TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Michalczewski wygrywa w Radomiu, czyli w domu. Honorowe zwycięstwo
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.11.2017 15:58:42 19 komentarzy
fot. CNG, phototrans.pl

Dziś, 14 listopada radomski Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na niespełna dziesięcioletnią obsługę pięciu linii autobusowych. Spośród siedmiu ofert wybór padł na najtańszą. A tą przedstawił dotychczasowy operator tego pakietu, czyli nie kto inny jak spółka Michalczewski.

Szczegółowo warunki radomskiego przetargu liniowego omówiliśmy tutaj. Przypomnijmy, że w trakcie trwania kontraktu założono wstępnie realizację przewozów w wymiarze ok. 16 700 000 wzkm. Jednak po pytaniach do SIWZ dokonano korekty i pracę eksploatacyjną obniżono do ok. 15 865 000 wzkm. Zamawiający przewidział możliwość pewnych zmian, jednak nie mniej i nie więcej niż o 8% w stosunku do zakładanej pracy eksploatacyjnej. Umowa będzie obowiązywała przez 10 lat do momentu jej podpisania. Przewozy będą przejmowane przez wybranego operatora w trzech etapach- w 175 (4 brygady do obsługi), 185 (17 brygad do obsługi) i 195 (26 brygad do obsługi) dniu od podpisania umowy.

W celu realizacji zamówienia oferenci musieli udowodnić MZDiK, że będą w przyszłości posiadali przynajmniej 28 nowych autobusów klasy MAXI- 26 liniowych i dwa rezerwowe. Każdy z nich musi posiadać napęd spełniający normę Euro 6. Urzędnicy dopuścili większą liczbę autobusów rezerwowych ponad przetargowe minimum, przy czym muszą one spełniać przynajmniej normę Euro 5.

Muszą to być pojazdy z nadwoziami i długości powyżej 11,5 m, szerokości do 2,55 m i co oczywiste w pełni niskopodłogowe. Wejście na pokład ma być możliwe dzięki trzem lub czterem parom drzwi w układzie 2-2-2 lub 1-2-2-2. Muszą umożliwiać podróż przynajmniej 95 pasażerom, w tym minimum 25 na miejscach siedzących. Co najmniej 5 foteli ma być dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Ostateczny termin składania ofert MZDiK wyznaczył na 2 października. Na niespełna dziesięcioletnią obsługę przewozów objętych przetargowym pakietem radomscy urzędnicy zamierzali przeznaczyć 102 500 000 PLN brutto. Daje to stawkę wyjściową za wzkm w wysokości 5,98 PLN netto. W postępowaniu wpłynęło siedem ofert, z których pięć zmieściło się w szacunkach radomskiego zarządcy komunikacji. Przedstawili je:

 • Konsorcjum spółek Irex-4 ze Świętochłowic (lider) i Meteor z Jaworzna – 91 352 286 PLN brutto (5,33 PLN / wzkm netto)
 • Arriva – 101 948 490 PLN brutto (5,95 PLN /wzkm netto)
 • Mobilis – 111 200 958 (6,49 PLN / wzkm netto)
 • Dolnośląskie Linie Autobusowe – 96 969 572 PLN brutto (5,66 PLN / wzkm netto)
 • Konsorcjum spółek PKS Polonus (lider) i Transport and Infrastructure Management z Warszawy – 100 577 754 PLN brutto (5,87 PLN / wzkm netto)
 • Konsorcjum firm PW BP Tour z Bełżyc (lider) i Nowak Transport ze Świerklańca – 107 774 118 PLN brutto (6,29 PLN / wzkm netto)
 • Michalczewski – 88 926 498 PLN brutto (5,19 PLN / wzkm netto)

Omówiliśmy także szczegółowo poszczególne oferty. Pisaliśmy o nich tutaj. Generalnie królowały w nich autobusy budżetowe. MZDiK propozycje oceniał według dwóch kryteriów. 40% można było wywalczyć za wydłużenie terminu płatności za zrealizowane usługi do 26 – 30 dni. 60% wagi miała cena, więc w praktyce to ona o wszystkim decydowała. Wszyscy oferenci zaproponowali maksymalne wydłużenie płatności, więc w praktyce wszystko rozegrało się w kryterium cenowym. I tak też się stało.

Dziś po trwającej półtora miesiąca analizie ofert urzędnicy jako najlepszą wskazali propozycję Michalczewskiego. Na drugim miejscu sklasyfikowano obecne od roku w Radomiu konsorcjum śląskich przewoźników z Grupy Irex, czyli Irexu- i Meteora.

Jeżeli więc nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia radomskich urzędników to w sierpniu przyszłego roku najprawdopodobniej czeka miasto debiut nowego modelu autobusu. Michalczewski dał sobie wybór między dwoma markami. Pierwszą opcją jest MAN i Lion's City A37. Natomiast jako druga ewentualność jest brany pod uwagę Autosan SanCity 12LF.

