TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MIB o stanie gimbusów w Wielkopolsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.03.2017 10:46:54

Odpowiadając na zapytanie posła Krzysztofa Łapińskiego w sprawie stanu technicznego pojazdów dowożących uczniów do szkół w województwie wielkopolskim, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit podsumował stan autobusów szkolnych w Wielkopolsce. Oto jego odpowiedź:

-"Inspekcja Transportu Drogowego w ramach swoich kompetencji realizuje cykliczne działania mające na celu kontrole prawidłowości wykonywania transportu drogowego osób, w tym przewozów dzieci do placówek szkolnych na terenie całego kraju. Ponadto Inspekcja Transportu Drogowego, w okresie bezpośrednio poprzedzającym nowy rok szkolny, przeprowadza dodatkowe działania, ukierunkowane szczególnie na kontrolę autobusów przewożących dzieci i młodzież do szkół podstawowych, gimnazjów oraz innych placówek oświatowych. Powyższe kontrole prowadzone były i są także w wymienionych w przedmiotowym zapytaniu powiatach na terenie województwa wielkopolskiego.

Poniżej przedstawiam informację, zawierającą wykaz realizowanych w latach 2014-2016 działań kontrolnych, przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu, w powiatach, chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim, grodziskim, międzychodzkim, nowotomyskim, obornickim, pilskim, szamotulskim, wągrowieckim, wolsztyńskim, złotowskim.

2014 r.

2015 r.

2016 r.

2016 I ? III

2016 IV

Liczba kontroli ITD "GIMBUS"

184

173

169

138

w wymienionych powiatach

34

35

47

56

chodzieski

0

0

0

1 kontrola

czarnkowsko-trzcianecki

0

3 kontrole
1 MK UTD

7 kontroli
1 dowód
1 MK PRD

8 kontroli

grodziski

2 kontrole

8 kontroli

5 kontroli
Lp. 2.1 x 1

6 kontroli
1 dowód
Lp. 2.1 x 1
Lp. 1.4 x 1

międzychodzki

1 kontrola

3 kontrole
1 dowód
Lp. 2.5.1 x 3
Lp. 1.4 x 1

2 kontrole
Lp. 2.5.1 x 1

4 kontrole

nowotomyski

3 kontrole
2 dowody
2 MK PRD

2 kontrole
1 dowód

10 kontroli
1 dowód
2 MK UTD
Lp. 2.1 x 6
Lp. 1.4 x 3

9 kontroli
Lp. 2.1 x 2

obornicki

5 kontroli
1 dowód
2 MK PRD
4 MK UTD

0

0

6 kontroli
Lp. 2.1 x 1

pilski

8 kontroli

4 kontrole
Lp. 2.1 x 1

14 kontroli
2 dowody
3 MK PRD

5 kontroli

szamotulski

5 kontroli

7 kontroli
Lp. 2.1 x 4

6 kontroli
1 dowód

6 kontroli

wągrowiecki

2 kontrole
1 MK UTD

0

3 kontrole
dowód

5 kontroli

wolsztyński

0

2 kontrole
1 dowód

0

2 kontrole
1 dowód

złotowski

8 kontroli

6 kontroli
Lp. 2.1 x 1

0

4 kontrole
1 dowód
1 MK PRD

Legenda:

"GIMBUS" ? wszystkie przewozy dzieci i młodzieży do szkół, wykonywane różnymi pojazdami (np. autobusami szkolnymi).

MK UTD ? mandat karny nałożony na podstawie załączników do ustawy o transporcie drogowym.

MK PRD ? mandat karny nałożony na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym.

LP ? naruszenie z załącznika nr 3 do ustawy o transporcie drogowym.

