TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MEGA inwestycja Sindbada. 26 autokarów Setra!
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.06.2016 17:49:28 15 komentarzy
MEGA inwestycja Sindbada. 26 autokarów. Setra!

Opolski przewoźnik cały czas w ofensywie. Po zawarciu strategicznych sojuszy (Eurobus i National Express) teraz przyszedł czas na inwestycje we flotę. Tegoroczne zakupy to 26 autokarów marki Setra, których oficjalne przekazanie odbyło się 8 czerwca w fabryce autokarów SETRA w Ulm, w Niemczech. Szesnaście nowych pojazdów zasili tabor, którym dysponuje Sindbad, kolejnych dziesięć trafi do firm partnerskich, które realizują przejazdy na zlecenie Sindbada.

Model po modelu

Tegoroczny zakup Sindbada to zarówno pojazdy dwuosiowe (MAXI) - S 515 HD (9 szt.), jak i trzyosiowe (MEGA ? 17 szt.): S 517 HD (10 szt.), S 519 HD (2 szt.), S 517 HDH (3 szt.) oraz piętrowe S 431 DT (2 szt.). Warto również zwrócić uwagę na obecność w tej grupie 5 autokarów z najbardziej prestiżowej serii TopClass 500. I na koniec opisu taborowych nowości mały smaczek - opolska firma nie wyklucza zwiększenia tegorocznego zamówienia o kolejne pojazdy z datą odbioru pod koniec roku...

W drodze

-?Część z tych autokarów już przyjechała do Opola, pozostałe opuszczą fabrykę do końca czerwca ? mówi Bogdan Kurys, wiceprezes zarządu Sindbad Sp. z o.o. - Tegoroczna inwestycja o wartości prawie 40 milionów złotych, jest kontynuacją naszej wieloletniej polityki rozwoju i unowocześniania floty. Najstarsze autokary są wycofywane z eksploatacji, a jednocześnie liczba pojazdów stale rośnie. Obecnie nasza nowa oferta Sindbad Eurobus oferuje codzienne połączenia z ponad 200 miast w Polsce do ponad 500 miast w 27 krajach w Europie, a dokonane ostatnio inwestycje mogą świadczyć o tym, jak bardzo zależy nam na stałym podnoszeniu komfortu i bezpieczeństwa naszych pasażerów?- podsumowuje Bogdan Kurys.

Komfort i bezpieczeństwo

W tegorocznych zakupach tradycyjnie Sindbad postawił przede wszystkim na komfort pasażerów oraz bezpieczeństwo. Wszystkie nowe autokary wyposażone są w dostępne obecnie systemy bezpieczeństwa najnowszej generacji, między innymi: (ABA) Active Brake Assist nowej generacji, (SPA) Asystent utrzymania pasa ruchu, (ESP®) Elektroniczny program stabilizacji, (EBS) Elektroniczny układ hamulcowy, (ART) Tempomat odległości, (FUB) Oświetlenie otoczenia pojazdu oraz funkcja oświetlania kierunku skrętu. Autokary spełniają również rygorystyczne wymogi co do ilości emisji spalin według najnowszych standardów Euro 6.

Autokarowy lider

Najnowsze taborowe zakupy potwierdzają pozycję Sindbada, jako obecnie największego przewoźnika autokarowego w Polsce. Aktualnie w skład opolskiej platformy wchodzi 9 przewoźników (realizujących własne linie międzynarodowe) oraz grupa ponad 30 przewoźników realizujących przewozy jako podwykonawcy Sindbada. Łącznie grupa posiada flotę ponad 320 autokarów. W 2015 roku z usług platformy Sindbad skorzystało 1.121.494 osób i był to czwarty rok z rzędu, w którym firmie udało się przewieźć ponad milion pasażerów w roku kalendarzowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sindbad
Setra
ComfortClass
TopClass
 • DWSEFCSERG – 10.06.2016

  HALO?? A CO NA TO INSPEKCJA??PO KONTROLI W SINDBADZIE FIRMA TA DOSTAŁA ,MAKSYMALNĄ KARĘ!!! halo?????? SINDBAD POWINIEN DOSTAC ZA ŁAMANIE PRAWE 500 TYŚ. KARY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NOWE AUTOBUSY TO NIE WSZYSTKO...ZYCZE BY FLIX Z PB ZNISZCZYLI SINDBADA PSEUDO PRACODAWCE!!!!!!!

