TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN z umową w Nowym Sączu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 26.01.2018 15:29:49
MAN z umową w Nowym Sączu

15 stycznia 2018 roku zarząd nowosądeckie MPK podpisał umowę z firmą MAN Truck & Bus Polska na dostawę 30 fabrycznie nowych autobusów miejskich spełniających normy emisji spalin Euro 6. Do Nowego Sącza trafią Lion'sy City w wersjach A37 i A47.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku MPK Nowy Sącz szukało dostawcy łącznie 30 autobusów spalinowych- 24 klasy maxi i 6 klasy midi. Całkowicie niskopodłogowe autobusy klasy MAXI mają mieć nadwozia o długości 11,5 – 12,0 m, szerokości 2,5 - 2,55 m oraz wysokości do 3,15 m. Powinny umożliwiać podróż przynajmniej 79 pasażerom. Nie mniej niż 28 osób ma mieć zagwarantowaną przejażdżkę na miejscach siedzących. Minimalną ilość foteli dostępnych z niskiej podłogi określono na osiem. Na pokład autobusów będzie można się dostać dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2, z których każde powinno być o prześwicie nie mniejszym niż 1200 mm.

Z kolei pojazdy klasy MIDI mają mieć nadwozia o długości 9,5 – 10,5 m, szerokości 2,5 - 2,55 m oraz wysokości do 3,15 m. Powinny umożliwiać podróż przynajmniej 69 pasażerom. Nie mniej niż 21 osób ma mieć zagwarantowaną przejażdżkę na miejscach siedzących. Minimalną ilość foteli dostępnych z niskiej podłogi określono na trzy. Na pokład autobusów będzie można się dostać także dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2, z których każde powinno być o prześwicie nie mniejszym niż 1200 mm.

Wszystkie pojazdy mają być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Muszą to być jednostki o pojemności skokowej 6 – 9 l. W autobusach klasy MAXI silnik nie może być słabszy niż 200 kW, w MIDI minimum to 180 kW. Jednostki będą zblokowane z automatycznymi, minimum czterobiegowymi skrzyniami biegów. Powinny być one tak dobrane i skonfigurowane, aby pojazdy charakteryzowały się jak najmniejszym zużyciem paliwa.

Pod koniec września MPK otworzyło oferty. Przedstawili je MAN i Solaris. Pisaliśmy o tym tutaj. Analiza obu ofert trwała 2 miesiące. 21 listopada przewoźnik rozstrzygnął przetarg. Za najlepsze uznał oferty przedstawione przez producenta "lwów".

Z podpisaniem umowy MPK jednak wstrzymywało się do czasu potwierdzenia dofinansowania unijnego do zakupu autobusów. Ostatecznie przyznano je spółce. 17 stycznia miało miejsce podpisanie umowy z zarządem województwa małopolskiego.

Dzięki temu 15 stycznia przewoźnik mógł podpisać umowę z MAN-em. Do Nowego Sącza przyjadą 24 Lion's City w wersji A37 i sześć A47. Kontrakt opiewa na niespełna 33,25 mln PLN brutto. Dostawy autobusów z logo lwa będą realizowane etapami. Na ulice Nowego Sącza pierwsze autobusy wyjadą w trzecim kwartale 2018 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MPK Nowy Sącz
MAN
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....