TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Mediolan wraca do życia. Z nowymi Trollino 18
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2020 14:00:58
Mediolan wraca do życia. Z nowymi Trollino18 ; fot. Stefano Corrada, ATM Milan

W ramach wychodzenia z epidemii, Mediolan ponownie uruchomił swój transport publiczny i już patrzy w przyszłość. 4 maja na liniach nr 90/91 Azienda Trasporti Milanesi pojawiło się osiem nowych trolejbusów Solaris Trollino 18.

To pierwsze egzemplarze, które zostały wypuszczone na linie – po wcześniejszych, kilkutygodniowych testach drogowych, co wynikało z faktu, że są to pierwsze nT18 we Włoszech.

Teraz ATM odbiera z Bolechowa kolejne pojazdy, które sukcesywnie będą włączane są do normalnej eksploatacji. Do czerwca Włosi wzbogacą się łącznie o 30 trolejbusów klasy MEGA, a zawarta umowa ramowa przewiduje możliwość rozszerzenia kontraktu do łącznie 80 egzemplarzy (czyli 50 szt. może zostać domówione).

Najwyższa półka

Nowe trolejbusy Soalris Trollino 18 w barwach ATM Mediolan są wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne poprawiająca komfort, dostępność oraz bezpieczeństwo -czyli nowy system monitoringu w czasie rzeczywistym połączony na stałe z centralą ATM. Do tego kierowcy otrzymali bardziej zamknięte kabiny, specjalnie zaprojektowane, aby powstrzymać ewentualnych agresorów. Teraz – przy COVID-19 – mają jeszcze dodatkowy plus w postaci lepszego odseparowania kierowcy od pasażerów.

-"Opracowując specyfikacje techniczne, zawsze bierzemy pod uwagę wcześniejsze doświadczenie i to zarówno od kierowców, jak i od innych przewoźników – mówi Manlio Rodio z Azienda Trasporti Milanesi. -"Rozważamy również innowacje technologiczne dostępne na rynku, aby stale poprawiać wydajność, komfort i design. Kilka przykładów? W nowym modelu dostarczyliśmy osiem gniazd USB do ładowania urządzeń mobilnych; mamy diody LED (wewnętrzne, zewnętrzne i pod drzwiami) oraz system klimatyzacji Konvekta, który pracuje nawet podczas przerw w zasilaniu ".

Trolejbusowe serce

Zdaniem ATM jednak najważniejszą cechą Trollino 18 jest technologia IMC, In-Motion-Charging, która pozwala na minimum 15 km autonomicznej jazdy "bez sieci". Do tego dochodzi możliwość odzyskania energii hamowania i oszczędność energii na poziomie 15-20% w porównaniu ze starymi modelami. Moduł zasilania, sterowania i IMC dostarczyła firma Kiepe Electric.

Nominalna pojemność przegubowych trolejbusów to 130 miejsc z wózkiem inwalidzkim.

Przy okazji zobaczcie na zdjęciach, jak Włosi mają oznaczenia na zachowanie dystansu w autobusach.

Na koniec przypomnijmy, że Mediolan to najważniejszy punkt dla Solarisa na mapie Włoch. Po dostarczeniu w latach 2014–2015 aż 125 autobusów Urbino 12 z silnikami diesla, polska spółka zrealizowała kontrakt na 30 elektrobusów Urbino 12 electric (z opcją do rozszerzania tego zamówienia do 250 szt.) i teraz kontynuuje dostawy 30 trolejbusów Trollino 18. Niezłe wejście.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
Solaris
Włochy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....