TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MKS Krosno na drodze dynamicznych zmian
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 01.11.2012 00:37:55 2 komentarze
MKS Krosno na drodze dynamicznych zmian

Bilety dzienne, tańsze przejazdy jednorazowe, wygodne i nowe autobusy oraz rozkłady jazdy dopasowane do potrzeb pasażerów. Teraz, kiedy w mieście ruch komunikacyjny znacznie się nasila, sprawna komunikacja, punktualnie kursujące autobusy i dobra dostępność przystanków autobusowych, czyli słowem, wysoka jakość usług, jest wyzwaniem dla Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Krośnieński MKS zmienia się, aby dopasować swoje usługi do potrzeb mieszkańców. –„Aby dopasować swoje usługi do potrzeb mieszkańców podróżujących MKS-ami, zmieniamy i unowocześniamy tabor –mówi Kazimierz Szpak –Prezes MKS w Krośnie. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych udało nam się zakupić dziewięć nowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, autobusów;kupujemy też mniejsze minibusy, które pomogą nam konkurować z rozwijającym się dynamicznie rynkiem przewozów prywatnych.”Jednak zmiany, które są wprowadzane, aby jak najlepiej sprostać potrzebom mieszkańców, dotyczą głównie rozkładów jazdy, taryf i cen biletów. Po konsultacjach z dyrektorami szkół, rozkłady dostosowywane są do planów lekcji w poszczególnych szkołach, wprowadzone zostały nowe rodzaje biletów i obniżone ich ceny. –„W lecie tego roku wprowadziliśmy bilety dzienne pozwalające podróżować wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej za 3 i 5 zł (odpowiednio bilet ulgowy i normalny) –mówi Grzegorz Sas z MKS –obniżyliśmy ceny biletów jednorazowych i miesięcznych;ujednoliciliśmy też zasady podróżowania naszymi autobusami.”

Zmieniono zasady korzystania z biletów miesięcznych. Zlikwidowano tzw. bilety „trasowane”na przejazd ze stref podmiejskich do strefy miejskiej i obecnie posiadacze takich biletów mogą swobodnie poruszać się po całym Krośnie. Dla osób już korzystających z biletów miesięcznych na całą strefę miejską, jak i dla potencjalnych nowych klientów, chcących skorzystać z tego rodzaju oferty, zastosowano obniżkę cen biletów. Utrzymane zostały dotychczasowe zniżki i ulgi. Również osoby powyżej 70 roku życia będące mieszkańcami Krosna mogą podróżować bezpłatnie. Tutaj jednak, już pewien czas temu, nastąpiła istotna zmiana –osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską zobowiązane są do posiadania i używania Karty Miejskiej. –„Osoby starsze są uprawnione do bezpłatnych przejazdów. Nie znaczy to jednak, że przejazdy te są darmowe. Ich koszt ponosi miasto, a więc i jego mieszkańcy”–podkreśla prezes Szpak. Zdajemy sobie sprawę, że każda zmiana potrzebuje czasu na wdrożenie, apelujemy jednak do osób posiadających uprawnienia do bezpłatnego podróżowania, aby przy wejściu do autobusu przyłożyły swoją kartę do czytnika i tym samym oznaczyły swoją obecność. –„Do tej pory osoby, które nie stosowały się do nowych zasad były upominane przez kontrolerów, jesteśmy jednak zmuszeni, w takich sytuacjach, zacząć stosować kary. Jest to konieczne do dokładnego rozliczenia się z miastem”–dodaje szef MKS.

Wprowadzona w ubiegłym roku Karta Miejska jest także „nośnikiem”biletów miesięcznych i tzw. Elektronicznej Portmonetki. Osoby chcące wykupić bilet miesięczny lub zmienić rodzaj biletu proszone są o zgłaszanie się do punktów obsługujących Kartę Miejską w siedzibie MKS przy ul. Fredry oraz w budynkach Urzędu Miasta przy ul. Staszica i Lwowskiej. Zakupu biletu można dokonać również u każdego kierowcy MKS.  Elektroniczna portmonetka jest rodzajem „przedpłaconego”biletu, pulą, z której każdorazowo, korzystając z komunikacji miejskiej, odliczana jest kwota za dany przejazd. Ważne jest jednak, aby w tym przypadku, odznaczyć swoją obecność w autobusie dwukrotnie: wsiadając i wysiadając z pojazdu. Warto zauważyć, że korzystając z Elektronicznej portmonetki płacimy za przejazd mniej w porównaniu do ceny biletu zakupionego bezpośrednio u kierowcy. W przypadku biletu normalnego jest to różnica 20 groszy, a ulgowego - 10. –„W wielu miastach, także tych podobnych do Krosna, komunikacja miejska działa sprawnie. Obniżając ceny biletów, dopasowując rozkłady jazdy czy unowocześniając tabor chcemy, aby MKS stał się wygodnym środkiem transportu, z którego mieszkańcy będą korzystali chętnie i często –podsumowuje Kazimierz Szpak. Planujemy otworzyć czwarty punkt obsługujący Kartę Miejską, rozważamy wprowadzenie nowych biletów i dalszą modernizację floty –wszystko by lepiej sprostać oczekiwaniom mieszkańców”–kończy Szpak.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MKS Krosno
Krosno
  • krosn – 03.11.2012

    Dobre te autobusy Sancity!!

  • Jan – 03.11.2012

    Sacity - największy szmelc

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....