TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Michalczewski: Kielce zasługują na nowe autobusy [WYWIAD]
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.06.2017 16:06:14 60 komentarzy
Michalczewski o sytuacji w Kielcach [WYWIAD]

Rozmawiamy z Aleksandrą Michalczewską, prezesem firmy Michalczewski o sytuacji w Kielcach. Prezydent tego miasta, Wojciech Lubawski zapowiedział, że jeżeli tylko radomska spółka spełni wszystkie formalności to będzie wozić kielczan.

12 czerwca 2017 r. Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach wystąpił do firmy Michalczewski o szczegółowe dane dt. złożonej oferty. Firma na odpowiedź ma 10 dni. Jeżeli kontrola przebiegnie bez przeszkód, Michalczewski będzie miał kieleckie zamówienie w kieszeni. Przypomnijmy, że w grę wchodzi o 10-letni kontrakt o wartości ok. 650 mln zł na obsługę komunikacji miejskiej na terenie Kielc i ościennych gmin. 9 czerwca miało miejsce otwarcie ofert, gdzie swoje propozycje złożyły dwie firmy:

 • Michalczewski z Radomia ze średnią stawką za tabor MAXI i MEGA na poziomie 6,07 zł brutto;

 • MPK Kielce ze średnią stawką za tabor MAXI i MEGA na poziomie 6,59 zł brutto.

Z kolei ZTM przygotował na sfinansowanie zamówienia budżet na poziomie 6,31 zł brutto, co oznacza, że Michalczewski zmieścił się w kwocie przeznaczonej przez zamawiającego. Co ciekawe, początkowo Zarząd poinformował na swojej stronie, że obie oferty są poza budżetem. W poniedziałek rano skorygowano tę pomyłkę.

To wszystko pokazuje, jak wielkim ładunkiem emocjonalnym obarczony jest najnowszy liniowy przetarg ZTM i jak wiele może się w Kielcach zmienić w przypadku wygranej przez firmę Michalczewski. O aktualnej sytuacji rozmawialiśmy z Aleksandrą Michalczewską, prezesem spółki Michalczewski.

InfoBus.pl: Co zadecydowało, że postawiliście zawalczyć o kielecki kontrakt, jako jedyny prywatny przewoźnik w Polsce? Inni odpuścili…

Aleksandra Michalczewska: Przede wszystkim przekonanie ze polska firma może obsługiwać największe kontrakty w Polsce. Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie nie trzeba być wcale międzynarodową korporacją. I to udowodniamy naszą działalnością. Moim zdaniem polski kapitał i polska przedsiębiorczość jest zdecydowanie lepsza. Poza tym duże wyzwania motywują mnie oraz mój zespół.

InfoBus.pl: Kielecki kontrakt będzie ciężko wygrać z racji rozmaitych uwarunkowań społecznych. W przypadku wyboru Waszej oferty przez ZTM może dojść m.in. do upadku MPK Kielce. Stąd też bardzo dużo obaw i głosów krytycznych pod Waszym adresem. Jak sobie z tym radzicie i czy macie już plan na ewentualne, w miarę bezbolesne przejęcie miejskiej komunikacji w Kielcach?

Aleksandra Michalczewska: Nie chcielibyśmy eskalacji negatywnych emocji wokół tego kontraktu, dlatego chciałabym wszystkich zapewnić, że drzwi mojej firmy są zawsze otwarte są dla wszystkich pracowników MPK Kielce. Jesteśmy też otwarci na wszelkie propozycje dotyczące rozwiązania sprawy infrastruktury MPK Kielce.

Z drugie strony oferujemy przyjazną komunikację miejską dla pasażera. To nowe, klimatyzowane autobusy, spełniające m.in. najwyższe standardy dt. ochrony środowiska. Warto również wziąć ważny dla każdego mieszkańca Kielc fakt, że w skali całego, 10-letniego kontraktu koszty świadczenia usług przez moją firmę są o ponad 50 000 000 zł niższe niż oferta MPK Kielce.

