TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN z umową z MZK Jelenia Góra [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.12.2017 12:00:48 2 komentarze
MAN z umową z MZK Jelenia Góra

W przyszłym roku 20 nowych autobusów zasili flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze. Pierwszy krok w tym celu został właśnie wykonany.

W siedzibie miejskiego przewoźnika podpisano 15 grudnia pierwszą umowę na zakup 15 nowych autobusów marki MAN klasy MAXI, które zastąpią najbardziej wysłużone 20-letnie pojazdy. W kolejce na potwierdzenie zamówienie 5 hybryd czeka Volvo. O tych zamówieniach pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Podpisany kontrakt z MAN o wartości niemal 16.000.000 zł przewiduje, że nowe autobusy pojawią się w Jeleniej Górze w terminie do 7 miesięcy od dnia podpisania umowy, to znaczy na przełomie czerwca/lipca 2018 r.

Generacyjna odnowa

-"To będą fabrycznie nowe pojazdy – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, uczestniczący w akcie podpisania umowy. Niskopodłogowe, mające kilkadziesiąt miejsc siedzących, a ponadto – do 8 miejsc siedzących dla osób niepełnosprawnych, które nie korzystają z wózków ale też specjalne miejsca zarówno dla wózków inwalidzkich, jak i dla wózków dziecięcych. Co ważne – uzyskaliśmy (dzięki ZIT-owi Aglomeracji Jeleniogórskiej) dofinansowanie do tego zakupu w wysokości 85%. Przewidujemy w najbliższym czasie jeszcze dwa takie umowy, ale z innym producentem i o mniejszej wartości, to znaczy trafi do nas pięć przegubowych Volvo, w tym trzy "hybrydy". Ta kolejna umowa będzie miała wartość ok. 5 mln zł."

-"Dzięki tym zakupom odnowimy nasz tabor i będziemy mogli sukcesywnie wycofywać najstarsze pojazdy, a niektóre z nich mają ponad 16, kilka – ponad 20 lat - dodał prezes MZK Jelenia Góra, Jerzy Wolski. - Wiek autobusów liczy się inaczej, niż samochodów osobowych, ale nawet w tej sytuacji są to wozy na tyle wysłużone, że ich awaryjność jest duża. W dodatku – nowe napędy emitują mniej spalin, bo te silniki odpowiadają już wysokim normom ochrony środowiska, korzyść jest więc wieloraka."

Nowe kolory, tablice i biletomaty

Jerzy Wolski poinformował też, że poza zakupem nowych autobusów firma przewiduje instalacje w niedługim czasie 15 stacjonarnych biletomatów oraz 4 nowe tablice elektroniczne na przystankach, więc kolejne miesiące odmienią w sporym stopniu wizerunek i MZK, i jeleniogórskich ulic.

Kolejna nowość to zmiana barw pojazdów na czerwono-czarne, zgodnie z wynikami plebiscytu, ogłoszonego kilkanaście tygodni temu między mieszkańcami miasta. Wzorniki barwy widoczne są na jednym ze zdjęć z podpisania umowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
MZK Jelenia Góra
MAN
  • JJ – 20.12.2017

    Zero wsparcia ze strony serwisu MANA powodzenia.

  • tylko solar – 21.12.2017

    @up: dokładnie!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....