TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN z umową z MZK Jelenia Góra [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.12.2017 12:00:48 2 komentarze
MAN z umową z MZK Jelenia Góra

W przyszłym roku 20 nowych autobusów zasili flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze. Pierwszy krok w tym celu został właśnie wykonany.

W siedzibie miejskiego przewoźnika podpisano 15 grudnia pierwszą umowę na zakup 15 nowych autobusów marki MAN klasy MAXI, które zastąpią najbardziej wysłużone 20-letnie pojazdy. W kolejce na potwierdzenie zamówienie 5 hybryd czeka Volvo. O tych zamówieniach pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Podpisany kontrakt z MAN o wartości niemal 16.000.000 zł przewiduje, że nowe autobusy pojawią się w Jeleniej Górze w terminie do 7 miesięcy od dnia podpisania umowy, to znaczy na przełomie czerwca/lipca 2018 r.

Generacyjna odnowa

-"To będą fabrycznie nowe pojazdy – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, uczestniczący w akcie podpisania umowy. Niskopodłogowe, mające kilkadziesiąt miejsc siedzących, a ponadto – do 8 miejsc siedzących dla osób niepełnosprawnych, które nie korzystają z wózków ale też specjalne miejsca zarówno dla wózków inwalidzkich, jak i dla wózków dziecięcych. Co ważne – uzyskaliśmy (dzięki ZIT-owi Aglomeracji Jeleniogórskiej) dofinansowanie do tego zakupu w wysokości 85%. Przewidujemy w najbliższym czasie jeszcze dwa takie umowy, ale z innym producentem i o mniejszej wartości, to znaczy trafi do nas pięć przegubowych Volvo, w tym trzy "hybrydy". Ta kolejna umowa będzie miała wartość ok. 5 mln zł."

-"Dzięki tym zakupom odnowimy nasz tabor i będziemy mogli sukcesywnie wycofywać najstarsze pojazdy, a niektóre z nich mają ponad 16, kilka – ponad 20 lat - dodał prezes MZK Jelenia Góra, Jerzy Wolski. - Wiek autobusów liczy się inaczej, niż samochodów osobowych, ale nawet w tej sytuacji są to wozy na tyle wysłużone, że ich awaryjność jest duża. W dodatku – nowe napędy emitują mniej spalin, bo te silniki odpowiadają już wysokim normom ochrony środowiska, korzyść jest więc wieloraka."

Nowe kolory, tablice i biletomaty

Jerzy Wolski poinformował też, że poza zakupem nowych autobusów firma przewiduje instalacje w niedługim czasie 15 stacjonarnych biletomatów oraz 4 nowe tablice elektroniczne na przystankach, więc kolejne miesiące odmienią w sporym stopniu wizerunek i MZK, i jeleniogórskich ulic.

Kolejna nowość to zmiana barw pojazdów na czerwono-czarne, zgodnie z wynikami plebiscytu, ogłoszonego kilkanaście tygodni temu między mieszkańcami miasta. Wzorniki barwy widoczne są na jednym ze zdjęć z podpisania umowy.Sprawdź też:
umowa
MZK Jelenia Góra
MAN
  • JJ – 20.12.2017

    Zero wsparcia ze strony serwisu MANA powodzenia.

  • tylko solar – 21.12.2017

    @up: dokładnie!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...