InfoBus.pl: Do tej pory prywatne firmy w naszym kraju wygrywały liniowe kontrakty z taborem liczącym maksymalnie 70 pojazdów w ruchu. Tutaj mamy ich aż 150. Jak zamierzacie - w przypadku oczywiście podpisania umowy z ZTM Kielce - rozwiązać kwestię taboru? Czy będzie to miks autobusów nowych i używanych z średnią wieku powyżej 8 lat? Czy też same nowe?

Aleksandra Michalczewska: Uruchomienie kontraktu na 70 autobusów - czyli tak jak w przypadku Wrocławia - niczym się nie różni od uruchomienia kontraktu na 150+ autobusów, jak w przypadku Kielc. O tym wie każdy doświadczony operator w komunikacji miejskiej .

Wszystkie autobusy będą fabrycznie nowe, gdyż tylko to może zmienić oblicze komunikacji miejskiej w Kielcach. Unifikacja taboru oraz nowe wozy na gwarancji przełożą się na niższe koszty eksploatacji.

InfoBus.pl: I nie mniej ważna kwestia kierowców. Jaki chcecie zatrudnić tylu pracowników w Kielcach?

Aleksandra Michalczewska: Chcemy zatrudnić lokalnych kierowców, dlatego już dziś mogę złożyć ofertę pracy wszystkim kierowcom MPK Kielce. W przypadku mniejszej liczby chętnych jesteśmy otwarci na zatrudnienie kierowców z okolicznych gmin i miejscowości.

InfoBus.pl: Bardzo dziękuję za rozmowę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Michalczewski
ZTM Kielce
przetarg
 • kieł – 12.06.2017

  Bardzo profesjonalne wypowiedzi - bez wdawania się w awantury z MPK. Trzymam kciuki, Michalczewski!

 • emigrant z Kielc jak wielu innych.. – 12.06.2017

  Całe Kielce trzymają kciuki !! Tę panią mogę na rękach nosić ciągle jak wygrają w tym grajdołku.

 • Kielecka Platforma Komunikacyjna – 12.06.2017

  Prezes MPK pokazała się z najgorszej strony. Kielce chcą zmian!

 • Waldek – 12.06.2017

  Pani Aleksandra ładnie się prezentuje, trzymam za nią kciuki!

 • BB – 12.06.2017

  Trzymam kciuki za Pani firmę! MPK będzie robiło wszystko, żeby nie doszło do zmiany przewoźnika. Walczcie do końca! Pora na zmianę w Kielcach.

 • heheheszki – 12.06.2017

  nie wiadomo czy sie śmiać czy płakać

 • Jacek – 12.06.2017

  Pozostaje mi tylko pogratulować Pani Aleksandro. Pozostaje tylko niedosyt po przegranych przetargach w Warszawie. Szkoda tej starej ekipy ITSu co musiała rozejść się po innych firmach.

 • Wrocławianin – 12.06.2017

  Trzymam mocno kciuki żeby wygrał Michalczewski!! We Wrocławiu MAN-y i Solarisy Michalczewskiego bardzo dobrze się spisują, jeżdzą czyściutkie :) Michalczewski to jest bardzo dobry przewożnik! :)

 • TK – 12.06.2017

  Kielce zasługują na zamianę Śreniawskiej na Michalczewską!

 • Jaro – 12.06.2017

  A jakie pensje zaoferuje firma, czy zapewnia opiekę socjalną? Nie ukrywajmy że firma oszczędza na zarobkach.

 • Tobi – 12.06.2017

  Nic nie wiadomo każdy zciemnia żeby się dorwac do kasy

 • niezwiązany – 12.06.2017

  Dobrą opiekę socjalną i świetne warunki to mają ci co mają dobre układy ze związkami zawodowymi. Jak się podpadnie to już nie jest tak dobrze. Czy w którejś firmie w Polsce było tyle afer ze złym traktowaniem kierowców co z MPK? http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,21291550,zwolniony-kierowca-wygrywa-z-mpk-wyrok-jeszcze-nieprawomocny.html - a ostatnio to się nawet nożami dźgali, odkręcali też koła kierowcy który się nie spodobał ekipie. Tak więc komu dobrze temu dobrze, brzuszki nie wszystkim urosły.

 • asd – 12.06.2017

  Jaro skąd masz takie info, że Firma oszczędza na zarobkach? Wybacz, ale MPK płaci bardzo marnie, więc nie sądzę, aby Michalczewski płacił gorzej. Będzie tak samo lub lepiej, a warunki pracy nieporównywalnie lepsze.

