TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAZ na BelarusEXPO 2009
Miłosz Kubicki - Opublikowano: 30.06.2009 23:02:06 3 komentarze
MAZ na BelarusEXPO 2009

Najbliższe miesiące będą obfitować w wiele autobusowych nowości firmy MAZ na rynku polskim, których zarys poznaliśmy na wystawie BelarusEXPO 2009.

W dniach 24-26. czerwca br. za warszawskim Torwarze odbywała się Wystawa Narodowa Białorusi –BelarusEXPO 2009. To jedna z nielicznych okazji do zapoznania się z osiągnięciami białoruskiego przemysłu, m.in. w zakresie produkcji pojazdów oraz komponentów do nich. W Warszawie zaprezentowano wywrotkę Biełaz, ciągniki rolnicze Belarus, a także samochody ciężarowe i autobusy firmy MAZ. Niestety, w tym roku ekspozycja autobusów była znacznie skromniejsza niż dwa lata temu.

Zaprezentowano jedynie MAZ-a 206, z silnikiem Euro 4, z którym to modelem firma wiąże w tym roku największe nadzieje handlowe w Polsce. Przypomnijmy, że na poprzedniej edycji BelarusEXPO w 2007 roku zaprezentowano trzy modele autobusów MAZ: 256, 203 i 206.

Mniej wystawionych autobusów w stolicy nie jest oznaką kryzysu, a tego, że w tym samym czasie co BelaruEXPO w Sosnowcu odbywały się I Targi Komunikacji Miejskiej „Silesia Komunikacja”. Tam też MAZ pokazał dwa autobusy miejskie i trolejbus.

Prezentowany w Warszawie MAZ 206 będzie w najbliższych miesiącach testowany w wielu miastach Polski, m.in. u przewoźników z Dębicy, Krosna, Wejherowa i Białej Podlaskiej. W zeszłym roku Polscy klienci (m.in. MPK Kielce, KPK Białystok, Warbus, Mobilis) kupili łącznie 32 autobusy MAZ. W tym roku sprzedano już pięć autobusów, z których dwa zakupił KPK Białystok (przegubowe MAZ-y 105) a trzy MZK Ostrołęka (MAZ-y 206). MAZ już przystąpił do produkcji seryjnej modeli z silnikami Mercedesa Euro 5, które niebawem pojawią się także w Polsce.

Jak mówi Juri Michailovski –prezes MAZ Auto Poland Sp. z o.o. –w tym roku możliwe byłoby nawet podwojenie sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego, gdyby w ofercie był już autobus przegubowy niskopodłogowy –MAZ 205. Autobus ten będzie miał swoją premierę na zbliżających się targach w Kortrijk, a oficjalnie do sprzedaży na polskim rynku trafi od stycznia 2010 r.

Na I Targach Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu swoją polską premierę miał MAZ T203, czyli trolejbus przygotowany dla słowackiego przewoźnika. Co ciekawe, następuje coraz większa polonizacja białoruskich autobusów, która nie dotyczy już tylko montażu polskich siedzeń Ster. W Sosnowcu wystawiono MAZ-a 203, w którym zamontowano polską deskę rozdzielczą wykonaną przez firmę Astromal. Deskę tę wyposażono jednak białoruskie zegary. W przyszłości ma być ona standardowo montowana we wszystkich MAZ-ach sprzedawanych w Polsce. Ponadto zeprezentowano MAZ-a 103 po faceliftingu.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MAZ
Białoruś
BelarusExpo
Warszawa
 • xm – 01.07.2009

  Przegubowy model tej marki to MAZ 105 a nie 103.

 • MIG – 02.07.2009

  MAZ wozi pracowników Solarisa? Płynie z tego korzyść - podwładni pana Olszewskiego dowiedzą się, jak NIE ROBIĆ autobusu...

 • wróg solarisów – 28.01.2010

  Oby tak dalej. Wolę maz'a od syfilisa poza tym za 1 syfilisa kupić można 2 mazy... i mniej palą - ciekawe prawda?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....