Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

MI: Rozmowy w Berlinie o transporcie

infobus
23.02.2018 10:56
0 Komentarzy

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk rozmawiał wBerlinie ze swoim odpowiednikiem między innymi na temat polityki transportoweji projektów infrastrukturalnych będących przedmiotem wspólnego zainteresowania- poinformowało ministerstwo infrastruktury w czwartkowym komunikacie.

„Minister Infrastruktury Rzeczypospolitej Polskiej,Andrzej Adamczyk i Federalny Minister Transportu i Infrastruktury CyfrowejRepubliki Federalnej Niemiec, Christian Schmidt w dniu 22 lutego 2018 r. wBerlinie, w ramach dwustronnej dyskusji, przeprowadzili konstruktywną wymianęinformacji na temat polityki transportowej, projektów infrastrukturalnychbędących przedmiotem wspólnego zainteresowania oraz europejskiej politykitransportowej, między innymi TEN-T oraz Via Carpatia” – napisano wkomunikacie resortu transportu.

„Postanowili, że dobra współpraca między dwoma krajamiw dziedzinie transportu oraz wymiana informacji będzie kontynuowana ipogłębiana” – dodano.

„Poruszaliśmy przede wszystkim problem transportudrogowego, dyrektywy o delegowaniu w transporcie, bo to niezmiernie ważne”- powiedział w rozmowie z TVP Info Adamczyk.

Minister Adamczyk przypomniał, że Republika FederalnaNiemiec ma zupełnie inne stanowisko w sprawie dyrektywy o delegowaniu wtransporcie.

„Powiem wprost: to, co się proponuje w KomisjiEuropejskiej, wcześniej proponowano w postaci przepisów tzw. MiLOG, torozwiązania protekcjonistyczne. One chronią rynek niemiecki, a my przecież mamydo czynienia z wolnym przepływem usług i towarów w Unii Europejskiej i tego teżoczekujemy od naszych partnerów” – powiedział minister.

Adamczyk powiedział też, że pozytywnie przyjął stanowiskoNiemiec w sprawie budowy trasy Via Carpatia i włączenie jej w europejską siećtransportową.

„Minister transportu RFN powiedział, że droga ta jest zjego punktu widzenia potrzebna Europie, mam przekonanie, że kiedy będziemystarali się o wpisanie Via Carpatii w sieć bazową, w główną sieć komunikacyjnąUnii Europejskiej, nie będziemy z tym mieli większych problemów. Szukamywszędzie zwolenników, sojuszników i tych, którzy wspierają projekt ViaCarpatii. Na pewno strona niemiecka nie będzie przeciwna” – powiedziałminister.(PAP)

Komentarze