 • 107 – 12.06.2017

  Trzymam kciuki za Panią Michalczewską. Oby się udało. Kielce potrzebują zmian w komunikacji miejskiej od dawna.

 • Robo – 12.06.2017

  Brawo Michalczewski..Radom, Wrocław a teraz Kielce. Szkoda ,że z Warszawą się pożegnał. Kielczanie przygotujcie się na MANY.

 • Jaro – 12.06.2017

  Niech publicznie przedstawiciel firmy wypowie się jaką stawkę za godzinę pracy kierowcy zaoferują kierowcy z Kielc. Przecież skalkulowali ofertę przed złożeniem więc nie jest to tajemnicą.

 • kka – 12.06.2017

  Mam pytanie. Co stanie się z unijnymi autobusami ZTM gdy MPK przegra/ przegrało ten przetarg?

 • cichy – 12.06.2017

  Brońcie sie przed dziadowskim Prywaciarzem , bo będziecie wszyscy za 12 zl brutto do śmierci pracować.

 • Kierowca – 12.06.2017

  Ludzie bez pojęcia będziecie mieli nowy tabor

 • do @kka – 12.06.2017

  @kka Będą nadal jeździć do momentu wygaśnięcia kontraktu

 • Stig779 – 12.06.2017

  @kka unijne do końca 2018 będą jeździć. Bo to oddzielny kontrakt jest. MPK tylko jest operatorem tych pojazdów a są własnością miasta

 • kielce – 12.06.2017

  12 Brutto to więcej niż w teraz MPK daje

 • elo – 12.06.2017

  Pani Aleksandro niech się Pani o kadrę nie martwi, w MPK są też normalni nie tylko "czerwone koszulki" także uda się stworzyć dobry zespół

 • kielczanin – 13.06.2017

  Pani Aleksandro, trzymamy kciuki! :)

 • Pete – 13.06.2017

  Znajomi królika w MPK drżą o stołki, bo niewidzialna ręka rynku po nich przyszła...Oszczędność dla miasta jest ogromna + nowy tabor.

 • scyzoryk – 13.06.2017

  A jeszcze będzie większa oszczędność jak ZTM poprawi rozkłady jazdy, bo od lat stada autobusów, najważniejsza linia 35 praktycznie zlikwidowana itp itd.

 • marek – 13.06.2017

  W przypadku mniejszej liczby chętnych jesteśmy otwarci na zatrudnienie kierowców z okolicznych gmin i miejscowości.Np z Kijowa.

 • U96 – 13.06.2017

  z tą prezeską ze zdjęcia pojechałbym nawet do piekła...

 • Juzek na wuzek – 13.06.2017

  MPK to nie tylko kierowcy. A co z całym zapleczem "technicznym"? Co z mechanikami, pracownikami stacji diagnostycznych, etc., pracownikami administracyjnymi? I znów w Kielcowie nam bezrobocie wzrośnie.

 • Gosć – 13.06.2017

  I zarobki 1500 w firmie Michalczewski.Jestem za mpk Kielce

 • G9ść – 13.06.2017

  A co z kierowcami mpk i innymi pracownikami.Wszyscy powinnitrzymać się razem bo tylko wtedy można wygrać i mam nadziejęże przetarg zostanie unieważniony a firma Michalczewski odejdzie w zapomnienie.

 • Gość – 13.06.2017

  To już nic nie może być nasze kieleckie nawet mpk kielce

 • sancity – 13.06.2017

  3 wpisy od zwiąchola z MPK

 • df – 13.06.2017

  Towarzysze z MPK !!! Dlaczego nie męczycie ZTM o poprawę rozkładów jazdy? Stada autobusów nikomu nie służą, ja od dłuższego czasu biegam na piechotę bo szybciej niż autobusem (odpada czekanie).

