TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN wrócił do Ostrowa Wlkp. Po 13 latach
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.05.2019 10:00:11 1 komentarz
MAN wraca do Ostrowa. Po 13 latach; fot. UM Ostrów Wlkp. FB

8 maja trzy nowe autobusy MAN Lion`s City oficjalnie wyruszyły na ulice Ostrowa Wlkp. O dostawie kolejnych pojazdów dla MZK - sześciu elektrycznych Ursusach - jak na razie panuje cisza. 

Koszt zakupu trzech nowych miejskich ekologicznych i niskoemisyjnych marki MAN wyniósł 2 997 000 zł netto (3 686 310, 00 zł brutto), ale co szczególnie ważne, aż 85% tej kwoty to dofinansowanie unijne pozyskane w ramach projektu "Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej".

-"Kolejne 3 nowoczesne i ekologiczne miejskie autobusy to ważny element jednego z największych projektów unijnych realizowanych przez Miasto o łącznej wartości ponad 42,5 miliona złotych, w tym niemal 32 miliony pozyskanej dotacji z funduszy europejskich – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Unijny projekt

Cały kompleksowy projekt objął budowę miejskiego Centrum Przesiadkowego, ale także biletomaty, które pojawią się w naszych autobusach i przystankach już w czerwcu, oraz nowe wiaty przystankowe i tablice elektroniczne, ścieżki rowerowe, rozbudowę systemu Ostrowskiego Roweru Miejskiego, modernizację oświetlenia ulicznego i wdrożenie systemu ITS.

-"Wdrożenie do ruchu nowych autobusów to po rozpoczęciu budowy pierwszej w Polsce sieci miejskiej "zielonej" energii i podpisaniu umowy na największą modernizację sieci kanalizacyjnej w historii miasta kolejne w ostatnim czasie duże i znaczące wydarzenie w ostrowskiej gospodarce komunalnej – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Ostrowski standard

Nowe autobusy to 12-metrowe pojazdy z silnikami diesla Euro 6, z 29 miejscami siedzącymi oraz 59 stojącymi. Dostosowane są dla osób niepełnosprawnych przez m.in. 2 wydzielone miejsca, rampę do wjazdu wózków inwalidzkich czy przyciski oznaczone alfabetem Braiile'a.

-"Co szczególnie istotne nowe autobusy posiadają ekologiczny silnik diesla spełniający Normę EURO 6, a także system cichej, przyjaznej klimatyzacji – wskazuje Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wlkp.

Nowością są defibrylatory w autobusach, a wyposażenie obejmuje również darmową sieć Wi-Fi i gniazda ładowania telefonów czy tabletów.

Taborowa historia

W ostatnich latach dzięki pozyskaniu funduszy unijnych do Ostrowa trafiło 10 nowoczesnych autobusów. Najpierw - pierwsze w Wielkopolsce cztery autobusy elektryczne Solaris Urbino 12 electric plus trzy Solaris Urbino 12 z silnikami diesla.

Teraz na ostrowskie ulice wyruszają trzy lwy z kolejnego projektu unijnego. Razem to aż 10 nowych pojazdów.

-"Kolejne nowe autobusy to krok z myślą o mieszkańcach – ostrowskich pasażerach, szczególnie dzieciach i młodzieży korzystających z miejskiej komunikacji w drodze do szkoły oraz naszych seniorach jadących ostrowskimi autobusami do wnuków czy przychodni lekarskich. Ostrowski tabor miejskiej komunikacji został w ostatnich latach bardzo mocno zmieniony i odnowiony, w dodatku co ważne, na ekologiczny i niskoemisyjny – podsumowuje prezydent Beata Klimek.

Dodajmy na koniec, że w taborze MZK eksploatowanych jest obecnie 18 pojazdów z logo MAN. Ostatni trafił do floty wielkopolskiego przewoźnika w 2006 r., a więc 13 lat temu...Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MAN
MZK Ostrów Wlkp.
  • Zdzich – 10.05.2019

    Malowanie podobne do naszego jeleniogórskiego tylko trochę jaśniejsze.Tych Ursusów to chyba szybko nie zobaczą. A teraz trolle czeslawy.....

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....