkie – Kokotów – Śledziejowice – Czarnochowice – Wieliczka – Grabówki – Podstolice – Ochojno – Rzeszotary – Świątniki Górne,

 • linia R1: Wieliczka – Rożnowa – Pawlikowice – Koźmice Małe – Raciborsko – Grajów – Raciborsko – Gorzków – Byszyce – Świątniki Górne,

 • linia S1: Wieliczka – Grabówki – Podstolice – Ochojno – Rzeszotary – Świątniki Górne.

Kursy autobusów będą skoordynowane z rozkładem jazdy pociągów obsługujących linię Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1: Kraków Lotnisko – Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia i będą funkcjonować jako przedłużenie linii SKA1. Dzięki temu podróżni skorzystają z połączeń, którymi dojadą niemal pod same drzwi pociągu. W dni robocze wszystkie autobusy zatrzymywać się będą na parkingu przy dworcu Wieliczka Rynek Kopalnia 5 minut przed każdą pełną godziną. Odjazdy pojazdów zaplanowano natomiast 10 minut po każdej pełnej godzinie. W soboty, niedziele i święta liczba kursów zostanie ograniczona.

Pasażerowie będą mogli korzystać z nowej oferty obsługiwanej przez spółkę Mobilis od września do grudnia tego roku ( od 01.09.2017 do 31.12.2017, czyli 4 m-ce). Koleje Małopolskie zakładają, że kolejna umowa na realizację przewozów z wyłonionym w przetargu wykonawcą będzie już wieloletnia.

Na nowym rozwiązaniu skorzystają także turyści odwiedzający Kopalnię Soli "Wieliczka", do której w ubiegłym roku przybyła rekordowo wysoka liczba gości – ponad 1,5 mln osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mobilis
linie
Autosan
 • Ja – 18.08.2017

  Na zdjęciu jest Ursus

 • Jacek – 18.08.2017

  Bo ex Warszawskie Soliny na razie nie nadają się zarówno do fotografowania, jak i używania.

 • anty hej – 19.08.2017

  Jacek. A aparat robiac tobie zdj ulega awarii poprzez pekniecie lustra... Ilez w tobie nienawisci!

 • Jacek – 19.08.2017

  @anty hej-mam wrażenie że z twojego postu wieje nienawiścią, z mojego tylko dobrym poczuciem humoru i odrobinka prawdy.

 • V – 20.08.2017

  NIESTETY to są AMZ CS 12 LF .

 • kajman – 21.08.2017

  Pytanie dlaczego na zdjęciach nie ma Solarisów? Przecież to często się zdarza na tym portalu:))

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....