TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MKS Mielec kupi 2 Autosany SanCity M9LE
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.07.2017 15:30:00 11 komentarzy
fot. Autosan

7 lipca podpisana została umowa pomiędzy Miejską Komunikacją Samochodową w Mielcu oraz Autosanem na dostawę 2 sztuk autobusów SanCity M9LE. Pojazdy zostaną przekazane przewoźnikowi jeszcze w tym roku.

Kontrakt podpisali Ewa Garncarz, prezes mieleckiego MKS oraz Michał Stachura, prezes Autosana. Strony nie zdradziły na jaką kwotę opiewa zawarta umowa. Pewne w tym momencie jest natomiast to, że będą to pierwsze od ośmiu lat autobusy producenta z Sanoka w Mielcu. Przypomnijmy, że w 2009 roku MKS pozyskał jeden egzemplarz modelu A8V Wetlina.

W autobusach SanCity M9LE zamówionych przez mieleckiego przewoźnika zamontowane zostaną silniki Cummins ISB4.5E6 210B. To jednostka o pojemności skokowej 4,46 l. Spełnia ona normę Euro 6. Osiąga moc 155 kW oraz 760 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silniki zostaną zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów typu Allison T280R.

Pojazdy zostaną wyposażone m.in. w klimatyzację całopojazdową, system multimedialnej informacji pasażerskiej, system informacji głosowej, system monitoringu, WiFi. Każdy autobus będzie mógł przewozić 61 pasażerów, w tym 20 na miejscach siedzących. Zgodnie z wymaganiami klienta pojazdy mają być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone będą w rampę umożliwiającą wjazd wózków oraz miejsce przeznaczone do mocowania i przewozu wózka inwalidzkiego.

Oprócz mieleckiego kontraktu Autosan zgarnął w ostatnich dniach zamówienia na dostawy łącznie sześciu SanCity M12LF. Dwa pojazdy tego typu trafią do Siedlec jeszcze w tym roku, natomiast cztery zasilą flotę nowo powstałej spółki SUBBUS z Nowej Soli. Oba zlecenia opiewają na kwotę niespełna 5,8 mln PLN brutto.

Na horyzoncie są jeszcze inne zamówienia, które mogą paść łupem Autosana. 19 lipca ofertę producenta wybrano jako najlepszą w zadaniu na dostawę 10 autobusów klasy MAXI dla Rzeszowa. Trwa oczekiwanie na podpisanie umowy. Ponadto producent z Sanoka jest także bliski pozyskania zamówień ze Stalowej Woli i Starogardu Gdańskiego. Jeżeli Autosan by je zdobył to jego portfel zleceń powiększyłby się o kolejne 19 sztuk, tym razem jednak modelu SanCity 10LF.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MKS Mielec
Autosan
 • Szydło – 27.07.2017

  BRAWO!!!! WSPANIALE AUTOSAN!!! 100 LAT!!!

 • Wroc – 27.07.2017

  Super ;) oby zdobywali doświadczenie bo jeszcze sporo przetargów do wygrania

 • advisor – 28.07.2017

  No no, Autosan małymi krokami, ale do przodu. I to się chwali!

 • mechanik – 28.07.2017

  Po drodze jeszcze autobusy dla wojska. Zaczyna to ładnie wyglądać i nie ukrywam, że mnie to cieszy.

 • hm? – 28.07.2017

  @szydło, wroc, advisor, mechanik i inni pseudo autofiutowcy: ciekawe kto i za co będzie ten złom serwisował, może wy, skoro potraficie tylko ujadać?

 • mechanik – 28.07.2017

  @hm? Moment, wyrażenie aprobaty, że tak zasłużony producent wstaje z klęczek i ma szansę na rozwój, to ujadanie? Pisząc wprost: Zawistny, załamujący człowieku poproszę o fakty. Zamiast ubliżać innym wytłumacz wszystkim dlaczego to jest złom, dlaczego nie ma kto serwisować i dlaczego nie ma na to niby środków. A jeżeli nie masz miarodajnych odpowiedzi na te pytania, a twoja jazda była powodowana jakimiś problemami z sobą, to racz zmiatać w dziurę z której wyszedłeś.

 • TomTom – 28.07.2017

  Ciekawe, że przetarg na autobusy z dofinansowaniem UE był ustawką pod Solarisa, a tutaj biorą Sancity.

 • www – 29.07.2017

  Na razie Autosan sprzedaje się za tanio. Rozumiem, że wypracowują sobie papiery na przyszłość. Tylko niech trzymają poziom. Opracowanie nowych konstrukcji jest jednak konieczne, ale od czegoś trzeba zacząć. Za darmo nic nowego nie da się opracować, trzeba najpierw na to zarobić.Oby tylko nie popełniali błędów z przeszłości.

 • XD – 29.07.2017

  @mechanik: zasłużony producent? HAHAHAHAHAh przeczytałeś to zanim kliknąłeś wyślij? bo chyba nie :D i radze iść się leczyć ale na nogi, bo na pusty baniak jak widzimy już za późno ;)

 • mechanik – 29.07.2017

  @www Póki co Autosan ma bardzo trudne zadanie uzyskania referencji, a marże wcale nie są tak małe. Od czegoś jednak trzeba zacząć, a efekty powoli zaczynają napawać optymizmem.@XD pisząc wprost, dawno takiego idioty nie czytałem. Może chociaż poznasz historię marki Autosan, jest "trochę" dłuższa niż przypuszczasz. A raczej co twój ograniczony mózg zdołał przyswoić. Naprawdę zasługuje na szacunek.

 • mechanik – 29.07.2017

  Pomogę ci, minuta w google http://autosan.cba.pl Nawet na Infotram jest szczątkowa, ale zawsze, historia Autosana 1832 - 1958. Doucz się załamująca istoto, a potem na własne życzenie rób z siebie pośmiewisko. Proponuję tą kolejność.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....