Na razie jednak nie czas na typowanie. Trzeba najpierw pewne rzeczy jeszcze przeczekać by formalnościom stało się zadość. A wtedy będzie można ogłosić oficjalny finał przetargu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
przetarg
linie
Michalczewski
Arriva
Mobilis
DLA Wrocław
PKS Polonus
TIM
BP Tour
Nowak Transport
Irex-4
Meteor
 • Stig779 – 14.11.2017

  Brawo Radom. Michalczewski kolejne 10 lat będzie. Wygrał uczciwie i bez przekrętów. Teraz tylko czekać na rozstrzygnięcie w Kielcach.Życzę Michalczewskiemu zwycięstwa i żeby MPK zostało pokonane.

 • JACEK – 14.11.2017

  Małe zwycięstwo ale cieszy. Gratulacje dla szefostwo firmy Michalczewski.

 • ower – 14.11.2017

  Zaraz znów będą płakać że ITD dowody zabiera ! Kielce tylko dla MPK :)

 • Dobra sugestia – 14.11.2017

  Myślę że Ursus jest również wart zainteresowania. To nowoczesny i elegancki autobus. Ponadto zapewnia dobry stosunek ceny do jakości.

 • Jacek – 14.11.2017

  @Dobra sugestia. Tu terminy zobowiązują i nikt sobie nie pozwoli na szarpanie się z Ursusem i bieganiem po sądach.

 • Druver – 14.11.2017

  Dobra sugestia... Niech w wawie jeżdżą sobie traktorami

 • MFM – 14.11.2017

  @ Dobra sugestia: Cena Ursusa jest adekwatna do jakości. Pasuje to jak ulał przymiotnik na literę... a kij. Zabawmy się w koło fortuny. Kategoria "PRZYMIOTNIK".G..n..na

 • ktoś – 15.11.2017

  W Radomiu jest konsorcjum IREX i DLA.

 • fromex – 15.11.2017

  Czy to znaczy, że Autosan jednak klepie coś wartego uwagi i co ważniejsze, na czas? To była by raczej dobra wiadomość (dla mniejszych/biedniejszych/bez dotacji przewoźników/miast).

 • Brawa dla Michalczewskiego! – 15.11.2017

  Brawo Michalczewski. Polski podmiot. Trzymam kciuki! Won z Polski firmy typu Mobilis ( firma z Izraela) i ARRIVA (firma z Niemiec) Teraz życzę wygrania jeszcze w Kielcach i powrotu do Warszawy. W końcu era HGW dobiega końca ,to może i łatwiej będzie wygrać przetarg. Ten ostatnio przegrany z Mobilisem z takimi samymi stawkami śmierdzi na kilometr. Nigdy Mobilis nie oferował większej ilości autobusów niż wymagał zleceniedowaca .A tutaj nagle dodatkowa liczba autobusów :-),Czyli niewykluczone ,że mogło dojść do przecieku o stawce Michalczewskiego oczywiście tylko w kierunku jedynej słusznej firmy. W mieście zarządzanym przez mafię z PO to bardzo możliwe,. W końcu Mobilis to była firma męża HGW , a zleceniodawcą jest ZTM też powiązany z Mobilisem .

 • Stig779 – 15.11.2017

  @ ower Czasy MPK dobiegły końca. Czas żeby Michalczewski zaczął wozić kielczan. Już koniec krętactwa i rządów tego wąsatego buca Latosińskiego. Mam nadzieję że rozstrzygnięcie w grudniu będzie na dobre dla Michalczewskiego

 • CNG FAN – 15.11.2017

  Tylko problem jest w tym ze on potrzebuje autobusów w momencie podpisania umowy a nie kiedy indziej; ) lub kiedyś tam ;) jaj się uda wyprodukować; )

 • damian – 15.11.2017

  Michalczewska wygrała a co z solarisami bd a jakiej marki bd nowe autobusy nr.tab 82 bd zajezdni do obsługi A

 • . – 15.11.2017

  Solarisy mogłyby trochę jeszcze po Przemyślu czy innych tej wielkości miastach pojeździć, ewentualnie można by sprzedać na wschód (Rosja, Ukraina, Białoruś) lub południe (Rumunia, Bułgaria).

 • ower – 15.11.2017

  Stig779... Michalczewski nie da rady w Kielcach :D

 • Stig779 – 17.11.2017

  @ ower da radę. Już wolę tę spółkę niż to beznadziejnie zarządzaneMPK

 • Na pewno – 17.11.2017

  @ower Michalczewski z kijkiem się nie rzucał na Kielce. Jeśli jest w stanie obsługiwać w dwóch miastach linie ponad setką autobusów, to tym bardziej 148 w Kielcach ;) Pilnuj lepiej by pieniądze z sprzedanych autobusów trafiły gdzie trzeba, a nie do kieszeni nieodpowiednich osób.

 • g – 18.11.2017

  Ola ,dałaś taką stawkę ,że razem z Misiem będziesz musiała wsiąść za fajerę i kręcić! Nic od Taty się nie uczysz!!! Skończysz jak WARBUS!

 • damian – 19.11.2017

  Bd pewnie man a37 lion city i autosan 12 lf a gdzie w tym przeguby jakieś

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....