TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN z umową w Tarnowie Podgórnym
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.03.2018 16:00:22
fot. tarnowo-podgorne.pl

9 lutego Gmina Tarnowo Podgórne podpisała umowę z MAN Truck & Bus Polska z siedzibą w Wolicy na dostawę 4 niskopodłogowych autobusów klasy MAXI. Pod Poznań trafią 'lwy' w wariancie A37.

W Tarnowie Podgórnym dwa razy próbowano kupić cztery autobusy standardowe. Jednak za każdym razem nie było chętnych, co przekładało się na brak ofert. Stąd październikowe oraz grudniowe unieważnienia postępowań zakupowych. Gminie jednak dalej zależy na szybki sfinalizowaniu zakupów. Poskutkowało to zmianą procedury zakupowej z procedury otwartej na tryb z wolnej ręki.

Urzędnicy postanowili usiąść do rozmów z MAN-em. Pisaliśmy o tym tutaj. Nie zmieniono zbytnio wymagań wobec nowych nabytków. Całkowicie niskopodłogowe pojazdy klasy MAXI mają mieć nadwozia o długości 11,8 - 12,2 m i wysokości do 3,2 m. Powinny umożliwiać podróż przynajmniej 85 pasażerom, w tym 24 - 30 osobom na miejscach siedzących. Przynajmniej osiem foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład ma być możliwy dzięki dwóm wejściom w układzie 2-2-0.

Autobusy mają być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Będzie zblokowana z automatyczną skrzynią biegów, która musi posiadać przynajmniej cztery przełożenia. Tarnowo Podgórne wymaga jej aby jej charakterystyka pracy umożliwiała minimalizację zużycia paliwa. W komorze silnika nie może zabraknąć systemu detekcji i gaszenia pożaru.

Negocjacje zakończyły się powodzeniem. Ich efektem było podpisanie 9 lutego umowy między Tarnowem Podgórnym a MAN-em. Kontrakt opiewa na 4 270 560 PLN brutto. Za takie pieniądze gmina dostanie cztery Lion's City A37. Cena jednostkowa autobusu to 868 000 PLN netto. Zgodnie z umową mają one zostać dostarczone do końca tego roku.

To jednak nie koniec koniec modernizacji floty gminnego przewoźnika, czyli spółki TPBUS. Prowadzi ona przetarg na dostawę 4 autobusów klasy MAXI i jednego przegubowego. Jeśli zakończy się on powodzeniem to pojazdy pojawią się w Tarnowie Podgórnym w przyszłym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Tarnowo Podgórne
UG
TPBUS
MAN
  • Antek Stefański – 02.03.2018

    Niech ci czterej panowie płaczą spokojnie... oni się nie znają na tym, co dobre

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....