TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mercedes powrócił do Krakowa. Po 7 latach
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.02.2018 12:24:31 1 komentarz
Mercedes powrócił do Krakowa. Po 7 latach

Podwójny debiut w Krakowie!. Miasto zamówiło po raz pierwszy autobusy najnowszej generacji Citaro, a umowę na ich dostawę podpisał nowy prezes EvoBus Polska - Artur Konarski.

22 lutego zarząd MPK Kraków i przedstawiciele firm EvoBus Polska Sp. z o.o. i PeKaO Leasing Sp. z o.o. w obecności prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego podpisali umowę na dostawę 30 nowych ekologicznych autobusów Mercedes-Benz Citaro w formie leasingu finansowego.

-"To już kolejna umowa na dostawę nowych autobusów, którą podpisuje w tym roku MPK. Nowe przegubowe pojazdy marki Mercedes będą gotowe we wrześniu. Dzięki tym zakupom, jesienią tego roku krakowianie pojadą w 100 proc. ekologicznym transportem miejskim – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Autobusy Mercedes-Benz Citaro spełniają najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro 6, które aktualnie obowiązują na rynku motoryzacyjnym. Zastosowano w nich po raz pierwszy w Polsce nowatorskie rozwiązanie hybrydowe dla autobusów miejskich Mercedes-Benz. Polega ono na wspomaganiu silnika spalinowego specjalnie dedykowanym silnikiem elektrycznym, który współpracuje bezpośrednio z dwoma dodatkowymi superkondensatorami magazynującymi energię odzyskaną w procesie hamowania. Rozwiązanie takie prowadzi do oszczędności paliwa, a co za tym idzie, do jeszcze większej redukcji emisji szkodliwych substancji. Silnik spalinowy jest zawsze wspomagany silnikiem elektrycznym w chwilach największego obciążenia, w praktyce podczas każdego ruszania pojazdu z przystanku czy na skrzyżowaniu.

Nowe niskopodłogowe pojazdy o długości 12 metrów będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, automat biletowy z możliwością zapłaty monetami i kartą płatniczą, nowoczesny system informacji pasażerskiej złożony z tablic elektronicznych i głosowego zapowiadania przystanków, a także porty USB do ładowania smartfonów.

Od momentu podpisania umowy producent będzie miał siedem miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa. To oznacza, że krakowianie i turyści z nowych autobusów będą mogli korzystać już we wrześniu. Wartość kontraktu to 41 353 431,60 zł netto.

Warto podkreślić, że tylko w tym roku MPK SA w Krakowie zaplanowało dostawę prawie 160 nowych ekologicznych autobusów. Dzięki temu jeszcze w tym roku z ulic Krakowa zostaną wycofane wszystkie autobusy z silnikami nie spełniającymi co najmniej normy emisji spalin Euro 5.

Więcej o najnowszych zakupach MPK pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Mercedes-Benz
Citaro
umowa
  • Locutus – 22.02.2018

    Wygląda na to, że prezydent Majchrowski nie wie co MPK kupuje, bo mówi o autobusach przegubowych podczas gdy kupowane są dwunastometrowce... Oj, nie popisał się pan prezydent...

  • Kamil Nowakowski – 22.02.2018

    Lubie Solarisa, ale monopol na Solarisy można przerwać, i dać szanse innym firmom, chciałbym w Olsztynie aby był Mietek lub MANeł... Ale z drugiej strony, w Gdańsku chcą SUIV bo miasto stoi Mietkami... :E

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....