TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

megabus.com i 10 mln pasażerów
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 06.07.2011 21:22:06 2 komentarze
megabus.com i 10 mln pasażerów

Amerykańskie linie megabus.com, protoplasta polskiej spółki Stagecoach –PolskiBus.com, osiągnęły kamień milowy w swojej działalności. Jej autobusy przewiózły 10 mln pasażerów i to w ciągu zaledwie pięciu lat. Firma obecnie obsługuje około 60 miast w USA i Kanadzie. Kluczem do tego sukcesu jest internetowy zakup biletów, których cena zaczyna się już 1 USD (+ opłata rezerwacyjna), czyli podobnie jak w Polsce (z tą różnicą, że u nas jest bilet za złotówkę). Przewoźnik posiada flotę piętrowych autokarów (Van Hool TD 927 Astromega), która jest rozlokowana w sześciu miastach: Chicago, Nowy Jork, Filadelfia, Pittsburgh, Toronto i Waszyngtonie. Stąd codziennie niebieskie autobusy wyruszają na szlaki, łącząc 60 miast w jedną komunikacyjną sieć. Podobnie jak w Polsce, przewoźnik oferuje wysoki komfort podróży oraz bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Każdy kraj ma swoje specyficzne podejście do transportu autobusowego. I tak w Polsce przede wszystkim akcentuje się niską cenę biletu. Natomiast w Stanach ważniejsza jest argumentacja ekologiczna. I tak megabus.com przeprowadził badania, z których wynika, że działalność firmy przynosi znaczne korzyści dla środowiska naturalnego. I tak wyliczono, że:

- każdy piętrowy autobusu zastępuje aż 81 samochodów na amerykańskich i kanadyjskich drogach;

- Van Hool TD 927 Astromega w barwach megabus.com jest 10 razy bardziej wydajny pod względem zużycia paliwa niż Boeing 737 i 25 razy bardziej wydajny niż jeden samochód osobowy - w przeliczeniu na 1 pasażera na 1 kilometr.

Przewoźnik spytał się także swoich pasażerów, jakich wcześniej używali środków transportu. Okazuje się, że około 40% pasażerów porzuciło dla megabus.com samochód i teraz może pochwalić się bardziej ekologicznym podróżowaniem autobusem. Natomiast ok. 14% respondentów korzystało wcześniej z linii lotniczych, a jeden pasażer na siedmiu jest byłych klientów linii kolejowych. Pozostała grupa jeździła wcześniej autobusami innych przewoźników.

 

Dale Moser, dyrektor operacyjny megabus.com w Ameryce Północnej z okazji przewiezienia 10 mln pasażera powiedział: –„Nasze linie zrewolucjonizowały transport autobusowy w Stanach i Kanadzie. Wciąż jednak widzimy niezagospodarowany potencjał na rynku pasażerskim. Ludzie wciąż poszukują różnych opcji transportu i nic tutaj nie jest stałe. Przy okazji chcielibyśmy podziękować tym wszystkim naszym klientom, którzy pomogli nam osiągnąć piękny rezultat 10 mln przewiezionych osób.”

Tą wypowiedź potwierdzają dane z badań krajowych, prowadzonych w USA w grudniu 2010 r. przez Chaddick Institute dla Metropolitan Development DePaul University. Pokazują one, że na liniach międzymiastowych w Stanach to autobus jest najszybciej rozwijającym się środkiem transportu i to trzeci rok z rzędu, wyprzedzając transport lotniczy i kolejowy. Nie mamy podobnych badań dla rynku brytyjskiego, gdzie również działa sieć megabus.com. Tuta rocznie przewozi ona około 3 mln pasażerów i obsługuje około 60 miast na Wyspach. Zobaczymy, jakie na tym tle wyniki odnotuje PolskiBus.com. Właścicielem wszystkich tych spółek przewozowych jest Stagecoach Group –międzynarodowy koncern transportowy, który do tej pory działał głównie w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Firma zatrudnia ok. 35.000 osób i obsługuje transport autobusowy, kolejowy i tramwajowy. Jej właścicielem jest Brian Souter,  którego mogliśmy spotkać w czerwcu w Polsce - na inauguracji działalności PolskiBus.com, 'młodszego brata' megabus.com. 

 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
USA
Kanada
PolskiBus
megabus
  • mwk – 07.07.2011

    poza tymi różnymi świecidełkami, pomarańczowymi kierunkowskazami z tyłu (w ogóle tylne światła inne niż w Europie chyba) i grubszymi zderzakami nawet tego Van Hoola zbytnio w USA nie oszpecili...

  • wz – 14.06.2013

    Korzystalem z MegaBus w Anglii, dziala dobrze i ceny biletow rowniez maja dobre. VanHool'e jak na amerykanski rynek ciagle wygladaja europejski... Zderzaki musza byc inne niz w Europie bo taka norma.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....