 • Gość – 13.06.2017

  Nie jestem żadnym zwiacholem nie pracuje tam jestemza tym co nasze

 • KUZYN – 13.06.2017

  U prywaciarza będziecie pracować za najniższą stawkę jaka obowiązuje.Trzeba posłuchać byłych pracowników MICHALCZEWSKIEGO i ich wypowiedzi o pracy dla tej firmy.Oszczędności są ważne ale nie każdym kosztem.Jeśli ktoś niezna specyfiki tej pracy nie powinien się wypowiadać, bo kożdy jest mądry ale z boku ,byle mnie bezpośrednio to niedotyczyło.Prawda

 • cichy – 13.06.2017

  KUZYN masz racje... Pomijając już fakt ze za rok michalczewski bedzie plakać że stawka za wzkm jest za niska i tak sie nie da funkcjonować.... Więc podniosą i żadnej oszczędności nie bedzie .Więc 50 mln oszczędności to mit ! Taka jest standardowa gra prywaciarzy w tym kraju.

 • scyzor – 13.06.2017

  Bez likwidacji stad autobusów i przywrócenia zlikwidowanej 35 w takcie 5' komunikacja miejska ma w Kielcach znaczenie marginalne. 1/3 linii jest zbędna, dubluje tylko pustymi autobusami pozostałe linie. Linii w Kielcach powinno być ze 40, góra 45, a takie linie jak 4, 15, 25, 34, 50, 51 powinny jeździć co 10', 35, 46 co 4-6' w szczycie i 7-10' poza, co 15 póznym wieczorem i w święta. Bez tych zmian nie pomogą złote autobusy z klimą, darmową kawą i łóżkami dla niedanych, bo najdroższe i bezużyteczne przystanki już są. ZTM powinno podzielić obsługę linii miejskich i podmiejskich na 3-4 zadania.ok 35-40% kursów (nie linii) powinien dostać miejski przewoźnikpozostałą część podzieloną na 2-3 zadania powinni mieć przewoźnicy wybrani w przetargu. Poza tym przewoźnicy powinni mieć pewien wpływ na rozkłady jazdy i kilka % wpływów z biletów. Wtedy by dbali jakością o pasażera. A tak ZTM ma kielczan w głębokim poważaniu, a przewoźniowi nie zależy, bo za km dostatnie niezależnie czy pełny, czy pusty autobus.

 • scyzor – 13.06.2017

  niedanych = niedospanych

 • KUZYN – 13.06.2017

  Scyzor wiesz co to są ciągi komunikacyjne,ludzie jadącyróżnymi liniami w danym miejscu w jednym czasiechcą być w tym i w tym miejscu o tej porze by móc przsiąść się lub zdążyć do pracy ,szkoły,a niema szkół i firm zatrudniających ludzi z jednego rejonu.Organizacjaprzebiegu i częstotliwości kursowania wszystkich lini należydo ZTM. Rozmawiamy o przetargu i jego skutkach

 • Kielcxzanin – 14.06.2017

  Jeśli będziemy obawiać się zmian, wprowadzania czegoś nowego to nigdy nic się nie zmieni, a miasto będzie stało w miejscu. Kielce są coraz bardziej wysmiewane przez złe decyzje, a niekiedy ich brak. Nikt nie wie co bedzie jak wejdzie Michalczewski, ani ja, ani nikt stąd. Ale po to jest umowa aby ją realizować, w przypadku gdy nie jest to zerwać kontrakt, proste. Na dzień dobry jest jeden niewątpliwy plus, nowy tabor i brak wschodnich wynalazków wąpliwej jakości. Kolejna rzecz to włączona klimatyzacja i to tylko w "unijnych" to mit, nie wspomnę o Temsach które ostatnio kupili, które klimatyzację na dachu to mają dla szpanu na zasadzie "patrzcie ludzie, my MPK kupujemy fajne autobusy z klimą", nie ważne że nigdy nie będzie użyta. Słyszałem plotki że kierowcy nie włączają jej aby nie przekroczyć norm spalania, które faktycznie i tak są małe.

 • Stig779 – 14.06.2017

  Ja wierzę w to że Michalczewski wygra i odmieni jakość przewozów w Kielcach. Pani Olu trzymam kciuki za waszą firmęi mam nadzieję że uda wam się wygrać oraz 10 lat wozić Kielczan. Latosuńskiego i cały zarząd MPK na zbity pysk wywalić. Nasze miastozasługuje na godnego, dobrego przewoźnika

 • Stig779 – 14.06.2017

  *Latosinskiego

 • Antoni Serwacki – 14.06.2017

  Profesjonalizm, dobre relacje z ludźmi, intuicja i odpowiedzialność oraz chęć pomocy innym decydują w dzisiejszym świecie o wygraniu wg. win-win.

