TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

MAN ponownie w Opolu
24OPOLE.PL - Opublikowano: 05.05.2011 23:50:53 1 komentarz
MAN ponownie w Opolu

Jak informuje portal informacyjny 24opole.pl – 28. kwietnia br., Miejski Zakład Komunikacji w Opolu oraz prezydent miasta, Ryszard Zembaczyński zaprezentowali dwa z pięciu nowych autobusów marki MAN, które niebawem będą służyć mieszkańcom miasta. Każdy z pojazdów kosztował milion złotych brutto. Na ten cel MZK pozyskało prawie 3,5 mln zł z Funduszu Rozwoju Regionalnego. –„To jedne z najnowocześniejszych autobusów dostępnych na rynku, cieszę się że mogę je symbolicznie oddać w użytkowanie mieszkańcom Opola –mówił Ryszard Zembaczyński. - Mam nadzieję, że ten wysoki standard zostanie przez pasażerów doceniony i nie będzie w tych autobusach aktów wandalizmu”–dodaje. –„Nawet jeśli dojdzie, to sprawcy nie pozostaną bezkarni –zapewnia Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole. - Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz autobusów zamontowane są kamery a obraz z nich jest rejestrowany, kierowca ma też na bieżąco podgląd z kamer”–dodaje. Prezes miejskiej spółki podkreślał też przyjazność nowych autobusów dla środowiska. –„Spełniają najwyższe normy ekologiczne, w tym europejską normę Euro 5”–podkreśla Stadnicki. Zakupione autobusy są przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne –przy środkowym wejściu wysuwana będzie specjalna platforma dla wózków inwalidzkich. W autobusach zamontowano system informacji pasażera. Ten o poszczególnych przystankach będzie dowiadywał się przez głośnik a także za pośrednictwem elektronicznej tablicy.

–„Jest też klimatyzacja i ogrzewanie, ja sam mam podgrzewane siedzenie na zimę –cieszy się Wacław Jachno, kierowca MZK od 12 lat. - Autko jak cukierek, wspomaganie i hamulce bardzo dobre, duży skręt, czujniki cofania. Na tle pozostałych autobusów wypada wspaniale”–ocenia kierowca i dodaje, że cały czas studiuje książkę obsługi pojazdu. –„Elektroniki jest bardzo dużo, cały czas uczę się kolejnych funkcji”–podkreśla. Nowe MAN-y nie będą przydzielone do wybranych tras i będą jeździć po całym mieście.

Ogólna liczba autobusów na stanie MZK Opole to 91 sztuk. Średni wiek taboru to ok. 13,6 roku. Najstarsze autobusy pochodzą z 1983 roku (Ikarusy 280). Podstawę nowego taboru stanowi marka MAN oraz Scania, która dostarczyła w latach 2008/2009 trzy autobusy OmniCity –pierwsze w Opolu wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Podobnie wyposażone są najnowsze MAN-y. Opole to nieliczne z miast w Polsce, gdzie w taborze miejskiej spółki nie ma autobusów marki Solaris.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK Opole
MAN
Opole
  • piotr – 08.05.2011

    Zobaczymy co zrobi p. Jachno jak zostanie bezpłodnym dzięki tym wspaniałym podgrzewanym fotelom.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....