TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mercedes-Benz, Solaris i Solbus w walce o kontrakt MZA
MZA/INFOBUS - Opublikowano: 18.02.2013 15:20:08 23 komentarze
Mercedes-Benz, Solaris i Solbus w walce o kontrakt MZA

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie opublikowały oferty w przetargu na dostawę 36 nowych autobusów. Biorąc pod uwagę najważniejsze kryterium, czyli cenę, możemy już z dużym prawdopodobieństwem wskazać zwycięzców tego zamówienia.

W czasie wakacji Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie najprawdopodobniej otrzymają 36 nowych autobusów. Przypomnijmy, że tym razem MZA chcą kupić autobusy 10-metrowe midibusy (20 szt.) i 18-metrowe przegubowce (16 szt.). Dlatego też przetarg został podzielony na dwa zadania, gdzie łącznie trzy firmy złożyły następujące oferty cenowe:

Autobusy klasy midi

- Lider Trading Sp. z o.o. (autobusy marki Solbus) –17 835 000 złotych brutto

- Solaris Bus &Coach SA –18 179 400 złotych brutto

Autobusy klasy mega

- Solaris Bus &Coach SA –21 874 320 złotych brutto

- EvoBus Polska (autobusy marki Mercedes-Benz) –23 114 160 złotych brutto

Biorąc pod uwagę najważniejsze kryterium w przetargu, czyli cenę, możemy już z dużym prawdopodobieństwem wskazać zwycięzców tego zamówienia. To Solbus w klasie midi i Solaris w klasie mega. Czy taki rzeczywiście będzie werdykt komisji przetargowej, przekonamy się o tym niebawem. Teraz jest czas na ewentualne protesty i odwołania. Jeżeli nie będzie z tym większych zawirowań dostawy autobusów dla Warszawy rozpoczną się w ciągu 20 tygodni od momentu podpisania umowy i zakończą czasie wakacji. Dodajmy, że w ciągu ostatnich sześciu lat MZA kupiły 774 autobusy. Były to wyłącznie pojazdy fabrycznie nowe i w pełni niskopodłogowe. Od dwóch lata zamawiane pojazdy mają na wyposażeniu klimatyzację w wersji śródziemnomorskiej, monitoring, elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną, udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących. Taki sam standard –jeden z najlepszych w Europie, będą spełniały również najnowsze, tegoroczne egzempalrze.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZA Warszawa Solaris Solbus Mercedes
 • Misiek – 18.02.2013

  Przetarg rozstrzygnięto 15.02.2013 (tzn. podany wyniki na stronie MZA). Wybrał Solaris na przeguby i Solbus na midiki. Tak więc trochę ta wiadomość jest opóźniona...

 • @Misiek – 19.02.2013

  Nie chodzi o aktualność tylko o głoszenie sukcesu solarisa.

 • Michał – 19.02.2013

  A gdyby kupowano polskie produkty, to by nie było upadłości i kebabów.

 • @Michał – 19.02.2013

  Można pić też polskie wino albo dobre wino, tobie polecam polskie,

 • adyr – 19.02.2013

  Właśnie sukcesu nie było to niebawem będzie.Podróż ,podróż wciąż bez zmian jesli o solarisa chodzi bez różnych za sukces u solara uznam nowa generacje autobusów

 • faksy – 19.02.2013

  Dla solara to niebezpieczna inwestycja

 • Michał – 19.02.2013

  Och wy polacy, wiecznie wkurwieni na wszystko i wszystkich, bo zawsze wszystko źle. Ale nigdy nie jest zły, ten który mówi. Dostajecie pieniądze, które wydajecie poza krajem, brawo! xD Wiwat Niemcy, które na tym zarabiać potrafią i wydają swoje marki u siebie. :D

 • Karol – 19.02.2013

  solaris to syf

 • obiektywnie – 19.02.2013

  No tak polacy są zawsze poszkodowani Niemcy dają im euro i wciskają syfiaste autobusy (mercedes,man) najlepiej gdyby nie było środków unijnych i nie było tych niemieckich niedobrych firm stanowiących tylko zagrożenie dla polskich firm na światowym poziomie,. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego polscy producenci stosują niemieckie podzespoły i nabijają im kase. Do roboty opracowywać swoje silniki skrzynie zawieszenia już raus.