 • MIG – 14.06.2017

  Wygrana Michalczewskiego to na pewno plus dla pasażerów - znikną z ulic miasta MAZy.

 • ck – 14.06.2017

  Losie! Spraw, żeby Kielce mogły zamienić ropuchę na księżniczkę!

 • Ktoś – 14.06.2017

  Nowe nie zawsze znaczy lepsze

 • PSK – 15.06.2017

  Plus dla paseżerów ,a dla kierowców to już raczej nie bo marne grosze będą zarabiac

 • JaWiem – 16.06.2017

  Jak tam łapówy w Warszawie laleczko?

 • Pstryk – 16.06.2017

  Silkon się wylewa paskudne sztuczne babsko

 • RatujRatuj – 16.06.2017

  Co za zakłamany babsztyl - opowiada o patriotyźmie gospodarczym a nabija kasę i struga kija Niemcom. Co za dno.

 • Nooo – 17.06.2017

  Łapówy w Warszawie? Pogadajmy o Kielcach. Które MPK w Polsce dostało milion złotych za ochronę biletomatów? Ile z nałożonych przez ZTM kar było anulowanych? I jeszcze taki komentarz jest: "za rok michalczewski bedzie plakać że stawka za wzkm jest za niska i tak sie nie da funkcjonować.... Więc podniosą i żadnej oszczędności nie bedzie" - taki komentarz mógł paść tylko od kogoś z MPK Kielce. Bo tylko w Kielcach organizator podnosił operatorowi stawkę, którą operator zadeklarował w przetargu - uznaniowo poza waloryzacją z umowy. To jest patologia, na którą powinna zareagować prokuratura i CBA. I Michalczewski tak nie zrobi - bo jest to niezgodne z prawem a trzeba mieć plecy żeby tak robić.

 • muuu – 19.06.2017

  haha trzymajcie się z daleka od michalczewskiego

 • Xd – 23.06.2017

  Jasne

 • ktoś – 23.06.2017

  wszystkie stare napalone dziady niech idą do Pani Michalczewskiej i pracują za darmo jeśli taka ich wola. Pani Michalczewska tak się nadaje na prezesa firmy transportowej jak i śliczna Pani Ogórek nadawała się na Prezydenta. Pani Michalczewska może i taka "piękna" (choć podobno o gustach się nie dyskutuje) jest bo oszczędza na kierowcach to stać ją na zabiegi medycyny estetycznej. Mój Boże, a myślałam, że zobaczę jakąś babkę, po której będzie widać, że nadaje się na to stanowisko.....

 • abc – 25.06.2017

  Ktoś, najlepiej pomarszczona stara ropucha, co 20 lat życia jej zostało, pasuje ci taka?

 • Heh – 25.06.2017

  Stare osoby żyją jeszcze czasami PRL-u i smakiem monopolu. To właśnie młode osoby powinny odmienić ten nasz kraj, ale ci co ich czas już minął nie chcą oddać tak dobrze płatnych posad.

 • Obserwator – 29.06.2017

  A odkąd Kielce tak kocha Radom?Z tego co wiem zawsze byli na wojennej ścieżce a tu po nogach chcą ich całować.Tylko nikt nie myśli o tych 400 ludziach-niektórych jedynych żywicieli rodzin-którzy stracą pracę.Ale najważniejsze,że będą was wozić ukochane autobusy firmy z kochanego przez wad Radomia.

 • Gral – 04.07.2017

  Niunia prześliczna. Wierze jej na słowo! Blondynki, dziewczynki, ja wszystkie Was ślicznotki...

 • Driver – 24.07.2017

  Napisze tak dopóki nie będzie pełnej obsady na autobusach kierowcy zarobią dobrze . A jeśli już będzie ok czyli komplet kierowców do obsługi wszystkich linii na zarobki możecie liczyć w granicach 3000 na reke . Pozdrawiam driver Wroclaw

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....