TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Medcom podsumuje 2018 rok: 250 napędów [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.02.2019 11:00:33
Medcom podsumuje 2018 rok: Ładowarkowy skok

"Nadajemy technologiczny impuls" pod takim mottem polska firma podsumowała rok 2018, który był dla Medcomu - jak i dla całego segmentu elektromobilności - wyjątkowo dobry.

W 2018 roku minęło dokładnie 30 lat odkąd Medcom zaczął zmieniać rynek urządzeń energoelektronicznych.

-"Przez ten czas opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy kilkadziesiąt tysięcy systemów przeznaczonych do pojazdów szynowych, trolejbusów oraz autobusów elektrycznych działających we wszystkich systemach zasilania trakcyjnego na świecie. Pojazdy wyposażone w nasze rozwiązania przewożą tygodniowo miliony pasażerów m.in. w krajach Unii Europejskiej oraz USA, Kanadzie, Brazylii, Turcji oraz w Meksyku - mówi Joanna Nichthauser z Medcomu. - Międzynarodowe kontrakty tramwajowe i kolejowe, technologia SiC w lokomotywie Dragon 2, targi InnoTrans i TRANSEXPO oraz premiera tramwaju Moderus Gamma to jedne z głównych tegorocznych wydarzeń, które wpłynęły na rozwój naszej firmy zarówno na polskim rynku, jak i na arenie międzynarodowej."

250 napędów

Medcom jest coraz bardziej aktywny także w branży autobusowej. Firma nie tylko dostarcza kompleksowe rozwiązania dla rynku autobusów elektrycznych oraz trolejbusów - napędy w technologii HV IGBT oraz technologii węglika krzemu (SiC), ale także ładowarki baterii i stacje ładujące. To dynamicznie rozwijająca się nowa gałąź w ofercie produkcyjnej Medcomu.

-"Autobusy elektryczne oraz trolejbusy posiadające nasze rozwiązania znajdują się w kilkunastu miastach w Polsce m.in. w Jaworznie, Krakowie, Warszawie i Rzeszowie, w krajach europejskich, takich jak Niemcy, Włochy, Belgia, Hiszpania i Francja, a także w państwach skandynawskich. W tym roku przekroczyliśmy liczbę wyprodukowanych 250 napędów do eBusów i tym samym umocniliśmy naszą pozycję jako jednego z kluczowych dostawców w Europie - dodaje Joanna Nichthauser.

Medal na TRANSEXPO 2018

Jak podsumowanie to i wystawy. Oprócz berlińskiego InnoTrnasu, Medcom zaprezentował się na Targach Transportu Zbiorowego w Kielcach mogliśmy zobaczyć rozwiązania dla autobusów elektrycznych, w tym m.in. napędy do eBusów (FT-160-600 SiC / PSM-42 SiC) oraz mobilne i stacjonarne ładowarki z serii EBC, w których zastosowana została technologia węglika krzemu.

Wydarzeniem było przyznanie medalu Targów stacjonarnej ładowarce autobusowej EBC-100S w kategorii “Infrastruktura techniczna".

Zapraszamy na relację video ze stoiska Medcomu na targów TRANSEXPO 2018 - przygotowaną przez firmę Monolit Media:

Globalny zasięg

Dzisiaj eksport autorskich projektów Medcomu stanowi 20-30% sprzedaży polskiego producenta, w zależności od aktualnych kontraktów. Na ten moment firma współpracuje z ponad 40 klientami z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Południowej oraz Australii. Z rozwiązań Medcom korzystają na co dzień najwięksi producenci pojazdów oraz urządzeń dla transportu publicznego, tacy jak CAF, Hyundai Rotem, Mitsubishi Electric, Siemens USA oraz producenci taboru działający na rynkach lokalnych i regionalnych – Newag, Solaris, Pesa i Modertrans.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
ładowarka
Medcom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....