TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MKS Skarżysko-Kamienna kupuje 5 autobusów klasy MAXI
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.09.2017 13:28:08 8 komentarzy
fot. Wikipedia

Miejska Komunikacja Samochodowa ze Skarżyska-Kamiennej chce kupić pięć używanych autobusów klasy MAXI. Przewoźnik chce je mieć szybko, gdyż najpóźniej w 30 dniu od podpisania umowy. Stąd decyzja o maksymalnym uproszczeniu procedury zakupowej.

Od paru lat skarżyski MKS wymienia tabor w oparciu o zakupy pojazdów z "drugiej ręki". W latach 2011 – 2015 przewoźnik pozyskał 18 używanych autobusów, głównie marki MAN. Dzięki temu możliwe było zastępowanie najbardziej wyeksploatowanych pojazdów, w przeważającej mierze krajowej produkcji. Obecnie flota MKS to 32 autobusy, które nie zachwycają pod względem średniej wieku.

Na oferty na dostawę pięciu używanych pojazdów klasy MAXI przewoźnik czeka jeszcze kilka dni, do 19 września. Spółka nie wymaga by zabezpieczać je wadium. Do minimum ograniczono także oczekiwania w zakresie doświadczenia oraz kondycji finansowej. Jedynym kryterium ceny przedstawionych propozycji będzie cena.

Zamawiany przez spółkę autobusy muszą być wyprodukowany w latach 2000 - 2005. Ze względów czysto praktycznych MKS chce, aby były to pojazdy marki MAN. Muszą posiadać niską podłogę we wszystkich wejściach. Powinny umożliwiać podróż przynajmniej 88 pasażerom, w tym minimum 33 na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 1-2-0, 2-2-0, 2-2-2 lub 1-2-2.

Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla o pojemności do 12 l i spełniać normę minimum Euro 3 i być zblokowany z automatyczną skrzynią biegów. Wentylacja przestrzeni pasażerskiej ma być realizowana przez okna boczne.

To pierwszy od dwóch lat przetarg w Skarżysku-Kamiennej na dostawę autobusów miejskich. Pokazuje on, że MKS mając bardzo ograniczone możliwości finansowe woli stawiać na autobusy używane. Są co prawda pewne mgliste plany wymiany pojazdów na nowe przy wsparciu funduszy unijnych, ale konkretów na razie brak.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MKS Skarżysko-Kamienna
przetarg
tabor
 • MKS – 13.09.2017

  Coś chyba coraz gorzej z tymi Neoplanami N4416 :P

 • Ursus rada – 14.09.2017

  Polecam Ursusa! Najlepszy stosunek jakości do ceny i dobry, bo polski!

 • NIE DLA TRAKTORA – 14.09.2017

  @ursus rada: zanim zrobisz kopiuj-wklej tych swoich bredni za złotówkę to się dowiedz coś o tym szmelcu najpierw. "Egzemplarz ze zdjęcia jeździł dzisiaj z podklejonym taśmą biurową przednim zderzakiem, bo puścił zawias, ponadto miał problemy z 3 drzwiami, przez co dogoniła go następna brygada W środku ogólnie jest ok, ale detale są niedopracowane. Listy aluminiowe chyba były cięte na kolanie piłką do drewna, bo mają postrzępione brzegi i są porysowane i ubrudzone jakimś smarem. W 1990 za to (z dość dużej) szpary między słupkiem okiennym a sufitem przy lewych tylnych siedzeniach wypadła nieużyta opaska zaciskowa, a w komorze silnika coś się przesuwało podczas wykonywania skrętu przez autobus. Z zewnątrz według mnie strasznie słabo wyglądają czarne panele, które na rogach mają białe logo ursusa i widać aż za bardzo ich krawędzie i to, że zostały krzywo wklejone."

 • Ursus jakość – 14.09.2017

  Dlaczego przytaczane są tu fake newsy z sieci? Bo konkurencja zaczyna się bać, bo za mniejsze niż ona pieniądze Ursus oferuje lepsze, innowacyjne autobusy. Oczywiście każdy może wybrać autobusy do swojego przedsiębiorstwa, ale po co przepłacać?

 • ddd – 14.09.2017

  Tylko aby w terminie Toruń i Warszawa dwa miesiące spóźnieniaNiewiarygodny jest taki dostawcaWynik finansowy może zero za rok Porażka i tyle

 • Ursus perspektywy – 15.09.2017

  Ursus jest na wstępnym etapie rozwoju, ale cały czas mocno przyspiesza. Prestiżowe zamówienie dla Stolicy, zadowolenie pasażerów, perspektywy wygranej w dużym przetargu dla Zielonej Góry dobrze rokują na przyszłość. Tak więc najlepsze jeszcze przed Ursusem :)

 • !!! – 16.09.2017

  SKOŃCZCIE DYSKUSJE Z TYM TROLEM TRAKTORSKIM OPŁACONYM SPAM BOTEM

 • Solbus – 18.09.2017

  Solbus

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....