 • TYJYFT – 10.06.2016

  SINDBAD ...autokarowy liderr w karach ITD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-) MOZNA I TAK...9I CO Z TEGO ZE NOWE SETRY JAK KIEROWCA NA CHOROBOWYM JEDZIE JAKO 3!!! ZMIENNIK JAKO PASAZER W AUTOBUSIE....z dnoia na dzien informuje cie sindbad kiedy idziesz do pracy!!!czas na PIP oraz itd...nowe setry beda prowadzic wlasciciel OSZUST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • krystiansnk – 10.06.2016

  Czyli wychodzi na to, że te nowe piękne autokary są kosztem pracowników(kierowców). Eh.. Typowy polski pracodawca. ;/

 • yuiop – 10.06.2016

  Sami znawcy

 • Shooje – 11.06.2016

  Popatrzcie tylko na tych miłych panów na zdjeciu... obaj są siebie warci.

 • Gonić uzurpatorów i grubasy – 11.06.2016

  A na zdjęciach nie brakuje tego łysiejącego pięknisia co udaje polaka. On zawsze pcha się na zdjęcia! Czyżby teraz został z grubasem przy stole, bo było darmowe wino i Spagetti na koszt EvoBusa?Daimler, obudź się! Czas wyczyścić pszenicę z plewów...

 • Helmut – 11.06.2016

  Niedawno pisali o inwestycji Raftrans na 60 szt i to też było MEGA. To od ilu sztuk zamowienie jest MEGA?

 • Kierowca, Jarek Kulesza – 11.06.2016

  A dlaczego Singbad nie wozi już piłkarzy na Euro? Zafsze woził...

 • Może piękne, ale smutne. – 11.06.2016

  WOJNY nie trzeba. NIEMCY zawładnęli rynkiem. Walą tu setki starych złomów dla biedaków i NOWE już dla nie biedaków. Ale skoro ZRUJNOWAŁO SIĘ własny przemysł, a Państwo mimo jakiejś tam zmiany nadal nie panuje nad tym tematem. To Będą Niemcy zbijać kasę na Polaczkach.

 • Pilot – 11.06.2016

  A zeby 2? pilotowi dac na prysznic w trakcie dwudobowej podrozy to nie ma... i grzyb na mieszkaniach służbowych jak był tak jest.

 • Observer – 13.06.2016

  Polacy do wideł i na barykady! :) Uwielbiam tych "jedynie słusznych" narodowców przez małe "n"...

 • Janusz – 14.06.2016

  dla zainteresowanych, Sindbad w ostatnich latach miał kilkadziesiąt kontroli ITD, bo jest dużym przewoźnikiem. Wszystkie kontrole poza jedną kończyły się bezwynikowo lub drobnymi mandatami podobnie jak we wszystkich innych firmach przewozowych. Kontrola, o której tak głośno dotyczy sprawy jednego czy dwóch zwolnionych w 2011 roku kierowców, a firma ta zatrudnia kilkuset. I żeby było jasne nie jestem pracownikiem Sindbada ani żadnej firmy Wójcika. Żal po prostu jak jedzie się po firmie, która tak naprawdę może być wzorem dla innych.

 • wrr – 03.07.2016

  Taki wzór że znowu mieli wypadek? Niech się wezmą za pracę kierowców bo te wypadki aż przerażają :(

 • Polak – 13.08.2016

  Gościu,Sindbad obsługuje 500 połączeń dziennie.Wypadki się zdarzają wszędzie.Myślisz że w "wieśkobusie" nie zdarzają się wypadki.Oczywiście,że są,ale jak wypadek ma 20 letni biały bus to się o tym nie mówi,a jak Sindbad albo PB to wielka afera.Jechałem Sinadbadem i to najlepsza firma przewozowa obok PB w Polsce,a jak wam się nie podoba to jeździjcie sobie PKP i PKS.

 • marysia – 15.10.2016

  Oby tylko SOLARIS zaczal produkować dalekobiezne autobusy a marzeniem byłyby ciężarówki: )a moze nawet te pierwsze juz są. ..tylko duren kupuje niemieckie. Kazdy Niemksc nawet po zawodowce kupi niemieckie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....