 • – 20.02.2013

  @Karol to ty masz syfa polaczku

 • adi – 20.02.2013

  Może niektórzy wkurwieni są ale innym to zwisa

 • @obiektywnie – 21.02.2013

  Masz racje. Niestety polak to taka gadzina że wszystko jej się należy jest najmądrzejsza i najprzystojniejsza zawsze i wszędzie. Wszystko wie i wszystko widział chociaż najdalej był w zakopanem a reszta europy to barany i pastuchy mają siedzieć cicho i słuchać najmądrzejszego narodu polskiego.

 • nieDlaPseudoElytki – 21.02.2013

  >do Małpa obiektywnie: A ty co? Umiesz tylko walić do swojego gniazda i gardzić tymi strasznymi Polakami? To ma być alternatywa? Dobry żart! Pewnie jeszcze uwazasz, że reprezentujesz nowoczesność w walce z polskim kołtunem? Jeszcze większe jaja!

 • @nieDlaPseudoElytki.. – 22.02.2013

  nie wiesz gdzie jest znaczek małpy na klawiaturze? zapytaj dziecka to ci powie mocherowy ramolu z bieszczad.

 • Mazurek – 22.02.2013

  W Warszawie na 10m wygrywa SOLBUS, w Olsztynie będą za to 12m SOLBUSY SM12 LNG bo przewoźnik kupuje te autobusy. Zatem Olsztyn będzie pierwszym miastem w Polsce, który będzie miał LNG. Nawet ciekawie będa pomalowane http://www.zkm.olsztyn.eu/informacje/komunikaty/313-przetarg-na-nowego-przewo-nika. Śmieszy mnie tylko to że na projekcie malowania dali nędzne solarisy. myśleli że Olszyn będzie się takim szitem woził i się przeliczyli. Dostaną dość dobre, tanie w eksploatacji i ekologiczne autobusy w porównaniu do paliwożernych solarek. Brawo dla SOLBUSA

 • Kuba – 23.02.2013

  Z tym LNG w Olsztynie to myślę, że Solbus szykuje doświadczenie pod przetarg na autobusy LNG w Warszawie. Jako jedyny będzie miał doświadczenie na takie autobusy. Nieźle nieźle.

 • dobry – 23.02.2013

  @Kuba: chciałbym, żeby Twoje słowa okazały się prorocze, ale MZA już nie jeden raz zapowiadały zakup ekologicznych autobusów, więc wątpię, by zakup LNG przez Warszawę kiedykolwiek doszedł do skutku, chociaż kto wie... Szkoda, że Solbus nie sprzedał jeszcze żadnego przegubowca, a mogli gdyby nie głupi błąd w Bydgoszczy.

 • Kuba – 23.02.2013

  Dobry - myślę, że tym razem plany dostosowania zajezdni redutowa do gazu się ziszczą.

 • Wq... – 25.02.2013

  Widzę, że Solbus się wyrabia !!! ich autobusy mają wreszcie lusterka zamontowane na prawdziwych wspornikach a nie na jakichś "drutach" jak u solarisa. Coś się pieprzy u Solarisa; niedawno napisałem im e-maila w sprawie rozwiązania racjonalizatorskiego dla pasażerów, które mogliby wdrożyć (...) Nikt od nich się nie zainteresował, nikt nawet nie odpowiedział na tego e-maila ; Widać w dupie mają pomysły / podpowiedzi. Niech mają. Konkurencja tylko na to czeka. A lusterka niech nawet montują na sznurkach....

 • Andrzej – 07.05.2013

  Jeśli dla kogoś dechy w Solbusie to lepsze wykończenie wnętrza niż szyby w MANie czy Solarisie, to już chyba nie ma o czym gadać.A zamiast fajnego wysięgnika na lusterko lepiej by dali trzecie drzwi.W tej chwili Solbus 10cio metrowy odpowiada solarisowi Alpino 8,5.Powinien być odrzucony już na starcie.

 • dobry – 07.05.2013

  @Andrzej akurat tegoroczne Solbusy będą miały 3 pary drzwi

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...