TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MIB: Rok pod hasłem RokNowychZadań
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.01.2017 11:41:39 1 komentarz

- Minister Andrzej Adamczyk ma właściwe jedno zadanie: zadanie polegające na konsekwentnym, skutecznym wydawaniu pieniędzy unijnych i realizowaniu inwestycji - mówiła premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem w ramach przeglądu prac ministrów pod hasłem RokNowychZadań.

Najważniejsze zadania MIB to inwestycje drogowe i kolejowe. W tym roku planowane są przetargi na inwestycje drogowe o wartości 22 mld zł, w tym przetargi na kolejne odcinki Via Carpatia i Via Baltica, a także przetarg na ostatni odcinek A1. W 2017 r. oddamy do ruchu 393,4 km dróg krajowych ? wartość wydatków na realizację ? 14 mld zł. Zamierzamy podpisać umowy na budowę dróg o długości 578,5 km ? o wartości 24 mld zł. Planowane jest też rozstrzygnięcie przetargu na elektroniczny system poboru opłat po 2018 r.

Minister zaznaczył, że jednym z priorytetów jest dokończenie autostrady A1 - 80-kilometrowego odcinka Tuszyn-Częstochowa. Zadanie to zostanie zrealizowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Szacowany koszt budowy tego odcinka to ok. 3,6 mld zł.

- Chcemy dokończyć podstawowy szkielet komunikacyjny kraju. Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu realizacji ostatniego, brakującego fragmentu autostrady A1, łączącej północ i południe Polski ? mówił A. Adamczyk.

Ważna jest także realizacja międzynarodowych szlaków Via Carpatia i Via Baltica. To jeden z priorytetowych elementów współpracy z naszymi zagranicznymi partnerami. W zeszłym roku liczba państw wspierających projekt Via Carpatia podwoiła się.

- W 2017 r. planujemy skierować do realizacji kolejne odcinki międzynarodowych tras Via Carpatia i Via Baltica. Te szlaki skomunikują regiony Polski Wschodniej, połączą północ i południe Europy ? mówił A. Adamczyk.

Staramy się o zwiększenie środków na drogi krajowe, na ich utrzymanie i przygotowanie kolejnych inwestycji do realizacji.

- Zwiększyliśmy budżet na ten rok dla GDDKiA na przygotowanie nowych inwestycji i utrzymanie dróg. Planujemy też wzrost wydatków na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego ? podkreślił A. Adamczyk.

W 2017 r. nastąpi usprawnienie procedur i realizacji Krajowego Programu Kolejowego, dzięki wprowadzonym w ubiegłym roku zmianom ustawowym. Planujemy ogłoszenie przetargów na inwestycje kolejowe o wartości 12 mld zł, w tym rozpoczęcie prac nad nową linią kolejową Podłęże ? Szczyrzyc ? Tymbark/Mszana Dolna. Przygotowane są także projekty rezerwowe.

Wśród planów resortu jest również realizacja zadań budowlanych i mieszkaniowych. Planujemy skierować pod obrady Rady Ministrów projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego i - do Sejmu - ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym. Równolegle pracujemy nad przepisami o przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności. Minister Andrzej Adamczyk podczas konferencji zaznaczył, że resort będzie kontynuować pilotaż programu Mieszkanie Plus, w ramach którego podpisano już umowy na powstanie około 15 tys. mieszkań.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MIB
  • Jeremi – 01.02.2017

    TO doskonała informacja dla tysięcy Polaków. Mieszkań według http://mieszkanieplus.org.pl/ może powstać w najbliższym czasie nawet więcej jak 15 tysięcy

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....