TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN-y dla Włocławka od środka [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.01.2019 17:15:19
MAN-y dla Włocławka od środka [FILM]

Cztery nowe MAN-y już są we Włocławku. Zdążyliśmy się im przyjrzeć, ale... nie zajrzeliśmy do środka. Krótki filmik powinien rozwiać ostatnie pytania odnośnie nowej marki autobusów we Włocławku.

Cztery nowe "lwy" to efekt umowy zawartej między producentem a przewoźnikiem w pierwszej połowie maja ubiegłego roku. Kontrakt opiewał na 4 349 280 PLN brutto. Jeden autobus to koszt rzędu 884 000 PLN netto. W tej cenie MPK zaoferowano pojazdy z wieżową zabudową silnika i jednocześnie downsizing'owym kompletem, czyli Lion'sy City A37.

W każdym z włocławskich "lwów" może podróżować najprawdopodobniej maksymalnie 98 pasażerów. 28 osób może liczyć na przejażdżkę na miejscach siedzących. W większości są to fotele Kiel Ideo, które w ostatnich latach MAN bardzo często stosuje w swoich autobusach miejskich. Sześć siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład do tych w pełni niskopodłogowych pojazdów jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. MAN zastosował drzwi firmy BODE w nieco odświeżonej na życzenie producenta wersji.

Do środka włocławskich "lwów" można zajrzeć na poniższym filmiku. Wnętrze co prawda sprawia wrażenie nieco ascetycznego, jednak nie sposób mu odmówić elegancji dzięki interesującemu doborowi kolorów. Czarno-zielona tapicerka foteli Kiel w połączeniu ze srebrnymi poręczami i szarymi elementami wykończenia robi naprawdę dobre wrażenie.

MPK Włocławek preferowało solówki przede wszystkim ze stojącymi silnikami. MAN to na uwadze decydując się na zaoferowanie wersji A37. Sercem napędu jest stojący silnik MAN D0836LOH72. Jednostka o pojemności 6,9 l ma 213 kW mocy oraz osiąga maksymalny moment obrotowy 1100 Nm. Została ona zblokowana z automatyczną, najprawdopodobniej czterobiegową skrzynią biegów. Mowa o przekładni Voith D854.6 Diwa 6.
Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana za pomocą agregatu Spheros Revo. Naturalną wentylację zapewnia sześć okien uchylnych oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy. Autobusy wyposażono w monitoring oraz gniazda z portami USB.

Wygląda na to, że dostawcą systemu informacji pasażerskiej jest bydgoski SiMS. Na zewnątrz mamy cztery tablice diodowe o wysokiej rozdzielczości, w tym jedną boczną dedykowaną dla osób niedowidzących. Przednia oraz górna boczna najprawdopodobniej prezentują wyświetlane treści dwukolorowo. W środku znajdziemy dwie tablice. Za kabiną kierowcy mamy LCD 22". Z kolei pod sufitem przed drugimi drzwiami znajdujemy wyświetlacz LED typu TML. Do tego oczywiście nie mogło zabraknąć głosowych zapowiedzi oraz systemu GPS. Nie wiemy jaki autokomputer steruje całością. Ale skoro SiMS, to w grę mogą wchodzić tylko dwa urządzenia.

Nowy wchodzi, stary odchodzi
Cztery Lion'sy City A37 pozwolą włocławskiemu MPK wycofać z ruchu ostatnie autobusy wysokopodłogowe. To cztery Jelcze 120MM/2. Gdy to się stanie po Włocławku będą kursować wyłącznie niskopodłogowe autobusy. To ciekawy zbieg okoliczności, że już mające swoje lata pojazdy z “lwim sercem" zastąpią inne, które będą posiadały jego mocno zmodernizowaną wersję.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Włocławek
MAN
  • Robert Chojnicki – 07.01.2019

    Po raz kolejny przypominam, że nie jesteście w stanie dochować rzetelności dziennikarskiej... ;) Od czerwca 2018 we włocławskiej komunikacji miejskiej kursują TYLKO autobusy niskopodłogowe. Przestańcie pisać bzdury. Ja wiem, że to dobrze wygląda, ale tak nie jest, Jelcze już dawno sprzedane. ;)

  • Wiktor Targański – 07.01.2019

    Biletomaty 3 będą nowe stacjonarne, ale już w nowych autobusach brak...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....