TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MMI z umową na Karsany Atak dla KM Płock
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.01.2020 17:00:38
fot. UM Płock

Karsany Atak pojawią się w kolejnym polskim mieście. Dziś, 22 stycznia Komunikacja Miejska w Płocku podpisała umowę z dealerem tych autobusów, firmą MMI ze Zbyszewa. Kontrakt opiewa na nieco ponad 5,4 mln PLN brutto. Ataki pojawią się w Płocku na początku wakacji.

Atak dla Płocka
"Kupujemy siedem nowych, krótkich autobusów. Dzięki swoim rozmiarom będą mogły kursować po ulicach osiedlowych" – zapowiedział na środowej konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Konferencję zakończyło podpisanie umowy na zakup pojazdów marki Karsan. Podpisał ją zarząd Komunikacji Miejskiej (prezes KM Marcin Uchwał i wiceprezes Aleksandra Sieczkowska – Pachelska) z prezesem spółki MMI, która jest dealerem tej marki.

MMI dla Płocka zaoferowało autobusy Karsan Atak. Cała siódemka w wersji dla KM Płock została to koszt w wysokości 5 419 995 PLN brutto. A to dało 629 500 PLN netto za autobus. W pakiecie jest pięcioletnia gwarancja całopojazdowa.

Autobusy powinny przyjechać do Płocka na początku wakacji i wkrótce potem powinny wyjechać na ulice miasta. KM zdecydowała się wybrać model Atak – czyli pojazd klasy midi o długości nieco ponad 8 metrów. Celowo, aby można było uruchomić linie na osiedlach, gdzie ze względu na szerokość jezdni standardowy autobus się nie mieści lub mieści się z trudem, jak np. na ul. Rembielińskiego, czy Kościuszki.

A postulat uruchomienia takich połączeń zrodził się w trakcie przeprowadzonej w ubiegłym roku wśród pasażerów KM ankiety.

Choć model Atak faktycznie jest dość krótki, jest jednak dość pojemny: zabiera 58 pasażerów. Zamówione przez KM pojazdy wyposażone będą w silniki Diesla spełniające najsurowsze normy Euro 6, będą miały automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację, monitoring, gniazda USB, monitor wyświetlający informacje dla pasażerów oraz – to nowość w Płocku – tzw. "e-korale". Będzie to specjalny wyświetlacz pokazujący, do którego przystanku autobus się zbliża i jaki fragment trasy już pokonał.

2020 rok w Płocku: 15 nowych autobusów
W tym roku do KM przyjedzie jeszcze osiem kolejnych autobusów. Wszystkie dostarczy Solaris Będą to cztery 12-metrowe pojazdy hybrydowe, dwa nowoczesne diesle, także 12-metrowe, oraz dwa przegubowce również z silnikiem z zapłonem samoczynnym. Łącznie KM odbierze w tym roku 15 nowych autobusów. Jej flota powiększy się w ten sposób do 117 pojazdów, których średni wiek niewiele będzie przekraczać osiem lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
KM Płock
Karsan
MMI

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....