Informuję ponadto, iż inspektorzy wielkopolskiego wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego, podczas przeprowadzonych kontroli w ww. powiatach, stwierdzili następujące naruszenia przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r o transporcie drogowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 1907, 1935 i 1948):

- (lp. 2.1) "Wykonywanie przewozu regularnego bez wymaganego zezwolenia, bez wymaganego zaświadczenia na wykonywanie publicznego transportu zbiorowego albo potwierdzenia zgłoszenia przewozu w publicznym transporcie zbiorowym" zagrożone karą administracyjną 8000 zł (stwierdzono 17 przypadków w/w naruszenia);

- (lp. 2.5.1) "Wykonywanie przewozu autobusem, który nie odpowiada wymaganym warunkom technicznym ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu regularnego" zagrożone karą administracyjną 5000 zł (stwierdzono 4 przypadki w/w naruszenia);

- (lp. 1.4) "Niezgłoszenie w formie pisemnej, w postaci papierowej lub w postaci elektronicznej, organowi, który udzielił zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub licencji, zmiany danych, o których mowa w art. 7a i art. 8, w wymaganym terminie" zagrożone karą administracyjną 800 zł (stwierdzono 5 przypadków w/w naruszenia).

W skutek przeprowadzonych czynności kontrolnych, polegających na weryfikacji stanu technicznego pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia, Inspekcja Transportu Drogowego nałożyła 8 mandatów karnych na podstawie ustawy o transporcie drogowym, oraz 9 mandatów karnych na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym. Jednocześnie w wyniku stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego weryfikowanych pojazdów, w 15 przypadkach podjęto decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego.

W ramach współpracy z innymi organami kontrolnymi, Inspekcja Transportu Drogowego realizuje dodatkowe działania pod nazwą "bezpieczny autokar" oraz "bezpieczna droga do szkoły". Działania te mają na celu weryfikację sposobu przewozu osób na ferie zimowe, wakacje, czy wycieczki organizowane przez szkoły, oraz dowozu uczniów do placówek oświatowych. Inspekcja Transportu Drogowego w toku przeprowadzanych kontroli przykłada szczególną wagę co do prawidłowego stanu technicznego pojazdów przystosowanych do przewozu osób.

Jednocześnie informuję, że w wyniku prowadzonych czynności kontrolnych w gminie Lwówek przeprowadzono 3 kontrole gimbusów. Stwierdzono dwa naruszenia, dotyczące ustawy o transporcie drogowym, zgodne z lp. 2.1 zał. 3. Dodatkowo, w przypadku jednego z ww. pojazdów, funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podczas wspólnej akcji z Inspekcją Transportu Drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu za nieszczelność układu pneumatycznego (hamulcowego). W tym przypadku kierowca kontrolowanego pojazdu został ukarany mandatem karnym za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu oraz otrzymał zakaz wykonywania dalszej jazdy tym pojazdem, aż do momentu usunięcia nieprawidłowości.

Ponadto inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w miejscowości Lwówek przeprowadzili w dniu 24.01.2017 r. cztery kontrole drogowe pojazdów przewożących dzieci do szkół. W dwóch przypadkach został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. W jednym z pojazdów stwierdzono nieszczelność układu pneumatycznego, natomiast w drugim nieprawidłowe wpisy w dowodzie rejestracyjnym.

Jednocześnie informuję, że Inspekcja Transportu Drogowego w każdym województwie prowadzi szereg działań, ukierunkowanych na kontrolę pojazdów przewożących osoby w ramach przewozów regularnych oraz przewozów okazjonalnych. Ponadto prowadzone są dyżury telefoniczne, umożliwiające zgłoszenie przez prywatne podmioty zastrzeżeń co do zaobserwowanych nieprawidłowości w wykonywaniu przewozów drogowych osób. Jednocześnie realizowane są dodatkowe działania w wyznaczonych punktach kontrolnych, na które można skierować pojazdy w celu przeprowadzenia szczegółowej kontroli przed realizowanym przewozem. W takim przypadku najprostszą formą poinformowania inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego jest zgłoszenie telefoniczne do właściwego miejscowo Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, czy też skorzystanie z utworzonych na stronach internetowych poszczególnych inspektoratów profili, umożliwiających zgłoszenie planowanego wyjazdu bądź przekazanie wniosku o przeprowadzenie kontroli pojazdu transportującego dzieci oraz młodzież do placówek szkolnych."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
kierowca
gimbus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...