TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN ponownie w Opolu
24OPOLE.PL - Opublikowano: 05.05.2011 23:50:53 1 komentarz
MAN ponownie w Opolu

Jak informuje portal informacyjny 24opole.pl – 28. kwietnia br., Miejski Zakład Komunikacji w Opolu oraz prezydent miasta, Ryszard Zembaczyński zaprezentowali dwa z pięciu nowych autobusów marki MAN, które niebawem będą służyć mieszkańcom miasta. Każdy z pojazdów kosztował milion złotych brutto. Na ten cel MZK pozyskało prawie 3,5 mln zł z Funduszu Rozwoju Regionalnego. –„To jedne z najnowocześniejszych autobusów dostępnych na rynku, cieszę się że mogę je symbolicznie oddać w użytkowanie mieszkańcom Opola –mówił Ryszard Zembaczyński. - Mam nadzieję, że ten wysoki standard zostanie przez pasażerów doceniony i nie będzie w tych autobusach aktów wandalizmu”–dodaje. –„Nawet jeśli dojdzie, to sprawcy nie pozostaną bezkarni –zapewnia Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole. - Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz autobusów zamontowane są kamery a obraz z nich jest rejestrowany, kierowca ma też na bieżąco podgląd z kamer”–dodaje. Prezes miejskiej spółki podkreślał też przyjazność nowych autobusów dla środowiska. –„Spełniają najwyższe normy ekologiczne, w tym europejską normę Euro 5”–podkreśla Stadnicki. Zakupione autobusy są przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne –przy środkowym wejściu wysuwana będzie specjalna platforma dla wózków inwalidzkich. W autobusach zamontowano system informacji pasażera. Ten o poszczególnych przystankach będzie dowiadywał się przez głośnik a także za pośrednictwem elektronicznej tablicy.

–„Jest też klimatyzacja i ogrzewanie, ja sam mam podgrzewane siedzenie na zimę –cieszy się Wacław Jachno, kierowca MZK od 12 lat. - Autko jak cukierek, wspomaganie i hamulce bardzo dobre, duży skręt, czujniki cofania. Na tle pozostałych autobusów wypada wspaniale”–ocenia kierowca i dodaje, że cały czas studiuje książkę obsługi pojazdu. –„Elektroniki jest bardzo dużo, cały czas uczę się kolejnych funkcji”–podkreśla. Nowe MAN-y nie będą przydzielone do wybranych tras i będą jeździć po całym mieście.

Ogólna liczba autobusów na stanie MZK Opole to 91 sztuk. Średni wiek taboru to ok. 13,6 roku. Najstarsze autobusy pochodzą z 1983 roku (Ikarusy 280). Podstawę nowego taboru stanowi marka MAN oraz Scania, która dostarczyła w latach 2008/2009 trzy autobusy OmniCity –pierwsze w Opolu wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Podobnie wyposażone są najnowsze MAN-y. Opole to nieliczne z miast w Polsce, gdzie w taborze miejskiej spółki nie ma autobusów marki Solaris.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK Opole
MAN
Opole
  • piotr – 08.05.2011

    Zobaczymy co zrobi p. Jachno jak zostanie bezpłodnym dzięki tym wspaniałym podgrzewanym fotelom.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....