TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Medibusy w walce z COVID-19
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.08.2020 17:00:32
Medibusy w walce z COVID-19

Medibusy Deutsche Bahn (DB), zbudowane przez VDL Bus & Coach, są obecnie wykorzystywane w szeroko zakrojonych badaniach Instytutu Roberta Kocha (RKI) dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19 w Niemczech. Korzystając z Medibusów, badacze i lekarze mają dostęp do wysokiej jakości środowisk laboratoryjnych, które mogą być również elastycznie rozmieszczane w różnych lokalizacjach.

Głównym celem tak zwanego badania "Corona-Monitoring Lokal" jest mapowanie rozprzestrzeniania się wirusa i uzyskanie pełniejszego obrazu liczby niezgłoszonych przypadków koronawirusa. Łącznie monitorowanych jest 8000 obywateli z czterech różnych obszarów Niemiec.

Współpraca partnerów

"DB Medibus to wspólny projekt międzyfirmowy, który jest możliwy w szczególności dzięki wiedzy i zaangażowaniu naszych partnerów Cisco i VDL", mówią Felix Thielmann i Arndt Hecker, odpowiednio kierownik oddziału ds. transportu zastępczego i kierownik ds. rozwoju biznesu w Deutsche Bahn. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz Medibus, dzięki wyposażeniu i funkcjonalności technicznej, może obecnie wnieść aktywny wkład w badania nad rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Niemczech".

"Jako producent bardzo cieszymy się z faktu, że Medibusy Deutsche Bahn są teraz używane również w walce z koronawirusem" - mówi Mark Francot, dyrektor VDL Bus Venlo. "Fakt, że w VDL Bus & Coach możemy przyczynić się do badań nad COVID-19 poprzez dobrą współpracę między kilkoma firmami, sprawia, że jesteśmy bardzo dumni. Jednocześnie projekt ten po raz kolejny potwierdza wielorakie zastosowania tego innowacyjnego pojazdu. Medibus pasuje idealnie do naszego działu pojazdów specjalnych ".

Medibus z pomocą na wsi

Wieś Kupferzell w Badenii-Wirtembergii jest pierwszym miejscem badawczym, do którego RKI dotarło wraz z Medibusem. Na początku marca odbyła się tu uroczystość kościelna, podczas której koronawirusem zaraziły się 82 osoby. Z powodu tej epidemii Kupferzell natychmiast stał się jednym z najważniejszych punktów zapalnych koronawirusa w Niemczech. RKI bada teraz między innymi, ilu mieszkańców wioski wytworzyło przeciwciała przeciwko wirusowi i ilu z nich zostało zakażonych bez żadnych objawów. Dlatego test na koronawirusa jest przeprowadzany na 2000 mieszkańców. Pobierane są również próbki krwi, a mieszkańcy proszeni są o podanie historii choroby i kontaktów towarzyskich. Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny.

Oprócz 2 000 mieszkańców Kupferzell, monitorowane są również tysiące osób z trzech innych obszarów dotkniętych koronawirusem. Obszary te są wybierane na podstawie aktualnej sytuacji tuż przed rozpoczęciem lokalnych badań. Podczas tych różnych badań, Medibusy funkcjonują jako mobilne centra badawcze wyposażone we wszelkie udogodnienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
medibus
koronawirus
VDL

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....