TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Medale na TRANSEXPO 2011: Voith Turbo
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 28.09.2011 18:35:22
Medale na TRANSEXPO 2011: Voith Turbo

Kolejnym medalistą tegorocznych targów TRANSEXPO była firma Voith Turbo, która otrzymała tą prestiżową nagrodę w kategorii „Części i wyposażenie autobusów”za sprężarkę powietrza Voith LP 490. Historia tego produktu w ofercie niemieckiego producenta wiąże się bezpośrednio z fabryką Voith Turbo Verdichter-systeme GmbH&Co.KG w Zschopau w Saksonii. Tutaj nawiązując do tradycji firmy Auto Union AG , w 2007 r. rozwinięto nową generację sprężarek powietrza do ciężarówek, auto­busów oraz pojazdów specjalnych. M.in. właśnie owocem tego projektu jest najnowsza sprężarka LP490. Można powiedzieć, że jej całe nowatorstwo tkwi w dwóch elementach:

- wprowadzeniu systemu SLS w trybie tłoczenia, który samoczynnie przechodzi w tryb jałowi i tym samym obniża zużycie paliwa;

- podzieleniu procesu sprężania na dwa stopnie z systemem chłodzenia międzystopniowego. To umożliwia znaczne obniżenie poboru mocy w trybie tłoczenia. Jedno­cześnie następuje obniżenie tempe­ratury sprężania, co pozwala na wydłużenie czasu pracy sprężarki, a tym samym zwiększenie wydajności na godzinę przy tej samej pojemno­ści skokowej. Obniżenie temperatury powoduje mniejsze obciążenie oleju silniko­wego, a także zapobiega rozkłado­wi oleju (cracking) i powstawaniu szkodliwych produktów ubocznych.

Zastosowanie tych unikalnych technologii powoduje, że sprężarka Voith-a charakteryzuje się następującymi plusami:

- pracuje przy wyższym poziomie ciśnienia (do 15 bar);

- ma znacznie wydłużony czas pracy (zdaniem producenta o ok. 85%);

- tłoczy więcej powietrza na godzinę;

- zmniejsza zużycie paliwa o średnio 0,31/ km;

- posiada zdolności rekuperacyjne z możliwością odzyskiwania energii podczas hamowania lub wybiegu;

Ponadto sprężarka zapewnia dłuższe okresy między przeglądami, niską emisja zanieczyszczeń i brak szkodliwych produktów rozkładu oleju.

Koronnym argumentem za przyznaniem nagrody produktowi Voith było zastosowanie tego urządzenia już w produkcji seryjnej. Producent dostarcza nowe sprężarki do silnika Mercedes-Benz OM 457 hLA, stosowanego m.in. w autobusach miejskich Citaro. Docelowo –po wejściu normy Euro 6 –wszystkie jednostki napędowe w Mercedesa będą wyposażone właśnie w nowe sprężarki Voith. Zresztą nie tylko autobusy Mercedesa są oferowane z tym urządzeniem, ale przede wszystkie ciężarówki –od 2011 r. cała rodzina Axor, a od normy Euro 6 –także seria Actros. Mamy tutaj także polski akcent –w fabryce MAN Bus Sady aktualnie trwa montaż próbny serii 300 szt. sprężarek Voith LP 490 do autobusów miejskich z logo lwa. Jeżeli wszystko odbędzie się bez problemów, fabryka zamówi dalsze partie.

Dodajmy, że to nie jedyna nowość jaką Voith wprowadza do systemów napędowych. Podczas wrześniowej prezentacji autokaru Mercedes-Benz Edition 1 z silnikiem Euro 6 zadebiutował tutaj także wodny retarder Voith (Aqua Retarder). To efekt wielu lat ciągłych badań, który teraz –zdaniem Voith –jest kamieniem milowym w rozwoju napędów pojazdów użytkowych. Ten innowacyjny retarder hydrodynamiczny wykorzystuje wodę zamiast oleju jako medium roboczego. Jest on przeznaczony do pojazdów użytkowych klasy ciężkiej. Co ważne w silnikach Euro 6 - ciepło wytwarzane w tym procesie jest szybko i skutecznie odprowadzane przez układ chłodzenia pojazdu. O tym retarderze na pewno napiszemy w kolejnych wydania InfoBusa.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Voith
Transexpo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....