TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAZ na BelarusEXPO 2009
Miłosz Kubicki - Opublikowano: 30.06.2009 23:02:06 3 komentarze
MAZ na BelarusEXPO 2009

Najbliższe miesiące będą obfitować w wiele autobusowych nowości firmy MAZ na rynku polskim, których zarys poznaliśmy na wystawie BelarusEXPO 2009.

W dniach 24-26. czerwca br. za warszawskim Torwarze odbywała się Wystawa Narodowa Białorusi –BelarusEXPO 2009. To jedna z nielicznych okazji do zapoznania się z osiągnięciami białoruskiego przemysłu, m.in. w zakresie produkcji pojazdów oraz komponentów do nich. W Warszawie zaprezentowano wywrotkę Biełaz, ciągniki rolnicze Belarus, a także samochody ciężarowe i autobusy firmy MAZ. Niestety, w tym roku ekspozycja autobusów była znacznie skromniejsza niż dwa lata temu.

Zaprezentowano jedynie MAZ-a 206, z silnikiem Euro 4, z którym to modelem firma wiąże w tym roku największe nadzieje handlowe w Polsce. Przypomnijmy, że na poprzedniej edycji BelarusEXPO w 2007 roku zaprezentowano trzy modele autobusów MAZ: 256, 203 i 206.

Mniej wystawionych autobusów w stolicy nie jest oznaką kryzysu, a tego, że w tym samym czasie co BelaruEXPO w Sosnowcu odbywały się I Targi Komunikacji Miejskiej „Silesia Komunikacja”. Tam też MAZ pokazał dwa autobusy miejskie i trolejbus.

Prezentowany w Warszawie MAZ 206 będzie w najbliższych miesiącach testowany w wielu miastach Polski, m.in. u przewoźników z Dębicy, Krosna, Wejherowa i Białej Podlaskiej. W zeszłym roku Polscy klienci (m.in. MPK Kielce, KPK Białystok, Warbus, Mobilis) kupili łącznie 32 autobusy MAZ. W tym roku sprzedano już pięć autobusów, z których dwa zakupił KPK Białystok (przegubowe MAZ-y 105) a trzy MZK Ostrołęka (MAZ-y 206). MAZ już przystąpił do produkcji seryjnej modeli z silnikami Mercedesa Euro 5, które niebawem pojawią się także w Polsce.

Jak mówi Juri Michailovski –prezes MAZ Auto Poland Sp. z o.o. –w tym roku możliwe byłoby nawet podwojenie sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego, gdyby w ofercie był już autobus przegubowy niskopodłogowy –MAZ 205. Autobus ten będzie miał swoją premierę na zbliżających się targach w Kortrijk, a oficjalnie do sprzedaży na polskim rynku trafi od stycznia 2010 r.

Na I Targach Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu swoją polską premierę miał MAZ T203, czyli trolejbus przygotowany dla słowackiego przewoźnika. Co ciekawe, następuje coraz większa polonizacja białoruskich autobusów, która nie dotyczy już tylko montażu polskich siedzeń Ster. W Sosnowcu wystawiono MAZ-a 203, w którym zamontowano polską deskę rozdzielczą wykonaną przez firmę Astromal. Deskę tę wyposażono jednak białoruskie zegary. W przyszłości ma być ona standardowo montowana we wszystkich MAZ-ach sprzedawanych w Polsce. Ponadto zeprezentowano MAZ-a 103 po faceliftingu.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MAZ
Białoruś
BelarusExpo
Warszawa
 • xm – 01.07.2009

  Przegubowy model tej marki to MAZ 105 a nie 103.

 • MIG – 02.07.2009

  MAZ wozi pracowników Solarisa? Płynie z tego korzyść - podwładni pana Olszewskiego dowiedzą się, jak NIE ROBIĆ autobusu...

 • wróg solarisów – 28.01.2010

  Oby tak dalej. Wolę maz'a od syfilisa poza tym za 1 syfilisa kupić można 2 mazy... i mniej palą - ciekawe prawda?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....